Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Steve Gove: Zaplať Pánbůh, že ještě fungujeme

  20. září 2022 diskutujte

  Dvacet let již existuje Prague Fringe, jeden z bratříčků nejslavnějšího festivalu alternativního umění v Edinburghu. 21. ročník začne 26. září. Přinášíme rozhovor se zakladatelem a ředitelem Prague Fringe, skotským rodákem Stevem Govem.

  Podzimní malostranský okraj (No. 2)

  16. listopadu 2021 diskutujte

  Místo května to je listopad, nicméně Prague Fringe žije. Absurdita dneška, kafkovská bezútěšná (ne)komunikace, to jsou hlavní témata sólového představení The Sensemaker švýcarské tanečnice a performerky Elsy Couvreur.

  Podzimní malostranský okraj (No.1)

  08. listopadu 2021 diskutujte

  Místo května to je listopad, nicméně Prague Fringe žije – což je pozitivní zjištění. Žije navzdory pandemii, a dalším nepříznivým okolnostem už dvacátým rokem.

  Výběrové řízení na ředitele/ředitelku Činoherního studia

  Statutární město Ústí nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Činoherního studia města Ústí nad Labem, příspěvkové organizace.

  Poslední komentáře

  Steve Gove: Prague Fringe vstane z popela jako fénix

  27. října 2021 diskutujte

  Je tomu už dvacet let, co se Skot Steve Gove rozhodl založit v Praze mezinárodní festival, inspirovaný nejen slavným Edinburg Fringe Festival, ale i dalšími přehlídkami alternativního umění celého světa.

  Odstartoval Prague Fringe Reimagined

  25. listopadu 2020 diskutujte

  Ffestival Prague Fringe je opět tady! Tentokrát ve zbrusu nové podobě, která vznikla navzdory (a kvůli) pandemii koronaviru. Loutková představení pro děti i dospělé, fyzické divadlo, multimediální inscenace a další - to všechno je Prague Fringe Reimagined!

  Malostranské okraje 2019 (No.7)

  04. června 2019 diskutujte

  Prague Fringe uvedl one-woman show Proxy, autorského představení britské performerky Caroline Burns Cooke. Příběh je založen na skutečném případu Munchausenově syndromu by proxy.

  Malostranské okraje 2019 (No. 6)

  02. června 2019 diskutujte

  Můj Tour de Prague Fringe tentokrát směřoval do Divadla Inspirace na Kanárky anglické Fun In The Oven a do A Studia Rubín na kabaret Skota Adama Gordona Johnny! v Bohème.

  Malostranské okraje 2019 (No. 5)

  02. června 2019 diskutujte

  Na Prague Fringe bylo k vidění množství one-man nebo one-woman show či stand-up comedy. Současně tak festival pro pražské fanoušky alternativního divadla objevuje ty nejmenší sálky či sklepy, kam se vejde nejvíce dvacet diváků.

  Malostranské okraje 2019 (No. 4)

  01. června 2019 diskutujte

  S Prahou se v Divadle Kampa loučil loutkový Příběh o Faustovi švédského Skottes Musikteater. V Malostranské besedě přebírali štafetu absolventi The Australian Shakespeare Company s inscenací Mnoho povyku pro… Beatrici & Benedicka.

  Malostranské okraje 2019 (No. 3)

  29. května 2019 diskutujte

  O Timonu Athénském v podání anglické divadelní společnosti Rendered Retina a autorské one-man-show Davida McIvera Teleport.

  Malostranské okraje 2019 (No. 2)

  28. května 2019 diskutujte

  Tentokrát jsem ochutnala tři pozdní představení - v Malostranské besedě a v divadle Inspirace: Poslední úl, Kate & Ilyssa: Nejlepší rituál a The Wimps Show.

  Malostranské okraje 2019 (No. 1)

  27. května 2019 diskutujte

  Mezinárodní festival Prague Fringe představuje na pražské Malé Straně ve dnech 24. května - 1. června desítky rozmanitých projektů alternativního divadla z celého světa. Zahajujeme denní zpravodajství.

  Steve Gove: Dejte tomu šanci!

  13. května 2019 diskutujte

  s ředitelem festivalu Prague Fringe  Obsah,