Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  Letní Ungelt uctí Maciuchovou

  Od 2.června 2021 do 13. září 2021 proběhne na Novém Světě již 17. ročník Letní scény Divadla Ungelt. Na jejím programu se objeví téměř všechny inscenace z repertoáru divadla. Kromě divadla se diváci mohou těšit i na několik novinek a speciálních večerů, tři z nich budou věnovány Haně Maciuchové. 

  Letní scéna Ungeltu na hradčanském Novém světě. Foto: archiv redakce

  První znich je bláznivá groteska Slepice na zádech, vníž se představí Tatiana Dyková, Vojtěch Dyk a Radovan Klučka. Další novinkou je psychologické drama Dobrou noc, mami, v hlavních rolích s Taťjanou Medveckou a Lucií Štěpánkovou. Na Letní scéně čeká několik repríz také inscenace Dovolená paní Josefy, ve které účinkuje Jitka Smutná společně s Terezou Nekudovou a Radkem Valentou / Ondřejem Novákem, a Vejšlap,ve kterém hrají Martin Písařík, Petr Stach a Jan Holík. Tyto dvě inscenace měly sice premiéru již minulé léto, ale vlivem covidu se prozatím hrály jen velmi málo.

  Na Letní scéně tento rok proběhnou i tři speciální večery věnované Haně Maciuchové, během nichž se bude promítat záznam inscenace 4000 d. 31. srpna se na Letní scéně odehraje další speciální, tentokrát hudební večer s názvem Ungelt zpívá!, ve kterémza živého doprovodu vystoupí Jitka Smutná, Bára Štěpánová, Tatiana Dyková, Tereza Nekudová, Petr Stach, Martin Písařík a Igor Orozovič. Večerem bude provázet principál divadla Milan Hein a celý program bude natáčet Český rozhlas Dvojka.

  Novinky se letos na Letní scéně netýkají pouze repertoáru, ale i prostoru. Letní scéna totiž prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Ungelt sobě! bylo symbolické motto rekonstrukce, na které se společně s vedením divadla podíleli především divadelní technici, garderobiérky a další. Na několik měsíců se znich stali zedníci, tesaři, natěrači. Letní scéna od tohoto roku disponuje novým sociálním zázemím a zrenovovaným hledištěm s mobilním zastřešením. Po celou dobu stavby jsem byl svačinářem. Nosil jsem na Letní scénu svým zaměstnancům obědy, kafíčka a koláče, které vařila a pekla matka jednatele Ungeltu Martina Šimka, který celou stavbu řídil, přibližuje průběh stavby Hein.

  • Autor:
  • Publikováno: 5. června 2021

  Komentáře k článku: Letní Ungelt uctí Maciuchovou

  1. Vaculík Libor

   Avatar

   Krásná myšlenka
   uctít paní Maciuchovou – tleskám!!!!!

   06.06.2021 (23.03), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,