Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2021

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2021

ročník 30
16. 2.–1. 3. 2021
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků:

  Malá inventura startuje již za týden

  12. února 2021 Žádný komentář

  Festival Malá inventura je přehlídkou těch nejvýraznějších projektů nového divadla uplynulého roku.

  Cirkus za sklem a na náplavce

  06. února 2021 Žádný komentář

  Zimní program festivalu Cirkopolis se odehraje živě za sklem na pražské náplavce a přes live stream.

  Malá inventura startuje již za měsíc

  26. ledna 2021 Žádný komentář

  Festival nového divadla Malá inventura je tradičně přehlídkou těch nejvýraznějších projektů, které vznikly během uplynulého roku. Letos se bude festival konat v termínu od 19. do 27. února 2021.

  Zimní edice festivalu Cirkopolis

  22. ledna 2021 Žádný komentář

  V zimní edici přinese festival Cirkopolis program #cirkuszasklem v kobce na pražské náplavce a premiéru žongléra Filipa Zahradnického.

  Opera NdB na Hong Kong Arts Festivalu

  15. ledna 2021 Žádný komentář

  Po velmi úspěšném hostování na 45. ročníku prestižního mezinárodního Hong Kong Arts Festival s inscenací Janáčkovy Věci Makropulos v roce 2017 se brněnský operní soubor vrací na hongkongské festivalové pódium.

  Poslední komentáře

  Do ulic! vyzývá …příští vlna/next wave…

  13. ledna 2021 Žádný komentář

  Festival alternativy …příští vlna/next wave… vyhlašuje výzvu pro progresivní umělce, aby speciálně pro 28. ročník vytvořili divadelní, výtvarnou či literární performanci.

  Loutkový přelet bude online

  06. prosince 2020 1 komentář

  Letošní jubilejní ročník festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem se i přes komplikace způsobené pandemií COVID-19 přece jenom uskuteční, a to online ve dnech 11. – 13. 12. 2020.

  Festival Nové generace bude online

  30. listopadu 2020 Žádný komentář

  Ve dnech 2. – 4. 12. se uskuteční každoroční přehlídka choreografické tvorby studentů a absolventů HAMU – festival Nové generace. Tři večery ochutnávek krátkých tanečních filmů, které vznikly v průběhu studií budou online.

  Odstartoval Prague Fringe Reimagined

  25. listopadu 2020 Žádný komentář

  Ffestival Prague Fringe je opět tady! Tentokrát ve zbrusu nové podobě, která vznikla navzdory (a kvůli) pandemii koronaviru. Loutková představení pro děti i dospělé, fyzické divadlo, multimediální inscenace a další - to všechno je Prague Fringe Reimagined!

  Bazaar Festival čeká závěrečný víkend

  30. října 2020 Žádný komentář

  Letošní Bazaar Festival čeká závěrečný víkend. K vidění budou ukázky ze vznikající tvorby evropských umělců, živá online setkání a jedna hodně netradiční večeře, která se protáhne až do půlnoci.

  Zlatá Pecka přesouvá některé koncerty

  29. října 2020 Žádný komentář

  Neformální hudební festival v Chrudimi, založený pěvkyní Dagmar Peckovou, svůj čtvrtý ročník letos neuskuteční v původně plánované podobě. Některé koncerty přesouvá na první část roku 2021.

  Proběhl festival Janáček Brno

  20. října 2020 Žádný komentář

  Letošní ročník prestižního operního a hudebního festivalu Janáček Brno se musel přizpůsobit aktuální komplikované situaci v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19.

  Bazaar Festival bude online

  16. října 2020 Žádný komentář

  Šestý ročník pražského divadelního a tanečního festivalu Bazaar, který se ve své dramaturgii soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy, se přesouvá do online verze.

  Divadelní Flora zrušena

  16. října 2020 Žádný komentář

  Vzhledem k současné situaci v ČR se pořadatelé Divadelní Flory – bez ohledu na další vývoj případných vládních restrikcí či uvolnění – rozhodli letošní přehlídku definitivně zrušit.

  Horké zprávy z Dream Factory (No. 2)

  14. října 2020 Žádný komentář

  Sobotní rozevření festivalových bran plynule navázalo na konec úvodního večera, a to nejen z hlediska zvoleného divadelního prostoru: Jarryho Král Ubu ve scénické reimaginaci pražského divadla D21 nepokrytě míří ke kritice současnosti...

  Dokumentární festival Ji.hlava bude online

  09. října 2020 Žádný komentář

  Ji.hlava se přesouvá do digitálního azylu. Vždy jsme dávali přednost fyzickému festivalu. Filmové projekce v kinech, společné diskuze a setkávání jsou pro nás základní inspirací. Ale letošní rok je všechno jinak a my to respektujeme.

  Festival Skupova Plzeň je zrušen

  Mezinárodní festival loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň, jehož 34. ročník se měl konat v plzeňském Divadle Alfa příští týden od 14.do 18.října, je zrušen.  Obsah,