Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Letní scéna na Kraví hoře i v Mikulově

  04. června 2024 diskutujte

  Letní scéna Divadla Bolka Polívky bude v Brně tradičně v amfiteátru na Kraví hoře. Vyjede ale opět i za diváky do Slavkova a Mikulova.

  Občasník Jaroslava Štěpaníka (No. 42)

  18. června 2022 diskutujte

  V Brně na Biskupském dvoře se odehrává boj dvou královen.

  Letní scény Divadla Bolka Polívky

  07. června 2022 diskutujte

  Sedmý ročník Letních scén Divadla Bolka Polívky bude probíhat od 11. června do 14. srpna se bude hrát v amfiteátru na Kraví hoře v Brně, od 5. do 9. července v amfiteátru v Mikulově a 12. a 13. července na nádvoří Zámku Slavkov.

  Poslední komentáře

  Léto pod Žižkovskou věží

  27. května 2022 diskutujte

  Premiérou čtvrtého ročníku Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží je francouzská komedie z prezidentské pracovny S pravdou ven, herce Petra Rychlého a Luboše Veselého v ní režíruje Ondřej Rychlý.

  Obrazy ze života dvou českých královen

  15. května 2022 diskutujte

  Inscenace s titulem Eliška/Rejčka, kterou napsali Klára Latzková a Igor Ondříček, nechce být jenom kapitolou z brněnské historie.

  Moravské divadelní léto v parku

  09. května 2022 diskutujte

  Moravské divadlo Olomouc a Divadlo na Šantovce se spojili a vytvořili společnou letní scénu. Cílem obou divadel je oživit kulturní a společenský život. Bohatý program se skládá nejen z činoherních a hudebních představení.

  Nebesa nad Prahou

  14. dubna 2022 diskutujte

  Spojení souborů Losers Cirque Company, 420PEOPLE a Maranatha Gospel Choir v létě ohromí Prahu původním akrobatickým muzikálem s názvem NEBESA.

  Novinky na Letní scéně Ungeltu

  02. února 2022 diskutujte

  Letní scéna divákům nabídne nejen zvýšený komfort (upravené zastřešení hlediště bez středových sloupů), ale také téměř celý repertoár divadla.

  Občasník Jaroslava Štěpaníka (No. 11)

  05. července 2021 diskutujte

  S láskou Mary – premiéra na nové letní scéně Divadla Bolka Polívky očima Jaroslava Štěpaníka.

  Formani pořádají počtvrté festival Arena

  16. června 2021 diskutujte

  Čtvrtý ročník festivalu ARENA nabídne kultovní Obludárium z dílny bratří Formanů i divadlo pro celou rodinu. Ze Španělska dorazí Los Galindos s představením UduL.

  Nechť nikdo nespí v době slunovratu

  14. června 2021 diskutujte

  Prožitkové koncerty Nessun Dorma se uskuteční pod širým nebem v nedostavěném chrámu Panny Marie. Multižánrové vokální kvarteto Bohemia Voice pořádá dva koncerty na oslavu letního slunovratu v Panenském Týnci.

  Za divadlem do Senátu

  10. června 2021 diskutujte

  Divadlo Na zábradlí, Činoherní klub a Dejvické divadlo společně oslaví uvolnění kulturního života ve Valdštejnské zahradě, na půdě českého Senátu. Zahradní mozaika divadelního umění se uskuteční od 16. července do 2. srpna.

  Pražský Žižkov má novou letní scénu

  09. června 2021 diskutujte

  Žižkovské divadlo Járy Cimrmana letos poprvé otvírá letní scénu nazvanou Žižkovský divadelní dvorek. Kromě domácích 3D company, Divadlo AQUALUNG a Cimrman English Theatre se divákům představí také inscenace Divadla v Řeznické.

  Letní Ungelt uctí Maciuchovou

  05. června 2021 1 komentář

  Od 2.června 2021 do 13. září 2021 proběhne na Novém Světě již 17. ročník Letní scény Divadla Ungelt. Kromě divadla se diváci mohou těšit i na několik novinek a speciálních večerů, tři z nich budou věnovány Haně Maciuchové. 

  Meet Lihovar: Sezóna pod komínem začíná

  01. června 2021 diskutujte

  MeetFactory se aspoň částečně v létě stěhuje přes koleje. V prostoru bývalého Lihovaru, jehož zbytky půjdou v srpnu definitivně k zemi, bude letní kino či divadlo.

  Nejvíc běháme, když je nejhůř

  „Nejvíc běháme, když je nejhůř.” Cirk La Putyka připravuje jako svoji první letošní premiéru pohybovou inscenaci Runners.

  Kolík zatlučen! Azyl78 otevře přístí týden

  18. května 2021 diskutujte

  Azyl78 již v úterý 25. května startuje svou první sezónu, otevře ji Kabaret Pot a Lesk v režii Rosti Nováka. Po celou dobu konání budou platit v té době aktuální protiepidemická opatření.  Obsah,