Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Život s bráchou

  14. června 2023 diskutujte

  Divadlu Ungelt se podařil pozoruhodný dramaturgický tah, v české premiéře uvedlo hru britského dramatika Simona Graye z roku 2001 Japes. V překladu Zuzany Joskové ji pod názvem Brácha režíroval Pavel Ondruch.

  Zahrát si s Krajčem

  06. března 2023 diskutujte

  Deprese, panické ataky, sklony k sebevraždě, bipolární porucha, environmentální žal, to jsou témata, která si stále častěji hledají cestu na divadelní jeviště.

  Novinky na Letní scéně Ungeltu

  02. února 2022 diskutujte

  Letní scéna divákům nabídne nejen zvýšený komfort (upravené zastřešení hlediště bez středových sloupů), ale také téměř celý repertoár divadla.

  Poslední komentáře

  Ungelt představí texty v české premiéře

  17. září 2021 diskutujte

  V nadcházející sezóně si pro diváky připravilo Divadlo Ungelt celkem 8 premiér. Jedná se o 8 žánrově odlišných novinek, které však spojují velké herecké příležitosti.

  Můj manžel je mrtvej, dobře ho znám!

  09. září 2021 diskutujte

  Nasazení hry Slepice na zádech německého dramatika Freda Apkeho do programu Letní scény Divadla Ungelt je velmi dobrým strategickým tahem.

  V Ungeltu je slyšet střelba

  26. července 2021 diskutujte

  Divadlo Ungelt se po pětadvaceti letech vrátilo k titulu Dobrou noc, mami, kterým svoji činnost otevíralo. Na režisérském postu nahradil Ladislava Smočka Vít Vencl, hereckou štafetu převzaly Taťjana Medvecká s Lucií Štěpánkovou.

  Týden kultury na Valašsku

  17. července 2021 diskutujte

  Po roční „covidové“ pauze se 19. – 25. 8. 2021 opět uskuteční charitativní divadelní festival Týden kultury na Valašsku.

  Letní Ungelt uctí Maciuchovou

  05. června 2021 1 komentář

  Od 2.června 2021 do 13. září 2021 proběhne na Novém Světě již 17. ročník Letní scény Divadla Ungelt. Kromě divadla se diváci mohou těšit i na několik novinek a speciálních večerů, tři z nich budou věnovány Haně Maciuchové. 

  Divadlo Ungelt představilo Letní scénu

  07. ledna 2021 diskutujte

  Od 14.6.2021 do 31.8.2021 proběhne v prostoru hradčanského Nového Světa 17. ročník Letní scény Divadla Ungelt. Ta divákům nabídne nejen zvýšený komfort (zrenovované hlediště, nové sociální zázemí), ale i téměř celý repertoár divadla.

  Hein: Jdeme stále stejnou cestou

  02. října 2020 diskutujte

  Milan Hein je majitel a provozovatel pražského Divadla Ungelt, které založil přesně před 25 lety. Hein pro Divadelní noviny bilancuje uplynulé čtvrt století prožité ve svém domovském divadle.

  Divadlo Ungelt spouští talk show

  06. dubna 2020 diskutujte

  Pražská scéna Divadlo Ungelt pokračuje v online přenosech. Diváky čeká desítka talk show s herci Tatianou Dykovou, Pavlem Liškou, Richardem Krajčem či Hanou Maciuchovou.

  Ungelt uvede jako první v Evropě hru Housle

  30. listopadu 2019 diskutujte

  Pražské Divadlo Ungelt sází na dramaturgii kvalitních novinek, které většinou není možné nikde jinde v Česku vidět. Nyní se mu podařil husarský kousek: v prosinci uvede inscenaci hry Housle, a to dokonce v evropské premiéře.

  Když Ungelt nemá kliku

  25. listopadu 2019 diskutujte

  Komorní Divadlo Ungelt ke konci října letošního roku uvedlo inscenaci To mám ale kliku (Lucky me), současného amerického dramatika Roberta Caisleyho, jehož hry jsou v současnosti známé především v anglo-americkém světě.  Obsah,