Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků:

  Zemřel Jaroslav Kosec

  01. května 2020 Žádný komentář

  (22. 11. 1949 Košice, Československo /dnes Slovensko/ - 1. 5. 2020 Ostrava) Operní zpěvák a pedagog, dlouholetý sólista ostravské opery.

  Olomoucké divadlo nabízí pomoc!

  16. března 2020 Žádný komentář

  Během stavu nouze nabízí Moravské divadlo Olomouc pomocnou ruku a hledá také možnosti, jak zůstat v kontaktu s diváky. Současně nabídlo pomoc Fakultní nemocnici Olomouc.

  Olomouc zná vítěze dramatické soutěže

  04. června 2019 2 komentáře

  V soutěži o původní dramatický text na téma Sametová reoluce se sešlo dvanáct textů, vedení Moravského divadla Olomouc zvolilo vítěze i držitele čestného uznání.

  Moravské divadelní léto pod hvězdnou oblohou

  01. června 2019 Žádný komentář

  Stalo se již příjemnou tradicí, že konec srpna patří v Olomouci festivalu Moravské divadelní léto. Také letos nabídne Moravské divadlo populární inscenace v atraktivních lokalitách pod hvězdnou oblohou a program slibuje i jednu novinku.

  Moravské divadlo chystá Koncert pro dobrou věc

  28. května 2019 Žádný komentář

  Soubor opery a operety MDO 20. 6. zakončí sezónu charitativním Koncertem pro dobrou věc, v němž zazní díla Antonína Dvořáka a Johanna Sebastiana Bacha. Návštěvníci mohou přispět na provoz Hospice na Svatém Kopečku.

  Poslední komentáře

  Olomoucké šepoty a výkřiky (No. 10)

  Ve čtvrtek jsme v Soukromých rozhovorech Jedlu mohli vidět kuklu, která němě křičí z letošního vizuálu. V pátek se činohra MDO loučila s Nebezpečýmin známostmi a před půlnocí nás Franz Pätzold v podkroví Konviktu zahrnul Šepoty a výkřiky.

  O olomoucké dramaturgii rozhodne anketa

  03. dubna 2019 Žádný komentář

  V příštím roce oslaví Moravské divadlo Olomouc sto let. V rámci oslav nechá diváky zasáhnout do dramaturgického plánu, aby v divácké anketě vybrali jeden ze tří titulů, který bude v sezoně 2020/2021 inscenován.

  Moravské divadlo Olomouc představuje menu

  02. dubna 2019 Žádný komentář

  Sezona 2019/2020 bude pro Moravské divadlo Olomouc v mnohém výjimečná, dočká se v ní dokonce jedné světové premiéry. Umělečtí šéfové souborů baletu, činohry a opery a operety připravili pestré menu o dvanácti chodech.

  Sedmnáct jim bylo let?

  Starci na chmelu jsou prvním původním českým muzikálem z roku 1964. Do Moravského divadla v Olomouci se titul vrací po osmadvaceti letech. 25. ledna 2019 měl premiéru v provedení činoherního souboru a režii Petra Novotného.

  MDO vyhlašuje soutěž o dramatický text

  10. ledna 2019 Žádný komentář

  Vedení Moravského divadla Olomouc vyhlašuje soutěž o původní dramatický text na téma Sametová revoluce. Soutěž je určená pro studenty vysokých škol a autor vítězného textu bude odměněn částkou 30 tisíc korun.

  Michal Štípa vstoupí do Olomouce Bajadérou

  19. prosince 2018 Žádný komentář

  Michal Štípa nastoupí 1. ledna 2019 na post uměleckého šéfa baletu Moravského divadla Olomouc. Jeho první režií a choreografií bude inscenace výpravného romantického baletu Ludwiga Minkuse Bajadéra.

  Robert Balogh odvolán z postu šéfa baletu

  30. listopadu 2018 2 komentáře

  Po téměř devíti letech skončil 29. listopadu ve funkci uměleckého šéfa baletu Moravského divadla Olomouc choreograf a režisér Robert Balogh. Od ledna 2019 ho vystřídá Michal Štípa.

  MD Olomouc má nového ředitele

  03. října 2018 Žádný komentář

  Vedení Moravského divadla Olomouc, největší kulturní instituce v kraji, převzal v pondělí 1. října David Gerneš, který ve funkci vystřídal Pavla Hekelu.  Obsah,