Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Očima Fantas-magiky (No. 1)

  23. června 2022 diskutujte

  Na Nové scéně v Praze se tento týden koná 1. ročník multimediálního a multižánrového festivalu Laterna Fest. Zahájila jej francouzská dvojice Adrian Mondot / Claire Bardainne inscenací Acqua Alta.

  Zázrak (s)tvoření: Papírové okouzlení 

  16. července 2021 diskutujte

  Nový umělecký šéf Laterny magiky Radim Vizváry představil veřejnosti, zejména pak rodinnému publiku, premiéru inscenace Zázrak (s)tvoření, kterou připravil pod svým režijním vedením.

  Průniky skrz naskrz (No. 2)

  11. července 2021 diskutujte

  24. červen, druhý den mého nedávného pobytu v Praze.

  Vizváry se stal šéfem Laterny magiky

  08. ledna 2021 diskutujte

  Radim Vizváry  se stal novým uměleckým šéfem Laterny magiky, svou koncepci veřejnosti představí v následujících dnech. Vizváry je mim, autor, režisér, choreograf a pedagog.

  Duchovní zvířata divadla BRAVO!

  30. října 2020 diskutujte

  Pohádku Mimjové, kterou vytvořil Radim Vizváry a Losers Cirque Company v nově otevřeném branickém divadle, lze rozhodně považovat za tu z nejnápaditějších, píše Veronika Holečková.

  Poslední komentáře

  První premiéra v divadle Bravo

  25. září 2020 diskutujte

  Po otevření nově zrekonstruovaného Divadla Bravo jako by se roztrhl pytel se zájmem o již téměř deset let existující novo-cirkusový soubor Losers Cirque Company a českého mima Radima Vizváryho.

  Mime Fest: Česko-slovenská Edice (No. 4)

  21. září 2020 diskutujte

  Nastal poslední den festivalu a ani ten se neobešel beze změn. Jako každý konec, i závěr Mime Festu byl plný dojetí, ale především pocitů naplnění a štěstí, jelikož jsme v těchto nelehkých dobách mohli být součástí něčeho tak báječného.

  Mime Fest: Česko-slovenská edice (No. 1)

  17. září 2020 diskutujte

  I letos se v malebné Poličce díky němu koná již devátý ročník mimického divadla Mime Fest.

  Zvoníme na zvonici světa (No. 8)

  30. července 2020 diskutujte

  Hudební festival Znojmo uvedl operní pantomimu Johanna Michaela Haydna Der Traum - Sen v režii a choreografii Radima Vizváryho v novém scénáři Ondřeje Hučína a s Vypravěčem Arnošta Goldflama v hudebním nastudování Romana Válka.

  Mime Mission: Pantomima žije!

  22. října 2019 diskutujte

  Švandovo divadlo se od 17. do 19. října  proměnilo v centrum pantomimy a nonverbálního divadla – pohostilo totiž první ročník festivalu Mime Mission. Jedním z účinkujících a zakladatelem přehlídky je přední český mim Radim Vizváry.

  Po líčka v pantomimě!

  09. října 2019 diskutujte

  Čtyřdenní festival představil účastníkům i místním deset současných reprezentantů nonverbálního divadla, přičemž přítomni byli umělci ze všech koutů světa – od Francie, přes Polsko, Japonsko až po Chile.

  Ve stanech i pod hvězdami (No. 8)

  29. srpna 2019 1 komentář

  Na festivalu Letní Letná měl světovou premiéru společný projekt Losers Cirque Company a Radima Vizváryho Heroes v režii Daniela Špinara.

  Hronovské dny a noci 2019 (No. 4)

  07. srpna 2019 diskutujte

  Úterý bylo ve znamení pantomimy, protože do Hronova přijel se dvěma představeními Radim Vizváry. Nicméně, Jiráskův Hronov je festival amatérského divadla a i v této oblasti se objevilo pár titulů, za které se jejich tvůrci rozhodně nemusejí stydět.

  Radim Vizváry: Navozujeme si jižanský pocit

  28. července 2019 diskutujte

  Devátý ročník Mezinárodního festivalu Komedianti v ulicích se odehraje v městě Tábor ve dnech 2.- 4. srpna. Dramaturgem festivalu je od počátku jeho existence mim Radim Vizváry.

  Divadelní glosy (nejen) z Plzně (No. 32)

  17. června 2019 diskutujte

  Satirické látky Carla Gozziho o hypochondrickém princi odsouzeném čarodějkou Fatou Morganou k lásce ke třem pomerančům, z nichž se nakonec vyklubou tři princezny, se v pražském Národním divadle chopila nová umělecká generace.

  Mudrování nad DSB 2019 (No. 9)

  31. května 2019 diskutujte

  Rozpad osobnosti umělce předkládá divákům v naprosté dokonalosti... O nedělním představení Radima Vizváryho VIP na scéně HaDivadla.

  Mudrování nad DSB 2019 (No. 4)

  28. května 2019 1 komentář

  Vzduchem poletují papírové vločky bílé jako sníh. Jsou z nich koule a děti se s Pejprbójem koulují... O sobotním představení Radima Vizváryho Pejprbój na Malé scéně Divadla Polárka.  Obsah,