Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Divadlo LETÍ povede Marie Špalová

  21. září 2023 diskutujte

  Divadlo LETÍ startuje svou 18. sezonu v čele s novou uměleckou šéfkou.

  Proklatá Plzeň (No. 5)

  19. září 2023 diskutujte

  Neděle - první tečka festivalu Divadlo Plzeň - nabídla čtyři představení, jež se kloubila v pozoruhodný dramaturgický oblouk.

  Zápisky malé kritičky (No. 4)

  20. listopadu 2022 diskutujte

  Jeden za všechny, všichni za jednoho. Reflexe inscenace Autor Davida Jařaba, která je od 5. října uváděna Divadlem Letí v prostorách Vily Štvanice.

  Pochopení minorit napříč společností

  05. září 2022 diskutujte

  V nové sezóně LETÍ uvede osobní hry Davida Jařaba a Daniely Špinar.

  Odcházení do stavu absolutní bezvýznamnosti

  18. března 2022 diskutujte

  Po inscenaci A pak přišla Mirna zrežíroval Adam Svozil pro Divadlo LETÍ další díl tzv. „mileniálské tetralogie“ německé dramatičky Sibylle Berg. Text A se mnou zmizel svět je mnohem temnější a melancholičtější.

  Poslední komentáře

  Audio detektivka provede diváky po Štvanici

  29. října 2021 diskutujte

  Divadlo LETÍ připravilo pro diváky, kteří si prozatím netroufají navštívit klasická divadelní představení, zcela bezkontaktní procházku po pražském ostrově Štvanice. Z pera Davida Košťáka vzešel detektivní audiowalk Divoká Štvanice.

  Hostina o sedmi chodech

  06. září 2021 diskutujte

  V srpnu se ve vnitrobloku Bar/ák v Praze 8 konala druhá letní Večeře s novou hrou Divadla LETÍ, během níž byly představeny čtyři krátké hry na téma dospívání, rodina, rodičovství.

  Lidstvo je svinstvo!

  11. srpna 2021 diskutujte

  Kasha Jandáčková se profiluje coby režisérka vlastních divadelních textů. Ve své novince Les sebevrahů propojila aktuální téma environmentálního žalu s pohádkovými motivy.

  Rozhovor: Přichází Greta

  06. července 2020 diskutujte

  Rozhovor s Marií Špalovou a Marianem Amslerem o jedné z prvních letních premiér letošního léta.

  Cenu Marka Ravenhilla převzal Františák

  04. května 2020 diskutujte

  Vítězem Ceny Marka Ravenhilla 2019 se stala inscenace Hadry, kosti, kůže v režii Martina Františáka ze Švandova divadla. Letošní nominovaní byli vybráni nezávislou porotou z více než sedmdesáti inscenací.

  Poslední let 8@8

  18. prosince 2019 diskutujte

  Divadlo Letí kromě celovečerních inscenací nabízí pro zvídavé, nadšené, začínající či nejisté diváky nově vzniklá díla „ochutnávkovou“ formou v podobě cyklů scénických skic s názvem 8@8. Přinášíme reportáž z té úplně posledního scénického cyklu 8@8.

  Patnáct let Divadla Letí

  16. října 2019 diskutujte

  Divadlo LETÍ oslaví v roce 2020 patnáct let své existence a rozhodlo se pro netradiční oslavu. V průběhu roku uvede tři nové inscenace původních textů režisérů Daniela Špinara, Mariána Amslera a Kashy Jandáčkové.

  Pekelné dny PQ 2019 (No. 4)

  11. června 2019 12 komentářů

  Sympatický pokus o netradiční prezentaci českých scénografů a kostymérů nevyšel... O noční performanci CAMPQ na Štvanickém ostrově v expozici české scénografie letošního PQ.

  Prožijte den i noc mezi mimozemšťany

  22. května 2019 diskutujte

  Největší koprodukční projekt v historii českého divadla CAMPQ vzniká v těchto dnech na pražském ostrově Štvanice ve spolupráci dvou nezávislých pražských divadel – Tygra v tísni a Divadla LETÍ – a Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.

  Cenu Marka Ravenhilla získala Martina Kinská

  18. dubna 2019 diskutujte

  Inscenace Agent tzv. společenský pražského nezávislého souboru Testis získala Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou divadelní inscenaci nového textu za rok 2018. 17. dubna ji ve VILE Štvanice předala francouzská dramatička Alexandra Badea.

  Cenu Marka Ravenhilla předá Alexandra Badea

  28. března 2019 diskutujte

  Cena Marka Ravenhilla za nejlepší českou inscenaci nové hry bude letos udělena již podeváté. Po třech letech se vrací do Prahy. Z rukou francouzské autorky s rumunskými kořeny, Alexandry Badey, ji vítěz převezme 17. dubna ve VILE Štvanice.

  Lobbing za Evaluaci kvality

  18. února 2019 24 komentářů

  Hra Alexandry Badey s poněkud odstrašujícím názvem Europe Connexion: Evaluace kvality a etiky v evropských veřejných zakázkách představuje úctyhodný pokus Divadla LETÍ o přihlášení se k nejnovějším trendům evropského divadla.  Obsah,