Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Kontext Zprávy

  Letní scéna DBP bude opět na Kraví hoře

  Letní scéna Divadla Bolka Polívky patří v Brně vždy mezi očekávané události kulturní sezóny. A také letošní 8. ročník nabídne divákům desítky pozoruhodných titulů s výtečnými herci a herečkami, chybět nebudou ani výjimečné koncerty. Hrát se bude od 16. června do 31. července na už tradičním místě – v amfiteátru v zadní části areálu koupaliště v Brně na Kraví hoře. Předprodej vstupenek běží na webu i v pokladně Divadla Bolka Polívky.

  DBP Letní scéna Šašek a královna. Foto: archiv divadla

  Program Letní scény Divadla Bolka Polívky v amfiteátru na Kraví hoře, kde je bonusem k příjemné atmosféře a kvalitnímu zázemí také krásný výhled na Brno, zahrnuje novinky i osvědčené repertoárové hity z domácí scény. Poprvé se pod širým nebem představí například Fichtl, v němž se Pavel Liška a Michal Isteník vracejí do doby, „kdy život běžel na jeden válec“, do doby, kdy nebyl internet, ale zato všude zněla Internacionála.

  Letní scéna uvede i další letošní novinku v repertoáru Divadla Bolka Polívky – DADA Revue, autorskou inscenaci performera Pavola Seriše, balancující na hranici divadla a stand-up comedy, která se již od své premiéry setkává s nadšeným ohlasem. Pro změnu léta hranou, ale neméně přitažlivou legendou je Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Chybět nebudou ani další oblíbené tituly: DNA, Šašek a syn, Šest tanečních hodin, Proslov, S láskou Mary anebo Rebelky.

  DBP Ficht.l Michal Isteník a Pavel Liška. Foto: Terezie Fojtová

  Divadelní léto na Kraví hoře osvěží také spřátelená divadla, jako je Studio DVA divadlo, Divadlo Kalich, Divadlo Na Jezerce či Divadlo Palace. Mimo jiné můžete zhlédnout inscenace Čtyři dohody, Pátá dohoda, Shirley Valentine, Sex pro pokročilé, Otevřené manželství, Commedia dell’arte II., Pánský klub nebo Štěstí.

  Po několik letních večerů bude amfiteátr patřit také hudbě. Letošní nabídka koncertů je opravdu mimořádná. Koncert Vlasty Redla bude na programu 13. července a koncert Ondřeje Rumla s Matej Benko Quintetem 18. července. Šansoniérka Szidi Tobias zazpívá 25. července a Aneta Langerová vystoupí 27. července v rámci svého turné Dvě slunce 2023.

  Více podrobností k programu najdete na webu LS DBP: letniscena.divadlobolkapolivky.cz

  • Autor:
  • Publikováno: 25. května 2023

  Komentáře k článku: Letní scéna DBP bude opět na Kraví hoře

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,