Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Jací budeme my, takový bude i JH

  06. ledna 2024 diskutujte

  Zásadními novinkami 94. ročníku Jiráskova Hronova bude nový hrací prostor – black box, který vyroste na zimním stadionu, a změna v prostupnosti programu... Jiráskův Hronov z pohledu konce roku.

  Hronovské odlesky 2023

  15. srpna 2023 3 komentářů

  Když se ohlédnu zpět za roky, po které jsem do Hronova v letní čas festivalu jezdila, neubráním se povzdechu, jak bývávalo kdysi... Ohlédnutí za 93. ročníkem festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov.

  Owen Corey: Jsem duší klaun

  08. srpna 2023 diskutujte

  Divadlo jsem nikdy neflákal... Rozhovor s americkým hercem Owenem Coreym, který přijel na letošní ročník festivalu Jiráskův Hronov se sólovou verzí Shakespearova Richarda II.

  Výběrové řízení na ředitele/ředitelku Činoherního studia

  Statutární město Ústí nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Činoherního studia města Ústí nad Labem, příspěvkové organizace.

  Poslední komentáře

  Jiráskova Lucerna rozsvítí Hronov

  24. července 2023 diskutujte

  V pátek začne 93. ročník mezinárodního festivalu Jiráskův Hronov. Nabídne bohatý divadelní a hudební program i výstavy.

  Jiřina Lhotská: Mládí je nejdobrodružnější

  13. srpna 2022 diskutujte

  Hronovský rozhovor s letošní laureátkou Ceny Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit za celoživotní uměleckou a pedagogickou činnost v oblasti divadla a uměleckého přednesu.

  Lenka Lázňovská: Průšvihy Jiráskova Hronova

  11. srpna 2022 diskutujte

  Otázka nezní, zda bude Jiráskův Hronov existovat, ale jakou bude mít do budoucna koncepci.... Rozhovor s ředitelkou NIPOS-ARTAMA Lenkou Lázňovskou o minulosti i budoucnosti Jiráskova Hronova.

  Pod hronovským nebem (No. 8)

  09. srpna 2022 diskutujte

  Neodvratně se přiblížil konec letošního Jiráskova Hronova... O dopolední prezentaci seminaristů Janka Lesáka, odpolední performanci Láhoru/Soundsystem a večerní činohře DS Bratří Mrštíků z Boleradic.

  Pod hronovským nebem (No. 7)

  08. srpna 2022 diskutujte

  Jak se 92. Jiráskův Hronov blížil do finiše, stupňoval se - vzdor stále trvajícímu vedru - i počet představení, které bylo nutno zvládnout během jednoho dne. V pátek 5. srpna to byly hned čtyři tituly.

  Pod hronovským nebem (No. 6)

  06. srpna 2022 diskutujte

  Čtvrteční program JH nabídl kytici krátkých scének a tanečních choreografií Bloku z Otevřena Kolín. Činohru zastupoval Racek z pražského divadla Radar/Hrobeso a "inspirativní" profesionální inscenace NordOst z Divadla v Řeznické.

  Pod hronovským nebem (No. 5)

  05. srpna 2022 diskutujte

  Na letošní Jiráskův Hronov jsem se vypravil jen na jeden den, středu 3. srpna... O čtyřech představeních hlavního programu a Lantově světové předpremiéře mezi stromy.

  Pod hronovským nebem (No. 4)

  04. srpna 2022 1 komentář

  Úterní hlavní program na Jiráskově Hronově se dá shrnout jako snahu tvůrců o originalitu, která se projevovala především touhou zprostředkovat divákům jiný zážitek z divadla než ten, že jsou pouze „ti, kteří se dívají z hlediště“.

  Pod hronovským nebem (No. 3)

  03. srpna 2022 diskutujte

  Pondělí v Hronově patřilo v rámci hlavního programu převážně mladým divadelníkům, kteří na festival přivezli své autorské inscenace.

  Pod hronovským nebem (No. 2)

  02. srpna 2022 diskutujte

  V neděli bylo na Jiráskově Hronově k vidění pět původních autorských projektů, k nimž jsem ještě přidala neobvyklý zážitek performanční.

  Pod hronovským nebem (No. 1)

  31. července 2022 diskutujte

  92. ročník Jiráskova Hronova byl zahájen... O inscenacích Dokud se tančí ženského divadelního souboru ŽAS z Homolí a Krvák Divadla NA HOLOU z Hořovic. Zahajujeme denní zpravodajství.

  Divadlo RADAR získalo Cenu Pavla Dostála

  31. července 2022 diskutujte

  Slavnostním předáním Ceny Pavla Dostála za přínos českému amatérskému divadlu odstartoval včera 92. ročník festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov. Ocenění získal divadelní soubor Divadlo RADAR / Hrobeso.

  92. Jiráskův Hronov začíná

  29. července 2022 diskutujte

  Více než šestitisícové město se na více než týden stane středobodem divadelního dění v Česku. Slavnostní zahájení se uskuteční zítra od 14.15 na náměstí Čs. armády v Hronově.

  Jiráskův Hronov po dvaadevadesáté

  07. července 2022 diskutujte

  Tradiční divadelní festival Jiráskův Hronov láká na řadu seminářů s divadelními odborníky.  Obsah,