Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly Zprávy

  Odstartoval Prague Fringe Reimagined

  Letos v listopadu se v rámci Prague Fringe nesjedou divadla z celého světa do České republiky, jako je tomu obvykle. Bude to přesně naopak: Prague Fringe Reimagined představí to nejlepší z českého divadla světu.

  Organizátoři vymysleli nový formát: Prague Fringe Festivalu. Foto: archiv festivalu.

  Za „normálních“ okolností je Prague Fringe událostí, během níž se vždy v květnu na devět dní do Prahy sjedou divadelní spolky, odborníci i diváci ze všech koutů světa. Letos kvůli covidovým opatřením museli orgánizátoři festival zrušit těsně před zahájením prodeje vstupenek. Náš tým ještě rychle zorganizoval improvizovanou digitální událost Prague Fringe Online, která se odehrála v květnu, a doufali jsme, že festival se bude moci ve své běžné podobě konat na podzim. Místo toho však bohužel nastala druhá vlna pandemie, a tak jsme se nakonec rozhodli vytvořit úplně nový formát.

  Právě tak vzniknul Prague Fringe Reimagined. Festival, při němž se budou živá vystoupení českých divadelních společností ve vysoké kvalitě streamovat do celého světa. Od 24. do 29. listopadu si budou diváci z pohodlí svých domovů moci zvolit z pečlivě uváženého výběru těch nejlepších nových divadelních inscenací, které může Česká republika nabídnout. Živá vystoupení budeme natáčet na několik kamer a ve vysoké kvalitě přenášet na webovou stránku Prague Fringe. Náš obsah budou sdílet spřátelené Fringe festivaly po celém světě (kterých je 250), a to jak v daleké Austrálii, tak v oblastech, odkud pocházíme, jako je třeba město Brighton v Anglii. Skrze svou síť budou festival do celého světa přenášet také Česká centra.

  Zakladatel Prague Fringe a náš ředitel Steve Gove uvádí: Navzdory všemu, co rok 2020 přinesl, jsme zcela odhodláni se nadále přizpůsobovat situaci a Fringe letos v listopadu uskutečnit, byť v této změněné podobě. Letošní rok byl náročný jak pro náš tým, tak pro umělce a organizátory dalších Fringe festivalů po celém světě. Jsme skutečně nadšení, že přes to všechno máme nyní možnost tenhle skvělý výběr českých divadelních děl ukázat světu!

  ///

  Přenosy na webové stránce Prague Fringe je možné sledovat zcela zdarma – bez komplikovaného přihlašování, povinného odběru stránky či jakýchkoliv plateb. Kompletní program najdete zde.

  • Autor:
  • Publikováno: 25. listopadu 2020

  Komentáře k článku: Odstartoval Prague Fringe Reimagined

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,