Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Je důležité odejít včas

  28. února 2014 diskutujte

  Uherské Hradiště hledá nového ředitele Slováckého divadla. Stávající ředitel uherskohradišťské scény Igor Stránský městu oznámil, že ze své funkce odejde po 25 letech k 31. srpnu 2015. Uchazeči o post ředitele mohou posílat přihlášky do 30. června.

  Zemřela Naděžda Letenská

  28. února 2014 2 komentářů

  (12. 4. 1926 Praha - 26. 2. 2014 Ostrava) Emeritní sólistka činohry Státního divadla (dnes Národního divadla moravskoslezského) Ostrava, ve kterém strávila třicet let.

  Ceny Česká divadelní DNA 2014 rozdány!

  26. února 2014 diskutujte

  Za mimořádný počin na poli nového divadla byly oceněny projekty Valentýn, One Step Before the Fall a Mlýny městu. Cenu za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla obdržel Roman Černík a cenu za mimořádnou podporu a prezentaci českého nového divadla v zahraničí...

  Tip: Divadlo Continuo / Den osmý

  26. února 2014 diskutujte

  Divadlo Continuo dokončilo novou loutkovou inscenaci Den osmý. Po premiéře doma v Malovicích ji dnes a zítra uvede v pražském klubu NoD v rámci festivalu Malá inventura a v sobotu v jihlavském DIODu.

  Koaliční partneři nabídli velmi zajímavé osobnosti

  25. února 2014 diskutujte

  Ministr kultury představil nové vedení ministerstva a jeho priority. Nabízíme úvodní představy všech náměstků, ředitele odboru interního auditu a kontroly RNDr. Miroslava Leixnera a člena poradního týmu, hudebníka Vladimíra Franze.

  Poslední komentáře

  Čtení pro přátele (únor 2014)

  Probudil jsem se. Zdálo se, že venku skončila vlídná slunná zima a nastaly inverze a mlhy. Z polospánku se vynořilo čtyřverší, a tak jsem vstal, abych si je zapsal, než to zapomenu... aneb Protestsongy. Písničkář Jan Burian nabízí na i-DN úryvky ze svých nepravidelných Čtení...

  Chci ve správní radě být

  24. února 2014 1 komentář

  Ve správní radě Klicperova divadla Hradec Králové nově zasedne primátor Zdeněk Fink. Nahradí tak městskou radní Lenku Jaklovou, které začátkem března její mandát končí.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 45)

  23. února 2014 diskutujte

  Mudrování nad klipovým herectvím a klipovou dobou aneb O nejnovějších inscenacích brněnské JAMU Zpověď Hochštaplera Felixe Krulla, Hořké slzy Petry von Kantové a Tajemství Žlutého hřbetu.

  Tip – Oslavy Losaru

  22. února 2014 diskutujte

  Česká buddhistická komunita v čele s občanským sdružením Dzogčhen, které je hlavním organizátorem, opět oslaví tibetský nový rok velkým pražským festivalem určeným pro širokou veřejnost.

  Vyjádření Činoherního studia ke grantovému řízení

  21. února 2014 5 komentářů

  Činoherní studio s politováním oznamuje všem příznivcům a divákům, že po důkladném zvážení všech okolností a podmínek se do vypsaného grantového řízení na studiovou formu činohry nepřihlásí, a to s plným vědomím možných následků.

  Dušková uměleckou šéfkou Horáckého divadla

  21. února 2014 diskutujte

  S účinností od 15. února 2014 pověřil ředitel Horáckého divadla Jihlava řízením uměleckého souboru kmenovou režisérku Kateřinu Duškovou.

  Z deníku tanečnice

  20. února 2014 1 komentář

  Nejnovější inscenace Miřenky Čechové, kterou 17. února premiérově uvedlo divadlo Ponec, nese název Faith a víra byla ve všech svých podobách během bezmála hodinového představení zkoušena až do nejzazších možností.

  Drábkovy Akvabely na festivalu New Drama 2014

  19. února 2014 diskutujte

  Festival Nová dráma / New Drama 2014 pozná 9 nominovaných inscenácií. Festival sa uskutoční v dňoch 12. – 17. mája 2014 v Bratislave.

  Zemřel Jiří Stýskal

  18. února 2014 diskutujte

  (30. 8. 1934 Olomouc - 6. 2. 2014 Olomouc) Divadelní a literární historik, vysokoškolský pedagog a zakladatel teatrologických studií na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

  Kritické teze Josefa Hermana – M. Šotek, J. Suchý, J. Šlitr: Tajemství žlutého hřbetu (Divadlo Na Orlí Brno)

  18. února 2014 diskutujte

  Milan Šotek napsal juke-box muzikál z písniček Suchého a Šlitra na objednávku Divadla A. Dvořáka v Příbrami v roce 2011. Jeho fantasmagorie však víc sedí letošním studentům muzikálového herectví na JAMU.

  Nové divadlo v Plzni

  Nové divadlo v Plzni
  18. února 2014 diskutujte

  Stavba v Jízdecké ulici byla zahájena slavnostním poklepáním na základní kámen 13. června 2012. Dodavatelem stavby za 818‚5 milionů korun je společnost HOCHTIEF CZ. Projekt zpracovaný architektonickou a projekční kanceláří Helika vychází z původního návrhu portugalské...

  S jasnou dramaturgickou vizí do Nového divadla

  S jasnou dramaturgickou vizí do Nového divadla
  18. února 2014 diskutujte

  V čele muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni stojí režisér Roman Meluzín od roku 2000. Po svých předchůdcích Petru Klotzovi, Miroslavu Doutlíkovi a Janu Ježkovi zdědil spolehlivě fungující, avšak poněkud zkostnatělý operetní soubor, jehož inscenační možnosti...  Obsah,