Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  Hosté Naivního divadla

  Naivní divadlo se dlouhodobě snaží libereckým divákům kromě vlastní tvorby zprostředkovat také zážitky v podobě zajímavých hostů napříč nejrůznějšími žánry. Nejinak je tomu i letos a speciálně v březnu, kdy se v NDL představí hned čtyři divadelní soubory, jejichž produkce si užije jak nejmenší publikum, tak i dospívající a dospělí. Kromě tradičních hostů – Divadla Drak z Hradce Králové a Divadla Alfa z Plzně – v NDL vystoupí také pražský soubor Loutky bez hranic a liberecká improvizační longforma Imjoy.

  Loutky bez hranic: Příběhy malé Lupitiny González. Foto: archiv divadla

  Sérii Večerů v Naivním odstartuje ve čtvrtek 10. března v 19:30 hodin Divadlo Drak z Hradce Králové, které do Liberce přiveze hudebně-divadelní jam session Cesta, inspirovanou fenoménem iniciační cesty procházející historií americké literatury od Marka Twaina přes Jacka Londona, Jacka Kerouaca až ke Cormacu McCarthymu. Působivá studiová inscenace o větru ve vlasech je určena divákům od třinácti let a dospělým.

  Divadlo Drak: Cesta. Foto: Jiří N. Jelínek

  V sobotu 12. března se pak rodiče s dětmi od čtyř let mohou vydat do dalekého Mexika za tamní barevnou oslavou Dušiček. Oceňovanou loutkovou inscenaci Příběhy malé Lupitiny González uvede pražský soubor Loutky bez hranic v 10:00 a 15:00 hodin.

  Plzeňské Divadlo Alfa zahraje ve čtvrtek 24. března v 19:30 hodin na čistě loutkářskou notu. Dvě tradiční komedie lidových loutkářů (Johanes Doktor Faust a Jenovéfa) nastudoval tvůrce v Liberci rovněž velmi dobře známý – Tomáš Dvořák, který zároveň k oběma parádním „kusům“ českých lidových loutkářů vytvořil velmi originální sadu loutek, jež „zkolážoval“ z nejrůznějších běžných předmětů. Inscenace určená dětem od devíti let přináší osobitý a v neposlední řadě velmi zábavný vhled do dvou archetypálních příběhů evropské a české literatury.

  Sérii březnových Večerů v Naivním zakončí poslední sobotu v měsíci (26. března) vskutku stylově spolek divadelní improvizace Imjoy, který v 19:30 hodin, v Liberci již podruhé, uvede představení ve stylu slavného Quentina Tarantina. Nejde ovšem o reprízu, ale o úplně nový příběh plný intrik, násilí a humoru jen na základě diváckého zadání.

  • Autor:
  • Publikováno: 5. března 2022

  Komentáře k článku: Hosté Naivního divadla

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,