Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2021

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2021

ročník 30
16. 2.–1. 3. 2021
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků:

  Stát pomůže audiovizi

  18. února 2021 Žádný komentář

  Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Ministerstvem kultury (MK) zveřejňuje výzvu 3.2 z programu Covid - Kultura pro audiovizi. Žádosti bude od pondělí 1. března do pátku 30. dubna přijímat MPO.

  Digitální knihovna NK zůstane přístupná

  11. února 2021 Žádný komentář

  Ministr kultury Lubomír Zaorálek se dnes dohodl s předsedou Svazu knihkupců a nakladatelů Martinem Vopěnkou na uzavření licenční smlouvy, která by do konce června 2021 umožnila úplné zpřístupnění digitalizovaných dokumentů.

  Ředitelem Národní knihovny bude Foltýn

  08. února 2021 Žádný komentář

  Ministr kultury Lubomír Zaorálek vybral nového generálního ředitele Národní knihovny České republiky. Stane se jím Tomáš Foltýn, který v Národní knihovně dosud zastával funkci ředitele Odboru správy fondů.

  Třetí výzva programu COVID – KULTURA

  05. února 2021 Žádný komentář

  Vyhlašuje se 3. výzva programu COVID - KULTURA pro OSVČ. O jednorázovou podporu ve výši 60 000 korun budou moci žádat jednotlivci v uměleckých a umělecko-technických profesích.

  Za kreativní Česko

  04. února 2021 Žádný komentář

  Český kulturní a kreativní sektor nesouhlasí se snižováním podpory v Národním plánu obnovy a zaslal Vládě ČR otevřený dopis s požadavkem na schválení původního návrhu MK ve výši 8,233 mld. korun z Národního plánu obnovy.

  Poslední komentáře

  V Bubnech vznikne Památník ticha

  11. ledna 2021 Žádný komentář

  Ministerstvo kultury převezme aktivity Památníku Šoa Praha, vznikne Památník ticha.

  Miliarda na pomoc kultuře

  17. prosince 2020 Žádný komentář

  Na podporu kultury půjde další 1 miliarda korun, počítá se také s 3. výzvou z programu COVID – Kultura.

  Kina přes palubu

  01. prosince 2020 Žádný komentář

  Vláda hodila kina přes palubu, ale herny a kasina otevírají, bez rychlé nápravy bude audiovizuální průmysl nucen žádat po státu další odškodění.

  Divadla do konce roku neotevřou

  Divadla se do konce roku pravděpodobně neotevřou. Prioritou je otevření škol a kulturních zařízení, kde lidé procházejí a není jich tak velká kumulace. Uvedl to dnes ministr kultury. 

  Vláda schválila podporu KKP

  23. července 2020 Žádný komentář

  Vláda dnes na svém zasedání  schválila program na podporu podnikatelských subjektů v oblasti kultury „COVID-KULTURA“.

  Zemřel Jindřich Kabát

  14. července 2020 Žádný komentář

  (24. 4. 1953 Praha – 14. 7. 2020) Spisovatel, psycholog a vysokoškolský učitel, ministr kultury v první vládě Václava Klause (2. 7. 1992 – 17. 1. 1994).

  Byl schválen dotační balíček pro kulturu

  25. června 2020 Žádný komentář

  Vláda schválila záměr na speciální dotační program pro kulturní a kreativní průmysl. Připravilo ho Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Ministerstvem kultury.

  Vláda schválila záchranný kulturní balíček

  10. dubna 2020 5 komentářů

  Vláda schválila první balíček na záchranu kultury, který jí předložil ministr kultury Lubomír Zaorálek v souvislosti pandemií koronaviru, která má výrazný dopad zejména na oblast kultury. Celkový objem peněz tohoto programu je 1, 07 mld. Kč.

  Zaorálek se omluvil za nedostatek roušek

  17. března 2020 Žádný komentář

  Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se na twitteru omluvil za nedostatek roušek a respirátorů, na který si stěžují některé nemocnice či zdravotní sestry.

  L. Zaorálek: Kultura je v barbarském stavu

  18. září 2019 1 komentář

  Ze všeho nejdřív si musíme uvědomit, co by mělo být smyslem resortu kultury.... Zpravodajský portál Info.cz publikoval minulý týden obsáhlý rozhovor s novým ministrem kultury. Rozhodli jsme se podstatné pasáže převzít.

  Musím dělat rychlé kroky

  30. srpna 2019 Žádný komentář

  Na Ministerstvu kultury ČR končí po nástupu ministra Lubomíra Zaorálka politický náměstek Alois Mačák. Zaorálek současně odvolal tiskovou mluvčí Marthu Häckl. Řízením tiskového oddělení byl dočasně pověřen Jan Chmelíček.

  Rozpočet MK má vzrůst o 440 milionů

  17. srpna 2019 Žádný komentář

  Náměstek René Schreier pověřený vedením Ministerstva kultury se ve čtvrtek 15. srpna dohodl s ministryní financí Alenou Schillerovou o navýšení rozpočtu MK na příští rok o 440 milionů korun.  Obsah,