Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Rituální Regiony (No. 5)

  29. června 2023 diskutujte

  V úterý mě čekala poslední tři festivalová představení, shodou okolností všechno zahraniční produkce.

  Rituální Regiony (No. 4)

  27. června 2023 diskutujte

  Po nedělní náloži deprese jsme se na terase Klicperova divadla odreagovali...

  Rituální Regiony (No. 3)

  26. června 2023 4 komentářů

  Nedělní slepé výstřely a vybuchující bomby... O inscenacích Katynka z Heilbronnu budapešťského Stúdió K Színház, Kašpárek a zbojník Draku a Bratislavského bábkového divadla a Šepoty a výkřiky Horáckého divadla Jihlava.

  Rituální Regiony (No. 2)

  25. června 2023 diskutujte

  Téma útlaku, které v pátek otevřela představení Rutka a Proměna a v sobotu ráno na ně navázala performance K Prameni, rozvíjel i další sobotní program Festivalu Regiony.

  Rituální Regiony (No. 1)

  24. června 2023 diskutujte

  Mezinárodní divadelní festival Regiony v Hradci Králové je každoročním rituálním uzavřením divadelní sezony a zahájením prázdnin – a letos se stal Rituál dokonce jeho tématem... Zahajujeme denní reprtáže.

  Poslední komentáře

  Festival REGIONY ve znamení Rituálu

  29. dubna 2023 diskutujte

  Na posledních osm červnových dní se město Hradec Králové, jeho divadelní scény, ulice, parky i náměstí stanou dějištěm dalšího ročníku mezinárodního divadelního festivalu REGIONY.

  Regiony must go on (No. 8)

  14. července 2022 diskutujte

  Festivalový čtvrtek mne na hradeckých Regionech svou atmosférou strhl tak, že jsem svůj plánovaný článek pro místní věstník Hadrián dokončil až chvilku po třetí hodině ranní.

  Regenerace kulturou

  07. července 2022 diskutujte

  Největší česká divadelní přehlídka zakončila v pátek 1. července své osmidenní konání. Tradiční svátek divadla, hudby a živého umění přilákal do Hradce Králové stovky účinkujících a desetitisíce diváků.

  Regiony must go on (No. 7)

  06. července 2022 diskutujte

  Má letošní regionální středa se nesla ve znamení brutálních návalů těžké nostalgie. Inu osobní mise jménem Hradec Klárové se rychle blíží do svého finále a mně se počínal dotýkat z jejího konce splín.

  Regiony must go on (No. 6)

  03. července 2022 diskutujte

  Páteční monodramatickou švédskou adaptaci Shakespearova Krále Leara jsem si nemohla nechat ujít. A stejně tak Konec rudého člověka z pražského Divadla v Dlouhé.

  Regiony must go on (No. 5)

  02. července 2022 diskutujte

  Favoritem úterního festivalového dne bylo představení Zlodějky knih nitranského Nového divadla. Druhá bitva dne se odehrála pod záštitou Ústavu úžasu a den zakončil Strýček Váňa z Krakova.

  Regiony must go on (No. 4)

  30. června 2022 diskutujte

  V pondělí jsem řešila kardinální otázku What the f**k is going on?... O stejnojmenné produkci souboru NIE a představeních Skořápka z DPB Ostrava a Zkrocení zlé ženy pražského Divadla pod Palmovkou.

  Regiony must go on (No. 3)

  28. června 2022 diskutujte

  Esem víkendového programu se stala francouzská La compagnie Bakélite... O představeních Hvězdná show (La compagnie Bakélite), Proces (Divadlo Polárka), Tři sestry (Slovácké divadlo) a Sanitka (Činoherní studio).

  Regiony must go on (No. 2)

  27. června 2022 diskutujte

  Sobota na Regionech: Dětské odpoledne před Divadlem Drak a představení Slož si ve Studiu Drak, adaptace Trierova filmu Prolomit vlny ve Studiu Beseda a sólo Cécile Da Costy Roselyne opět ve Studiu Drak.

  Regiony must go on (No. 1)

  26. června 2022 1 komentář

  V pátek začal v Hradci Králové Mezinárodní divadelní festival Regiony. Zahájilo jej koprodukční představení sardinských Sardegna Teatro a TeatroPersona Macbettu režiséra Alessandra Serry - italská inscenace roku 2017.

  Příští týden startují divadelní REGIONY

  17. června 2022 diskutujte

  Tradiční svátek divadla znovu rozžije v závěru června celé centrum Hradce Králové i jeho okolí.

  Festival REGIONY představuje program

  05. května 2022 diskutujte

  Součástí mezinárodního programu budou například švédské Örebro Teater, polský Teatr Ludowy, Štátné divadlo v Košicích čí Sardegna Teatro, francouzská La compagnie Bakelite, slovenské Odivo či belgická umělkyně Agnes Limbos.  Obsah,