Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků: Reklamní články

  GASPARÁDA 2023 už je tu

  1. a 2. září opět ožije Karlovo náměstí v malebném historickém centru Kolína divadlem. Nenechte si ujít patnáct skvělých představení, workshop a filmovou premiéru, přijďte se pobavit, zasmát se, dojmout se a taky si trochu zavzpomínat.

  Valentýn na Dramoxu

  Na Dramoxu si můžete vybrat z mnoha podob lásky tu, která je vám nejbližší. Zvolte si z divadelní nabídky Dramoxu.

  Ochotnický festival Stříbrný vítr

  Nadcházející pátý ročník festivalu se uskuteční 27. až 29. ledna 2023 a bude opět zaměřený na činohru. Na vše bude dohlížet odborná porota, která na závěr přehlídky ocení nejlepší inscenace, herce, herečku a scénu.

  Dotkni se svého bodu nula

  Pražský Palác Akropolis otevírá v lednu workshopy pro mladé lidi nazvané V těle… s Miřenkou Čechovou, Ivou Moberg, Romanem Zotov-Mikshinem a Jakubem Königem.

  Zrnění ve Sladovně

  Největší galerie pro děti a dospělé v České republice, písecká Sladovna, uvede v neděli 20. listopadu od 14 hodin premiéru interaktivního pohybového představení inspirované zrnem i příběhy Zrnění.

  Poslední komentáře

  Iveta Škripková: Festival je dramaturgický výzkum

  Banská Bystrica se opět rozžila divadlem. Na programu festivalu Bábkarská Bystrica bylo letos 22 inscenací dovezených z devíti zemí světa.

  Slezské divadlo zve do Země zaslíbené

  V neděli 16. října 2022 uvede Slezské divadlo premiéru oratoria Země zaslíbená. Oratorium je druhým počinem mezinárodního projektu Let’s Sing Oratorio Music!

  Ovládni techniky jevištního boje

  Ovládni techniky jevištního boje v divadelní choreografii a staň se hrdinou akčních scén.

  Gasparáda 2022 je tu!

  V pátek a sobotu 2. a 3. září opět ožije Karlovo náměstí v malebném historickém centru Kolína divadlem! Nenechte si ujít sedmnáct skvělých představení! Přijďte se znovu pobavit, zasmát, dojmout, zasnít a žasnout…

  Legendy Dejvického divadla i divadlo z Paříže si pustíte doma

  Excelentní Martin Hofmann v nestárnoucím příběhu Cyrana nebo Pavla Tomicová v divadelní verzi Lásky nebeské. Díky české streamovací službě Dramox si můžete doma pustit více než 300 divadelních představení od stovky souborů.

  CO.LABS uvede osobní zpověď performerky Patrície Pažické

  Zóna nezávislého umění CO.LABS uvede dne 28. 5. 2022 premiéru sólové autorské pohybové inscenace Not a swan.

  Výběrová řízení na ředitele/ředitelky Divadla pod Palmovkou a Divadla Na zábradlí

  Hlavní město Praha vyhlašuje výběrové řízení na funkci ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Divadlo pod Palmovkou a Divadlo Na zábradlí. Podrobnosti výběrového řízení naleznete v článku.

  Nová baletní škola otevírá své kurzy

  V pražském Braníku otevírá od začátku února své brány nová baletní škola Desiré. Povede ji zkušený baletní Mistr Ján Nemec, který doposud působil v baletní škole na Praze 3.

  Pozvánka na balet Giselle

  Šárka Holečková je tanečnice a režisérka, aktuálně připravuje balet Giselle. Ten se uskuteční v Městské knihovně v Praze 4.12. 2021 od 16:30.

  Bylnebylkůň v Jihočeském kraji

  Kočovný divadelní soubor Budenebude kůň ukončil ve čtvrtek svou Tour the Jihočeský kraj 2021. Do Bežerovic putoval s koněm Míšou...

  Kolínská Gasparáda – deset let!

  Karlovo náměstí v Kolíně ožije 3. a 4. září divadlem! Festival Gasparáda slaví desáté výročí a nabízí sedmnáct představení pro děti i dospělé.

  Kousek Kultury na pomoc umělcům

  Se začátkem července odstartovala pilotní fáze nového projektu, jehož cílem je otevřít divadelníkům i dalším uměleckým profesím cestu k vyšším příjmům z merchandisingu.  Obsah,