Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Letní scéna na Kraví hoře i v Mikulově

  Letní scéna Divadla Bolka Polívky bude v Brně tradičně v amfiteátru na Kraví hoře. Vyjede ale opět i za diváky do Slavkova a Mikulova. Letos se na přehlídku toho nejlepšího z jeho vlastního repertoáru, ale i na tituly spolupracujících divadel mohou již podeváté těšit nejen diváci v Brně. V moravské metropoli se bude hrát v amfiteátru na Kraví hoře od poloviny června do poloviny srpna s přestávkou v prvním červencovém týdnu. V tom čase totiž zamíří Letní scéna DBP opět i do Slavkova a Mikulova.

  Šašek a syn. Foto: archiv Divadla Bolka Polívky

  A co všechno letošní ročník přinese? Při sestavování programu jsme kromě výběru kvalitních divadelních titulů nezapomněli ani na koncert Szidi Tobias pro příznivce současného šansonu. Zahájili jsme rovněž spolupráci s organizátory festivalu Meeting Brno, jehož letošní téma je Od traumatu k naději. Podobně se nám podařilo navázat kontakt s neziskovou organizací Post Bellum spravující unikátní sbírku Paměť národa, uvedla ředitelka Divadla Bolka Polívky Kateřina Komárková.

  V amfiteátru, který se nachází v zadní části areálu koupaliště v Brně na Kraví hoře, zahájí Divadlo Bolka Polívky svoji produkci pod otevřeným nebem v pondělí 17. června 2024. Úvodním představením se stane kultovní komedie DNA, v níž Bolek Polívka exceluje s dcerou Annou. Vladimír Polívka pak po boku svého otce vystoupí hned následující den jako Šašek a syn. Z tradičního jeviště svého nového působiště v Bílém domě pod otevřené nebe přenese Bolek Polívka také svůj autorský projekt Sága aneb Vizovský zázrak. Poprvé se tak stane 19. června a úsměvný živočichopis se sem vrátí i v druhé části letní scény (15., 16., a 24. července).

  V pátek 21. června se v rámci Letní scény Divadla Bolka Polívky uskuteční v amfiteátru na Kraví hoře zahajovací večer festivalu Meeting Brno. Těšíme se na naše vzácné hosty, kterými budou influencer Karel „Kovy“ Kovář, syrská lékařka Rola Hallam, filozofka Alice Koubová a ředitelka nadace BLÍŽKSOBĚ Marcela Murgašová, zve k návštěvě večera Martina Viktorie Kopecká, prezidentka festivalu Meeting Brno a husitská farářka.

  Sága. Foto: David Konečný

  První prázdninovou sobotu 29. 6. si pak od 14 hodin na Kraví hoře mohou malí a velcí užít Den s pamětí národa. Děti i dospělí si mohou vyzkoušet stát se na chvilku dokumentaristy, animaci se Studiem Scala nebo výtvarně tvořit. Potěšení chystáme i pro tělo v podobě lekcí parkouru s In Motion Academy. Děti z Divadelního kroužku PN uvedou představení Hlava, ramena, emigrace. Kabinet Toma Holiče za jeho hudebního doprovodu poskytne skvělé střihy. Pozdraví nás Jindřich Šídlo a mnoho dalších hostů. Nejdůležitější je však benefiční koncert pro Institut Paměti národa Brno. Zahrají kapely DUNAJ, NAČEVA a ukrajinský folklórní sbor Kupava. Děkujeme Divadlu Bolka Polívky za možnost této skvělé spolupráce na jejich letní scéně, uvedl David Butula, ředitel IPN Brno.

  V červencové nabídce nebudou z dalších titulů produkce Divadla Bolka Polívka chybět legendární Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho (23. 7.), vyhledávaný Fichtl s Michalem Isteníkem a Pavlem Liškou (20., 21. a 30. 7.) či DADA Revue Pavola Seriše (25. 7.).

  Z Divadla Ungelt připlují poprvé na Letní scénu Divadla Bolka Polívky Pstruzi s Pavlem Liškou, Jaromírem Dulavou a Alenou Mihulovou, existenciální magicko-realistická komedie, jejímž autorem je vyhlášený italský dramatik Edoardo Erba (31. 7.).

  Pestrá a přitažlivá je i nabídka dalších mimobrněnských partnerů: Lakomec s Pavlem Zedníčkem a Janou Paulovou v hlavních rolích (10. 7.), Takový žertík s Janem Hrušínským a Miluší Šplechtovou (13. 7.), odvázaný Sex pro pokročilé I a Sex pro pokročilé II, pokaždé s Janou Krausovou a Karlem Rodenem, ale pokaždé v jiném prostředí a s jinými problémy stárnoucích manželů (14. 7. a 27. 7.) či Shirley Valentine – bravurní komedie o hledání sebe sama se Simonou Stašovou (19. 7.). Srpnový program pak přinese představení Žena za pultem (2. 8.), Drobečky z perníku (4. 8.), Rebelky (7. 8.) či S láskou Mary (9. 8.). Po nadšeném přijetí minulý rok se i letos na Kraví horu vrátí šansoniérka Szidi Tobias, která vystoupí 18. července. Do areálu zámku ve Slavkově u Brna přiveze Letní scéna Divadla Bolka Polívky 1. července DNA, v úterý 2. července pak novinku z pera Bolka Polívky Sága aneb Vizovský zázrak. Do amfiteátru v Mikulově se mohou diváci vypravit na představení Šašek a syn (4. 7.), Ani spolu, ani bez sebe (5. 7.), Fichtl (6. 7.) a Moje tango (7. 7.). Zatímco v Brně se začíná ve 20:30, ve Slavkově a Mikulově jsou začátky již o půl hodiny dříve, tedy ve 20 hodin.

  • Autor:
  • Publikováno: 4. června 2024

  Komentáře k článku: Letní scéna na Kraví hoře i v Mikulově

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,