Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků: Festivaly

  Zpravodajství z festivalů a o festivalech.

  Jaký byl Jiráskův Hronov 2020

  10. srpna 2020 Žádný komentář

  Závěrečné resumé 90.ročníku celostátní mezidruhové přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov

  Express Filmovka se blíží!

  Organizační štábe uherskohradišťského národního pokladu, budiž blahoslaven! I přes dobu neradostnou, jež spoustu spřízněných akcí požrala, 46. Letní filmová škola bude!

  Zvoníme na zvonici světa (No. 8)

  30. července 2020 Žádný komentář

  Hudební festival Znojmo uvedl operní pantomimu Johanna Michaela Haydna Der Traum - Sen v režii a choreografii Radima Vizváryho v novém scénáři Ondřeje Hučína a s Vypravěčem Arnošta Goldflama v hudebním nastudování Romana Válka.

  Za dveřmi ve světě pouličního divadla

  27. července 2020 Žádný komentář

  V první polovině července jsem se částečně zúčastnila 12. ročníku mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi na holešovickém Výstavišti. Níže přináším několik nejsilnějších divadelních zážitků, které jsem si z něj odnesla.

  Letní Letná Light uvede premiéru Buďme spolu

  24. července 2020 Žádný komentář

  Přímo pro Letní Letnou Light dva přední soubory – Cirk La Putyka a Losers Cirque Company – připravily společné a neopakovatelné představení Buďme spolu.

  Poslední komentáře

  Začíná festival instantního divadla a tance

  22. července 2020 Žádný komentář

  V Žilině začíná třináctý ročník festivalu instantního divadla a tance Kiosk. Ten se letos uskuteční od 23. - 26. 7. 2020.

  Po roce opět na terasách!

  21. července 2020 Žádný komentář

  Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá v srpnu a začátkem září čtvrtý ročník festivalu kulturních akcí pod širým nebem nazvaný Bez nití | Odvázané léto na terasách.

  Dotkni se a sdílej

  18. července 2020 Žádný komentář

  Festival Nultý bod se letos z tradičnějšího prostředí Divadla v Celetné přesunul do vskutku alternativního prostoru Invalidovny, obrovského pustého domu se spoustou podivných zákoutí, schodů, nekonečných kafkovských chodeb a zdí...

  Immigrants Lives Matter

  13. července 2020 Žádný komentář

  Co musí cizinec překonat, než získá povolení k pobytu v ČR? Inscenace 30 dní / 30 Days naplňuje, co si předsevzala. Upozorňuje na problém imigrantů do ČR, zastává se slabších a zasazuje se, aby se daná problematika stala věcí veřejnou.

  Mladí divadelníci v gotickém klášteře

  13. července 2020 Žádný komentář

  O víkendu proběhl v prostorách augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem a v jeho okolí sedmý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD.

  Nultý bod se letos uskuteční v Invalidovně

  01. července 2020 Žádný komentář

  12. ročník Mezinárodního festivalu fyzického a tanečního divadla Nultý bod proběhne od 11. do 17. července 2020 tentokrát v prostorách karlínské Invalidovny, v novém sídle Studia ALTA.

  I ženy mají své dny, třeba ty Venušiny

  Nehledě na to, že koronavirová krize mařila (a stále maří) plány mnohým divadelním organizacím, festivalům a institucím, některým se přeci jen povedlo postavit se na nohy.

  Flamenco De Sofa uvedl držitele Grammy

  19. června 2020 Žádný komentář

  Festival Flamenco De Sofa je v plném proudu. Jako třetí vystoupení uvedl tento čtvrtek 18. června rychle stoupající hvězdu současného flamenka Nina de los Reyes s jeho nejnovějším představením Tierra / Země.

  Lepage i Py se letos představí v Plzni

  16. června 2020 Žádný komentář

  V Plzni se bude v září fandit divadlu opět naplno. 28. ročník Mezinárodního festivalu DIVADLO proběhne v západočeské metropoli od 9. do 16. září 2020.

  Začíná festival Venušiny dny

  15. června 2020 Žádný komentář

  Venuše ve Švehlovce, žižkovská platforma pro současné alternativní divadelní umění, pořádá letos pátý ročník festivalu Venušiny dny.

  Hradecký festival letos jinak

  02. června 2020 Žádný komentář

  Klicperovo divadlo, Divadlo Drak a kulturní neziskovka kontrapunktse rozhodli připravit alternativní, a přesto atraktivní program, který připomene oslavu divadla.

  Zlatá Pecka mění termín a téma

  01. června 2020 Žádný komentář

  Neformální festival v Chrudimi založený pěvkyní Dagmar Peckovou se svého čtvrtého ročníku nevzdá.  Obsah,