Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2018

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2018

ročník 25
26. 6.–1. 9. 2018
 • Zprávy
 • Kritika
 • Seriály a blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: Zprávy

  Nultý bod (No.1) Za dveřmi 2018

  13. července 2018 Žádný komentář

  Už po desáté zabydlí na týden letní Prahu dva festivaly, které představí to nejzajímavější z českého, ale i zahraničního repertoáru tanečních, pohybových, klaunských, nonverbálních i multimediálních produkcí všeho druhu - festival Nultý bod a festival pouličního...

  Chceme, aby nábytek dlouho vydržel

  10. července 2018 Žádný komentář

  Vznikne studie na stavební úpravy Nového divadla v Plzni, které mohou začít po 31. srpnu 2019. Již letos se ale konají úpravy jeho interiérů.

  Mighty Sounds ovládnou Čápův dvůr

  09. července 2018 Žádný komentář

  14. ročník žánrového hudebního festivalu Mighty Sounds se stane královskou korunou kulturní nabídky třetího prázdninového víkendu. Na táborské letiště Čápův dvůr se tradičně slétne pestrá smršť hudby, líteratury i divadla.

  Divadlo na cucky, rok první

  30. června 2018 Žádný komentář

  Olomoucké Divadlo na cucky uzavřelo první sezonu na nové scéně v centru města. Do budoucna chce svou tvorbu více prezentovat na festivalech a soustředit se na celodenní provoz divadla, aby se stalo skutečně živým, tepajícím kulturním centrem.

  Glaser potvrzen ve funkci ředitele ND Brno

  29. června 2018 Žádný komentář

  Radní Brna podpořili setrvání ve funkci čtyř ředitelů kulturních organizací. Týká se to ředitelů Národního divadla Brno Martina Glasera, filharmonie Marie Kučerové, Městského divadla Brno Stanislava Moši a Domu umění Terezie Petiškové.

  Poslední komentáře

  Ni zisk, ni slávu!

  25. června 2018 Žádný komentář

  Sokolové jsou připraveni na slet. Chystají průvod, hromadná cvičení i premiéru Našich furiantů v Národním divadle. XVI. všesokolský slet se uskuteční v Praze v týdnu od 1. do 6. července. Nabízí i mnoho kulturních akcí.

  Zkušebna DAD ukončila činnost pro veřejnost

  22. června 2018 Žádný komentář

  Včerejší českou premiérou hry Sex, drogy a hafo prachů se činohra Národního divadla moravskoslezského v Ostravě rozloučila se sedmnáctiletou érou existence Zkušebny Divadla Antonína Dvořáka pro veřejnost. Nahradí ji Divadlo "12".

  Tygr v petrželi

  21. června 2018 Žádný komentář

  Na Štvanici vzniká komunitní zahrada Tygr v petrželi. Projekt chce navázat na umělecké aktivity na Štvanici a být jejich přirozenou součástí.

  Cit pro míru a dokonalé načasování

  19. června 2018 Žádný komentář

  Překladatelka Anna Kareninová a hudebník a performer Zdeněk „Hmyzák“ Novák obdrželi prestižní Cenu Revolver Revue. "Oběma laureátům je vlastní cit pro míru a dokonalé načasování," řekl ve svém laudatiu kritik a překladatel Marek Vajchr.

  Jeden až dva roky bez Divadla na Vinohradech

  17. června 2018 Žádný komentář

  Pražské Divadlo na Vinohradech by se kvůli rekonstrukci mělo uzavřít na jeden až dva roky. Oprava by mohla začít v letech 2020 až 2021. Důvodem je špatný stav jeviště.

  Novým ředitelem KSA Ostrava Jakub Tichý

  15. června 2018 1 komentář

  Novým ředitelem Komorní scény Aréna v Ostravě bude Jakub Tichý, folkař, punker a divadelník, dosavadní ředitel Národního domu ve Frýdku-Místku. Jeho inscenace Útěk, kterou režíroval a ve které hraje, bude hostovat na letošním Jiráskově Hronově.

  LSS počtyřiadvacáté

  14. června 2018 Žádný komentář

  Letošní ročník Letních shakespearovských slavností nabízí 144 představení na scénách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Festival začíná 26. června a potrvá do 7. září. Premiérou je komedie Dobrý konec všechno spraví v režii J. A. Pitínského.

  Divadlo je všelék

  13. června 2018 Žádný komentář

  Magazín Musical-opereta předal výroční ceny za rok 2017. Na jevišti Hudební scény MD Brno je převzali zpěváci Václav Noid Bárta, Monika Absolonová, operetní subreta Hana Horká a autoři inscenací Bítls (MD Brno) a Krysař (Divadlo Kalich Praha).

  ČC AICT/IATC s hlubokým znepokojením sleduje

  13. června 2018 Žádný komentář

  České středisko AICT/IATC /Mezinárodní asociace divadelních kritiků/ vydalo minulý týden prohlášení, kterým reaguje na situaci, jež se vytvořila v souvislosti s hostováním slovinského představení Naše násilí a vaše násilí na festivalu Divadlení svět Brno.

  33. Skupova Plzeň začne v úterý v Praze

  11. června 2018 Žádný komentář

  33. Skupova Plzeň – Mezinárodní festival loutkového a alternativního divadla – se bude konat ve dnech 13. – 17. června.

  Cena světových kritiků pro H.-T. Lehmanna

  07. června 2018 Žádný komentář

  Cenu Thalia, kterou uděluje Mezinárodní asociace divadelních kritiků IATC/AICT, získá za rok 2018 Hans-Thies Lehmann.

  Dramatická soutěž 2018 bez vítěze

  07. června 2018 2 komentáře

  Porota čtvrtého ročníku anonymní soutěže o nejlepší původní divadelní hru, kterou vyhlásila divadelní a literární agentura Aura-Pont, oznámila na zlínském festivalu Setkání/Stretnutie výsledky.  Obsah,