Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků:

  Apostrof Voice (No. 3)

  Závěrečný den Apostrofu 2015 přinesl dvě představení, vyhlásil tři oficiální a dvě neoficiální ceny a naznačil změny, které se dotknou příštího ročníku. Všechna zpravodajství z letošního Apostrofu najdete v sekci Seriály a blogy nebo v rubrice Festivaly.

  Zemřel Ladislav Chudík

  30. června 2015 1 komentář

  (27. 5. 1924 Hronec, ČSR – 29. 6. 2015 Bratislava, Slovensko) Slovenský herec a divadelní pedagog. Na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století ministr kultury Slovenské republiky.

  Apostrof Voice (No. 2)

  Sedmého dne Apostrof neodpočíval…Představili se další tři účastníci letošního ročníku a neděle se stala co do počtu uvedených děl nejobsáhlejším dnem.

  Praha sdílí prostor s PQ (No. 11)

  Pražské Quadriennale se uloží ke své čtyřleté hibernaci. Ale užilo si ho i batole aneb PQ 2015 dětem.

  Apostrof Voice (No. 1)

  V sobotu začal v Divadle Na zábradlí v Praze 17. ročník mezinárodního festivalu nezávislých a amatérských divadel Apostrof. Bude se konat do pondělí 29. června nejen v DNz, ale i v Teatro Roxy/NoD. Otevíráme denní zpravodajství.

  Poslední komentáře

  Divadlo Kámen: Postřehy (No. 12)

  Bojíme se prožít trapnou situaci... O pojmu "role" s herečkou pražského nezávislého Divadla Kámen Lenkou Chadimovou.

  Praha sdílí prostor s PQ (No. 10)

  Pražské Quadrienale je stále s námi a pokud nezavítáme do nitra jeho expozic, neváhá vyrazit za námi do prostor, který jsme dosud považovali za bezpečně nedivadelní. Dnes pár slov o Clam-Gallasově paláci, Topičově saloně a Kmenech.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 110)

  27. června 2015 Žádný komentář

  Tanečník má jen své tělo, tvář a kostým, a přece dokáže vyjádřit myšlenky, jako by hovořil aneb Mudrování jen tak nad tanečním divadlem, hlavně nad souborem MAXIMVS.

  Praha sdílí prostor s PQ (No. 9)

  Důležitým výstavní místem je staroměstský Kafkův dům. Tiché stěny jeho vybydlených místností se musely připravit na nájemníky, jaké patrně ještě nezažily. Každá místnost patří buď studentskému, nebo profesionálnímu projektu určité země.

  Karel Drgáč novým ředitelem Slezského divadla

  26. června 2015 Žádný komentář

  Novým ředitelem Slezského divadla Opava bude od 1. července operní režisér Karel Drgáč. Rozhodli o tom ve středu 24. června městští radní.

  Praha sdílí prostor s PQ (No. 8)

  Ti, co stojí dál od pódia, asi nic neuvidí, ale to nevadí, nic moc se tu neděje, uvedl suše anglicky člen uměleckého souboru Handa Gote research & development. Safírovou hlavu uvedli v rámci PQ na nádvoří Náprstkova muzea.

  Terapie vraždou

  Na počátku byla otázka: Která z vás vraždila z lásky? Položila ji Varvara Fajer odsouzenkyním v nápravné věznici v Šachově. Z rozhovorů vytvořila dokumentární hru pro moskevské experimentální divadlo Teatr.doc. Titul Zločiny vášně překřtili v Divadle Komedie/Centru...

  Tip: 64. Loutkářská Chrudim

  26. června 2015 Žádný komentář

  Prvních sedm červencových dní bude Chrudim po čtyřiašedesáté patřit loutkám. Festival začíná v úterý 30. června a končí v pondělí 7. července.

  Praha sdílí prostor s PQ (No. 7)

  Robert Lepage v závěru diskuze na PQ 2015 prohlásil: Po návštěvě Kafkova domu jsem plný energie, nápadů a nadšení. Podobné pocity ve mně vzbudila i obchůzka Lapidária Betlémské kaple. Obě lokace spojuje jeden jmenovatel: studentská tvorba.

  The Yard Theatre – Divadlo budoucnosti

  The Yard Theatre vyrostlo před čtyřmi lety v londýnské čtvrti Hackney Wick a dnes je kulturní tepnou východního Londýna. Na jaře pořádá přehlídku nové dramatiky Now ´15. Navštívila jsem inscenaci Penny Lane z dílny High Rise Theatre a sólovou produkci Gore Vidal performera...

  Hledání v paměti (Velký rozhovor s A. J. Liehmem)

  A. J. Liehm
  25. června 2015 2 komentáře

  Má-li svůj stín společnost jako celek, pak ten český obsahuje tři traumata: vztah k exilu, vztah k intelektuálům a kultuře a vztah k levici. A jestliže existuje někdo, kdo tento stín české polistopadové společnosti ztělesňuje, pak je to Antonín Jaroslav Liehm, řekl ve svém...

  Fagi a divadlo

  Fagi a divadlo
  24. června 2015 Žádný komentář  Obsah,