Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Estonsko – země dramatu

  28. února 2013 diskutujte

  Estonská divadelní agentura uspořádala 18. února 2013 Úvodní seminář o estonské dramaturgii. Večer byl zahájen scénickým čtením hry Chvála slabikáře Andruse Kivirähka v režii Lídy Engelové.

  Je to konec?

  28. února 2013 10 komentářů

  Konec, je to konec, skončí to, možná to skončí... aneb Má absurdní divadlo v dnešním světě, ve kterém žádná absurdita není dostatečně absurdní, smysl?

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 5)

  28. února 2013 diskutujte

  Mudrování nad křtem knihy Milana Uhdeho Objevy pozdního čtenáře.

  Výběrové řízení na ředitele/ředitelku Činoherního studia

  Statutární město Ústí nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Činoherního studia města Ústí nad Labem, příspěvkové organizace.

  Poslední komentáře

  Den vítězství v Poděbradech

  28. února 2013 diskutujte

  Nejnovější premiéra Divadla Kámen Výhled na řeku Labe se nese ve znamení několika primátů. S Macháčkovou textovou předlohou se popasoval hostující režisér Martin J. Švejda.

  Návraty Margarety H. (No. 1)

  27. února 2013 1 komentář

  Režisérka a scenáristka Margareta Hrůza je dcerou divadelního scénografa Luboše Hrůzy. Narodila se a žije v norském Oslo. Do Čech se však po roce 1989 často vrací. A na i-DN si otevírá blog. Píše v něm o filmové trilogii Agnieszky Holland Hořící keř a českých...

  You, Me a industrializace citů

  26. února 2013 diskutujte

  Včera byla v rámci Malé inventury uvedena inscenace Lucie Málkové a Jana Tošovského You Happy Me Happy na motivy románu Michela Houellebecqa Platforma.

  131. sezona Národního divadla je nachystaná

  26. února 2013 diskutujte

  Šestnáct premiér, téměř osmdesát repertoárových inscenací, řadu koncertů a dalších mimořádných akcí chystá pražské Národní divadlo pro sezonu 2013/2014.

  Zkáza EU i Fraška à la krab

  26. února 2013 diskutujte

  Centrum současné dramatiky vyhlásilo rezidenční program pro české a slovenské autory. Přihlásilo se celkem 10 dramatiků s 11 náměty na původní hru. Do rezidenčního programu byli vybráni Jiří Pokorný a Milan Šotek.

  Z deníku teatropunkera (No. 3)

  25. února 2013 2 komentářů

  Brutální rvačky se zimními splíny! aneb O únoru, o nejnovější produkci KALD DAMU Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist! a o tom, že s Letí neletím.

  Ještě jsme tady!

  25. února 2013 1 komentář

  Jako dítě jsem byl od stáří oddělen, protože stáří podléhalo zkáze a smrti a já byl nesmrtelný. Na Nové scéně měl premiéru projekt Petry Tejnorové Edge, v němž vystupují výhradně herci a tanečníci, kterým je nad 50. Repríza byla uvedena v rámci festivalu Malá...

  Ženy na sto novocirkusových způsobů

  24. února 2013 diskutujte

  Druhý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Fun Fatale, na němž se opět představí pouze ženy, bude probíhat od 28. února do 3. března v Klubu Mlejn v Praze.

  Time Out Petra Pavlovského (No. 9/2013)

  24. února 2013 1 komentář

  Už čtyři měsíce se hraje v pražském Divadle Viola retropásmo, které má žánrově v pražském poválečném divadelnictví dlouhou tradici. Do Violy, která se letos v červenci dožívá abrahamovin, rozhodně patří.

  Palmovka hlásí 7 vyzyvatelů

  23. února 2013 20 komentářů

  Pražský magistrát zveřejnil uchazeče, kteří se přihlásili do výběrového řízení na post ředitele/ředitelky Divadla pod Palmovkou. Přinášíme jejich seznam i s programy (pokud se zevřejněním souhlasili), se kterými do kunkursu vstupují.

  Na Zábradlí se hlásí 8 (-1) uchazečů

  23. února 2013 8 komentářů

  Pražský magistrát zveřejnil uchazeče, kteří se přihlásili do výběrového řízení na post ředitele/ředitelky Divadla Na zábradlí. Přinášíme jejich seznam i s programy (pokud se zevřejněním souhlasili), se kterými do kunkursu vstupují.

  Krutě nevěrná holmesovka

  22. února 2013 1 komentář

  Dogmatičtí milovníci klasických holmesovek jistě budou chtít po zhlédnutí mosteckého Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes ubrat na pitoresknosti, situační komice a technické megalomanii.

  Symbol úsměvu je jednoduchý a všeobjímající

  22. února 2013 diskutujte

  Česká televize spustí 31. srpna dětský a kulturní kanál. Divadlu věnovala pondělí od 20 hodin.

  Mudrování nad divadlem (No. 4)

  21. února 2013 diskutujte

  Mudrování o tom, že v Brně na Orlí dělají studenti skvělé divadlo aneb Návštěva v novém stánku umění na představení muzikálu Taneční maraton.  Obsah,