Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Festivaly Zprávy

  Pražské křižovatky ohledají téma identity

  Festival Činohry Národního divadla Pražské křižovatky přiveze do Prahy špičku nejen evropského divadla. V rámci programu se představí nejnovější projekt Susanne Kennedy, který vznikl v koprodukci s Pražskými křižovatkami.

  Susanne Kennedy a Markus Selg: ANGELA (a strange loop) z Německa. Foto: Julian Röder

  Pražské křižovatky jsou festivalem Činohry Národního divadla, jejíž umělecké vedení festival tvoří i kurátorsky. Za léta své existence si vydobyl výjimečné postavení na české divadelní scéně jako jedinečná příležitost vidět mimořádné produkce předních světových režisérů. Program letošního šestého ročníku (resp. osmého, zahrneme-li i dva roky „covidového“ formátu rozloženého festivalu do celé sezony) je soustředěný do první poloviny října, kdy do Prahy přiveze inscenace Limbo Victora de Oliveiry, Oskara tanečního souboru Kukai Dantza a Marcose Moraua (La Veronal), ANGELA (a strange loop) Susanne Kennedy a Markuse Selga a jako listopadovou ozvěnu country operu Burt Turrido. An Opera souboru Nature Theater of Oklahoma.

  Snažíme se, aby inscenace byly výběrem toho nejzajímavějšího, co se na současných evropských, ale i světových jevištích děje, a aby reflektovaly společenská, politická a lidskoprávní témata. Jsou to všechno tvůrci, kteří zkoumají jak být spolu, jak žít dohromady jako společnost, jak si vzájemně více porozumět. Pro festival je důležité, aby inscenace byly jedinečné i v tom, jaké používají divadelní prostředky, jakým způsobem tvůrci pracují s novými technologiemi. Zajímají nás tvůrci, kteří hledají, ptají se po smyslu života a nespokojují se s tím, co už o světě víme, říká k výběru inscenací dramaturgyně Pražských křižovatek Nina Jacques.

  Program festivalu:

  čtvrtek 5. 10. 2023 ve 20:00 na Nové scéně

  Victor de Oliveira: Limbo (Portugalsko)

  úterý 10. 10. 2023 ve 20:00 na Nové scéně

  Kukai Dantza a Marcos Morau / La Veronal: Oskara (Španělsko)

  sobota 14. 10. 2023 a neděle 15. 10. 2023 ve 20:00 na Nové scéně

  Susanne Kennedy a Markus Selg: ANGELA (a strange loop) (Německo)

  čtvrtek 16. 11. 2023 a pátek 17. 11. 2023 v 18:00 na Nové scéně

  Nature Theater of Oklahoma: Burt Turrido. An Opera (USA)

  • Autor:
  • Publikováno: 18. září 2023

  Komentáře k článku: Pražské křižovatky ohledají téma identity

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,