Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2023

ročník 32
30. 5. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Letní scéna DBP bude opět na Kraví hoře

  25. května 2023 diskutujte

  Letní scéna Divadla Bolka Polívky bude letos od 16. června do 31. července tradičně v amfiteátru na Kraví hoře v Brně.

  Divadlo Bolka Polívky zná své nové působiště

  15. dubna 2023 diskutujte

  Divadlo Bolka Polívky se téměř jistě přesune do Sálu Břetislava Bakaly, o kterém se již dříve mluvilo jako o preferované variantě. Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) to uvedla na svém facebooku.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 818)

  10. dubna 2023 1 komentář

  Kam s Bolkem aneb Mudrování nad brněnskou rozepří.

  Chování magistrátu vytváří zásadní precedens

  08. dubna 2023 1 komentář

  28. března 2023 se v médiích objevila zpráva... Vyjádření Katedry divadelních studií Masarykovy univerzity k plánované rekonstrukci divadelní budovy na Jakubském náměstí v Brně.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 816)

  08. dubna 2023 diskutujte

  Strhující inscenace je oslavou vlající poezie nesmyslu a bláznovství aneb Mudrování nad Dada revuí Palo Seriše v Divadle Bolka Polívky.

  Poslední komentáře

  Co je Sál Břetislava Bakaly?

  07. dubna 2023 1 komentář

  Sál Břetislava Bakaly, který by mohlo využívat Divadlo Bolka Polívky, je připraven pro divadelní provoz. Má topení, vzduchotechniku i nové osvětlení. A před budovou stojí socha Mim, jíž stál modelem Bolek Polívka...

  Tři varianty pro Divadlo Bolka Polívky

  07. dubna 2023 diskutujte

  Brno prověřuje tři varianty pro Divadlo Bolka Polívky, které od přístí sezony nebude moct hrát v městském objektu kvůli narušené statice.

  Divadlo Bolka Polívky v Redutě?

  31. března 2023 12 komentářů

  Divadlo Bolka Polívky by po dobu rekonstrukce svého sídla mohlo najít útočiště v Redutě, kterou nyní využívá Národní divadlo Brno. S plánem přišlo vedení města, které vyzvalo obě divadla k dohodě na podrobnostech.

  Střechu DBP hlídají čidla

  27. února 2023 diskutujte

  Mimořádně citlivé přístroje pracující s přesností na tisícinu milimetru sledují stav konstrukce střechy Divadla Bolka Polívky a kina Scala v Brně.

  DBP přerušilo provoz

  16. února 2023 diskutujte

  Univerzitní kino Scala a Divadlo Bolka Polívky přerušují s okamžitou platností svůj provoz, a to nejméně do 24. února.

  Cvrnkáním kuliček do nové sezony

  01. září 2022 diskutujte

  Brněnské Divadlo Bolka Polívky zve diváky zpátky do svého domovského hlediště za kostelem sv. Jakuba, kde vstoupí již do 29. sezony. Opona půjde vzhůru po dvou měsících letních scén pod hvězdnou oblohou poprvé dnes.

  Letní scény Divadla Bolka Polívky

  07. června 2022 diskutujte

  Sedmý ročník Letních scén Divadla Bolka Polívky bude probíhat od 11. června do 14. srpna se bude hrát v amfiteátru na Kraví hoře v Brně, od 5. do 9. července v amfiteátru v Mikulově a 12. a 13. července na nádvoří Zámku Slavkov.

  Ženy ženám

  28. dubna 2022 diskutujte

  Festival Ženy ženám (a odvážným mužům) Divadla Bolka Polívky: Květen ve znamení divadla, filmu, výtvarného umění, diskusí a charity.

  Polívka či Gott v charitativním kalendáři

  07. prosince 2021 diskutujte

  Foyer Divadla Bolka Polívky v Brně ozdobí fotografie z nového charitativního kalendáře PROMĚNY 2022. Známé osobnosti pro Nadaci Archa Chantal nafotil Petr Kurečka.

  Divadlo Bolka Polívky se proměnuje

  09. listopadu 2021 diskutujte

  Divadlo Bolka Polívky vstoupilo do 29. sezóny. Klade si v ní za cíl rozšíření dramaturgického spektra a větší podporu mladých divadelních tvůrců – autorů, inscenátorů i progresivních divadelníků ohledávajících netradiční divadelní poetiky.

  Občasník Jaroslava Štěpaníka (No. 26)

  31. října 2021 diskutujte

  V programové nabídce Divadla Bolka Polívky se nedávno objevila inscenace směřující k nejmenším divákům. Divadelní zpracování se inspiruje texty a obrázky Aloise Mikulky a jeho knížkou Aby se děti divily.

  Týden kultury na Valašsku

  17. července 2021 diskutujte

  Po roční „covidové“ pauze se 19. – 25. 8. 2021 opět uskuteční charitativní divadelní festival Týden kultury na Valašsku.  Obsah,