Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Křižovatka identit (No. 1)

  18. října 2023 diskutujte

  Kdo jsem a jaké je mé místo v tomto konflikty rozháraném světě?

  Pražské křižovatky ohledají téma identity

  18. září 2023 diskutujte

  Festival Činohry Národního divadla Pražské křižovatky přiveze do Prahy špičku nejen evropského divadla. V rámci programu se představí nejnovější projekt Susanne Kennedy, který vznikl v koprodukci s Pražskými křižovatkami.

  Lidskost je… (No. 3)

  04. listopadu 2022 diskutujte

  Poslední den mezinárodního festivalu Pražské křižovatky byl oproštěn od politické tématiky a věnoval se bolestnému osudu Marguerite Gautier a Armanda Duvala.

  Poslední komentáře

  Lidskost je… (No. 2)

  03. listopadu 2022 diskutujte

  Sejmout stín z ramen lidí zmítaných válkou se pokouší Ivan Vyrypajev ve své inscenaci 1,8 M, sehrané Nowym Teatrem Varšava, která byla uvedena druhý a třetí den v rámci festivalu Pražské křižovatky.

  Lidskost je… (No. 1)

  27. října 2022 diskutujte

  Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky letos již pátým rokem přináší do českého prostředí inscenace z dílen současných zahraničních tvůrců.

  Pražské křižovatky: Amazonie i trosečník

  02. října 2021 diskutujte

  Pražské křižovatky letos opět představí pozoruhodné zahraniční inscenace. 4. a 5. října 2021 na Nové scéně v rámci evropského turné uveden nejnovější projekt kolumbijské skupiny Mapa Teatro: La luna en el Amazonas.

  Nejsme politici, jsme umělci

  30. března 2021 diskutujte

  Sledujeme dění v Bělorusku, kde lidé navzdory tvrdým represím a zastrašování vytrvale bojují za spravedlivé volby, svobodu a demokracii... Do České republiky přijede na jaře na rezidenční pobyt šest běloruských umělců.

  Na křižovatce komunikace a politiky

  29. října 2019 diskutujte

  Letošní, čtvrtý ročník mezinárodního festivalu Pražské křižovatky, jenž probíhal na Nové scéně Národního divadla od 30. září do 6. října, se jednoznačně nesl ve znamení hlasu a komunikace, a to v nejrůznějších variacích.

  Na Pražských křižovatkách 2018 (No. 3)

  09. října 2018 diskutujte

  Dramaturgie letošních Pražských křižovatek rozšířila původně avizovanou činoherní tradici o projekty jiného žánru. (O rakouské hudebně-taneční produkci Sons of Sissy a britském filmu My Country; a Work in Progress)

  Na Pražských křižovatkách 2018 (No. 2)

  01. října 2018 diskutujte

  Dvakrát se na Pražských křižovatkách představil Jaha Koo, původem z Jižní Koreje, nyní již několik let obyvatel Evropy. Přivezl multimediální inscenaci Cuckoo, ve které zpracovává nedávnou historii i současnost své rodné země.

  Na Pražských křižovatkách 2018 (No. 1)

  30. září 2018 diskutujte

  Festival Pražské křižovatky na Nové scéně Národního divadla zahájil inscenací Gavrilo Princip holandského souboru De Warme Winkel. Zahajujeme denní zpravodajství.  Obsah,