Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Ludvík Kavín: Tohle je česká kultura?! (No. 8)

  26. srpna 2023 diskutujte

  Zajel jsem do Brna, vyhledal Vaška Šabatu a u něj jsem Chartu podepsal... Závěrečný díl rozhovoru Petra Placáka s Ludvíkem Kavínem, tentokrát o Chartě 77 a co se kolem ní dělo.

  Léto v kině (No. 4)

  20. srpna 2023 diskutujte

  #annaismissing se i přes roztříštěnost a nevyrovnanost scénáře, režie a hereckých výkonů řadí mezi nadprůměr letošní české filmové produkce.

  Ludvík Kavín: Tohle je česká kultura?! (No. 7)

  19. srpna 2023 diskutujte

  Dubček mi řekl: "Soudruhu, ty jsi člen strany. Víš, co je důležité? My musíme dělat všechno pro to, aby se zachovala a rozvíjela jednota strany. My jednotu strany udržíme!"... Pokračování rozhovoru Petra Placáka s Ludvíkem Kavínem.

  Poslední komentáře

  Ludvík Kavín: Tohle je česká kultura?! (No. 6)

  12. srpna 2023 diskutujte

  A Šabata mi povídá: "My potřebujeme lidi, jako jste vy, s vašimi názory. Vstupte do strany!"... Pokračování rozhovoru Petra Placáka s Ludvíkem Kavínem.

  Ludvík Kavín: Tohle je česká kultura?! (No. 5)

  05. srpna 2023 diskutujte

  Tak tohle je česká kultura?!... Pokračování rozhovoru Petra Placáka s Ludvíkem Kavínem, tentokrát o začátcích Theater Brett.

  Ludvík Kavín: Tohle je česká kultura?! (No. 4)

  29. července 2023 diskutujte

  Nežili jsme mimo český a slovenský exil, ale na druhou stranu jsme nebyli na něj orientovaní či závislí... Pokračování rozhovoru Petra Placáka s Ludvíkem Kavínem.

  Léto v kině (No. 3)

  23. července 2023 diskutujte

  Zdařilá filmová adaptace divadelní inscenace předpokládá jednak kvalitu předlohy, jednak zdatného režiséra, který jí dodá filmové parametry... Recenze filmu Můžem i s mužem.

  Ludvík Kavín: Tohle je česká kultura?! (No. 3)

  22. července 2023 diskutujte

  My jsme nebyli androš, chtěli jsme si vybudovat divadlo... Třetí díl rozhovoru Petra Placáka s Ludvíkem Kavínem.

  Ludvík Kavín: Tohle je česká kultura?! (No. 2)

  15. července 2023 3 komentářů

  Vídeň - stejně jako Praha - byla centrum konspirace, špionů, podezírání, udávaní, sledování od první světové, a vlastně už dávno před ní... Pokračování rozhovoru Petra Placáka s Ludvíkem Kavínem.

  Léto v kině (No. 2)

  09. července 2023 diskutujte

  Já jsem se asi zamilovala... Já asi taky... Tak to je super!... Vyhněte se smůle aneb Varování před ztrátou devadesáti osmi minut léta... O filmovém režijním debutu herce Sama Spišáka To ty nosíš smůlu, lásko.

  Ludvík Kavín: Tohle je česká kultura?! (No. 1)

  08. července 2023 diskutujte

  A Bolek Polívka řekl: "Niko, ten čas ještě nepřišel"... Zahajujeme letní seriál - obsáhlý rozhovor Petra Placáka s Ludvíkem Kavínem.

  Léto v kině (No. 1)

  03. července 2023 1 komentář

  Velké dějiny a malé události... O filmech Muž, který stál v cestě režiséra Petra Nikolaeva a povídkovém snímku O malých věcech, režijnímu debutu herce Denise Šafaříka. /Zahajujeme letní filmové reportáže./

  Serial Killer se letos zaměří na Belgii

  25. června 2021 diskutujte

  Východní Evropa se nachází v bodě zlomu, který by mohl znamenat velký rozvoj celosvětové distribuce původních originálních titulů, které odmítají pouze slepě kopírovat současné seriálové trendy a místo toho je samy nastolují.

  Český seriál získal cenu Emmy

  24. listopadu 2020 diskutujte

  Mezinárodní akademie televizních umění a věd dnes vyhlásila v New Yorku internetový seriál #martyisdead jako vítěze mezinárodní ceny Emmy. Stalo se tak v průběhu slavnostního ceremoniálu 48. ročníku International Emmy Awards, který se letos poprvé konal online.  Obsah,