Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  ESEJ: Radost z tvorby, smutek z reflexe (Ohlédnutí za letošními Regiony)

  12. července 2024 2 komentářů

  Je dobré, když má festival skvělý nástup a strhující závěr: finis coronat opus. To prvé mi přinesl domácí režisér Pavel Khek inscenací Oslava v Klicperově divadle, to druhé Divadlo D21 a jeho Tartuffláž.

  Divadelní výlety Jana Grulicha (No. 16)

  05. července 2024 diskutujte

  Letošní festivalová představení byla sice formami přivezených produkcí bohatější než loni, ale tematicky byla snad až příliš jednostrunná... Festival Divadelná Nitra se konal po třicáté třetí a jeho termín se přesunul na začátek června.

  Projekt Divadlo hrou s Koločavou míří na Ukrajinu

  27. července 2023 diskutujte

  Divadelní lektorky z Moravského divadla Olomouc a Divadla Drak vyráží dnes do Zakarpatské Koločavy s divadelním workshopem, který je speciálně připraven pro děti zasažené válkou na Ukrajině a vysídlené právě do Koločavy.

  Poslední komentáře

  Gaudeamus Theatrum

  03. března 2023 diskutujte

  Jedenáctý ročník mezinárodního setkání studentů vysokých uměleckých škol Gaudeamus theatrum bude věnován objektovému divadlu.

  Za trochu lásky… (No. 3)

  17. ledna 2023 diskutujte

  O neúspěšném švédském pokusu inženýra Andréeho dobýt severní pól horkovzdušným balónem vyšla v roce 2013 faktografická kniha švédské spisovatelky Bey Uusmy s názvem Expedice: Můj milostný příběh, z něhož Divadlo DRAK vychází.

  Divadlo Drak se bude věnovat náctiletým

  27. října 2022 diskutujte

  V sezóně 2022/23 Divadlo Drak spustilo nový projekt věnovaný mladému publiku, jehož součástí je speciální dramaturgická linka čtyř představení, navazujících lektorských programů pro střední školy i seminář pro pedagogy pracující s náctiletými.

  Regiony must go on (No. 2)

  27. června 2022 diskutujte

  Sobota na Regionech: Dětské odpoledne před Divadlem Drak a představení Slož si ve Studiu Drak, adaptace Trierova filmu Prolomit vlny ve Studiu Beseda a sólo Cécile Da Costy Roselyne opět ve Studiu Drak.

  Otevřeno Dokořán, den pátý 14. června

  15. června 2022 diskutujte

  Pátý poslední den festivalu se hrála Cesta královéhradeckého DRAKu a Zem pamätá Slovenského komorného divadla z Martina. Druhý den dopoledne se debatovalo u Kulatého stolu.

  Hosté Naivního divadla

  05. března 2022 diskutujte

  Naivní divadlo se dlouhodobě snaží libereckým divákům kromě vlastní tvorby zprostředkovat také zážitky v podobě zajímavých hostů napříč nejrůznějšími žánry.

  Sto let Jana Skácela

  17. ledna 2022 diskutujte

  Mimořádné dílo básníka Jana Skácela připomene komponovaný večer, který připravilo Divadlo Drak společně s Filharmonii Hradec Králové.

  Divadlo Drak zazářilo v zahraničí

  04. října 2021 diskutujte

  Inscenace Divadla Drak Šípková Růženka zabodovala v průběhu září na mezinárodních festivalech v Srbsku a Chorvatsku a přivezla si několik ocenění.

  Divadlo Plzeň na ex! (No. 3)

  18. září 2021 diskutujte

  Z páteční nabídky mi nejvíce zachutnala Šípková Růženka. Manželskou historii jsem totiž viděla již dříve ze záznamu, Ztracené iluze se mi na dně třílitrové sklenice znovu nalézt tak úplně nepodařilo a Rodina Mila Raua mi byla úplně cizí.

  Zemřel Vladimír Marek

  30. července 2021 1 komentář

  (6. 8. 1951 Praha - 29. 7. 2021 Praha) Herec a loutkoherec spjatý se "zlatou érou" Josefa Krofty v královéhradeckém divadle Drak a od devadesátých let s pražským Divadlem Na zábradlí.

  Dobrý den, jedete na festival? (No. 6)

  08. července 2021 diskutujte

  V touze po přívalu nových zážitků jsem se ve středu vůbec poprvé svěřil do náruče Divadla Drak.... O představeních R.U.R. 2.0 Divadla Drak, Dr. Johann Faust, Praha II., Karlovo náměstí 40 MDP a Na konci století ryb A Studia Rubín.

  Nanuk a Do Hajan! aneb Mateřinka 21

  20. června 2021 diskutujte

  Mezinárodní festival profesionálních loutkových divadel byl v sobotu odpoledne slavnostně zakončen vyhlášením výsledků. Na základě výroku pětičlenné odborné poroty bylo uděleno deset cen za individuální výkony.

  Květnové víkendy s loutkami

  Beránek, ktery spadl z nebe
  03. května 2021 diskutujte

  V květnu nabídne Naivní divadlo Liberec rodinám s dětmi pestrý oNDLine program. A nebude na to samo. Své síly totiž spojilo s plzeňským Divadlem Alfa a Divadlem Drak z Hradce Králové, se kterými si vzájemně vyměnilo hned několik inscenací.  Videozáznamy jednotlivých pohádek je...

  Zemřel Václav Poul

  15. ledna 2021 4 komentářů

  (20. 8. 1951 Praha – 14. 1. 2021 Hradec Králové) Loutkoherec, dlouholetý člen královéhradeckého Divadla Drak (1985 - 2017).  Obsah,