Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Konec dohadů

  30. listopadu 2012 diskutujte

  V prostorách Stadionu v Kounicově ulici v Brně zůstane i příští rok zachován divadelní provoz. Na místo dosavadního nájemce Tomáše Kadlece nastoupí od 1. ledna divadlo Buranteatr.

  Jezdci na pobřeží

  30. listopadu 2012 diskutujte

  První inscenace souboru Lenka Vagnerová & Company s titulem Jezdci naplnila očekávání zvichřené taneční jízdy po pláži imaginace.

  Do Ostravy!!! Za divadlem… (No. 2)

  30. listopadu 2012 diskutujte

  Marcela Magdová, Otto Linhart a Dana Jará reflektují druhý den OST-RA-VARu, to jest Kuřačky ve Zkušebně Divadla Antonína Dvořáka, Plešatou zpěvačku v KS Aréna a Ivanova v Divadle Antonína Dvořáka.

  Vzpomínky antihrdiny (No. 2)

  30. listopadu 2012 diskutujte

  Do chomoutu šéfování aneb Drž se, kozáče, budeš atamanem. Pokračujeme s ukázkami ze vzpomínek herce a bývalého uměleckého šéfa Divadla na provázku a HaDivadla a vedoucího Studia Marta.

  František Kupka II

  30. listopadu 2012 4 komentářů

  Včera večer se konala v Salmovském paláci vernisáž reprezentativní výstavy František Kupka - Cesta k Amorfě (Kupkovy Salony 1899-1913), pořádané Národní galerií v Praze. Při této příležitosti si dovoluji pokračovat ve svém blogu Time Out Petra Pavlovského (No. 32) z 3. srpna ...

  Poslední komentáře

  Do Ostravy!!! Za divadlem… (No. 1)

  29. listopadu 2012 diskutujte

  Trojice párů očí (Marcela Magdová, Dana Jará a Otto Linhart) hlásí návrat na místo činu – do města chacharů, FC Baníku a především čtveřice pozoruhodných divadel.

  Nejen pro teenagery (No. 2)

  29. listopadu 2012 diskutujte

  Rovnou dvakrát - včera večer a dnes dopoledne - bylo na Festivalu 13+ uvedeno Zkrocení zlé ženy v režii Zdeňka Duška z ostravského Divadla Petra Bezruče.

  Nejen pro teenagery (No. 1)

  29. listopadu 2012 diskutujte

  Včera byl v Divadle v Dlouhé zahájen Festival 13+. Prvním projektem, který se pokusil oslovit náctileté, byl komiksový scénický náčrt Problém v režii Karla Krále.

  O historii promluví loutky

  29. listopadu 2012 5 komentářů

  S Jiřím Havelkou o oslavách 60 let Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Katedra výročí zasvětila první prosincové pondělí.

  V Plzni mají Most Ivana Magora Jirouse

  29. listopadu 2012 2 komentářů

  Silniční most přes železnici u stanice Plzeň-Jižní předměstí a kulturního Centra Moving Station nese od úterý jméno loni zesnulého básníka a předního představitele českého undergroundu.

  Přátelé i nepřátelé dabingu…

  29. listopadu 2012 diskutujte

  V DN 19/2012 vyšel text prezidenta Herecké asociace Jiřího Hromady Hrozí zánik dabingu? Článek vyvolal bouřlivou diskusi. Přinášíme aktuální reakci Jiřího Hromady.

  Petr Štědroň: Jdeme cestou autorského divadla

  28. listopadu 2012 diskutujte

  Pokračování rozhovoru s hlavním dramaturgem PDFNJ a uměleckým šéfem brněnského Divadla Reduta Hodnotit XX. století si netroufám z aktuálního čísla DN 20/2012. Tentokrát o Arabské noci MD Olomouc a o Divadle Reduta.

  4+4 dny v pohybu v čase alibismu

  Hana Varadzinová
  28. listopadu 2012 diskutujte

  Mezinárodní festival současného umění

  Jak se schovat

  Jak se schovat
  28. listopadu 2012 diskutujte

  Přečetli jsme v Literárních novinách

  I národ Švejků má své hrdiny

  Ve stínu
  28. listopadu 2012 1 komentář

  Letošní český vyslanec do oscarového klání splňuje předpoklady pro to, aby zaujal americké akademiky: silný a snadno čitelný příběh, atraktivní vizuální styl, výrazný hrdina, žánrový rukopis. Zároveň však má nejnovější film Davida Ondříčka Ve stínu (2012) mnoho...

  In situ ve Vídni

  Vídeň 1870
  28. listopadu 2012 diskutujte

  Fragmenty rozhlasu

  Je to vůbec retro?

  Revizor v šantánu
  28. listopadu 2012 diskutujte

  Spotřební společnost se čím dál rychleji žene k vlastnímu kolapsu. Zdá se. Možná proto se rádi ohlížíme do minulosti, kdy, alespoň z dnešní perspektivy, ještě platil řád věcí, jemuž rozumíme. Retro provází naše životy na každém kroku od kabelek a tašek přes módu a...  Obsah,