Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Rituály důvěry a napojenosti

  01. března 2023 diskutujte

  Cirkopolis jako vždy překvapil originálními kousky a pestrostí... Pár postřehů z 9. ročníku mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis (12. 2. - 18. 2.).

  Cesty českých novocirkusových umělců

  26. ledna 2023 diskutujte

  Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis vybírá tradičně vedle neotřelých umělců zrůzných koutů světa i tuzemské, kteří se vyrovnají zahraniční konkurenci.

  Cirkopolis ukáže pestrost evropského cirkusu

  12. ledna 2023 diskutujte

  Na 10. ročník Cirkopolisu zavítají umělci převážně z jižní části Evropy a představí různé podoby současného cirkusu.

  Cirkopolis představuje program

  11. ledna 2022 diskutujte

  Po loňském #cirkusuzasklem a letní outdoorové verzi přináší 9. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis nabitý program plný zahraničních i domácích umělců.

  Umělec jako pán veškerenstva

  15. února 2021 diskutujte

  Jméno tohoto mladého žongléra se frekventovaně objevovalo především ve spojení s pařížskou přehlídkou Festival Mondial du Cirque de Demain, kde se jako první Čech stal držitelem několika prestižních cen.

  Poslední komentáře

  Cirkus za sklem a na náplavce

  06. února 2021 diskutujte

  Zimní program festivalu Cirkopolis se odehraje živě za sklem na pražské náplavce a přes live stream.

  Zimní edice festivalu Cirkopolis

  22. ledna 2021 diskutujte

  V zimní edici přinese festival Cirkopolis program #cirkuszasklem v kobce na pražské náplavce a premiéru žongléra Filipa Zahradnického.

  Cirkopolis: Cirkus tělo na tělo

  02. března 2020 diskutujte

  Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis se konal již posedmé. Vedle tradičních pražských scén, jako jsou Palác Akropolis, Kasárna Karlín a divadlo Ponec, se vtěsnal i do bytu vinohradského činžovního domu.

  Cirkopolis 2020 (No. 5)

  17. února 2020 diskutujte

  V pátek večer dostáváme při příchodu do sálu Akropole welcome drink a záhy se ocitáme ve snivém světě brilantních žonglérů Erica Longequela a Jaye Gilligana na inscenaci How to welcome the Aliens?

  Cirkopolis 2020 (No. 3.1)

  17. února 2020 diskutujte

  Čtvrtý den festivalu přinesl mimo jiné druhé festivalové uvedení sólo projektu Lavabo performera Lukase Blahy ve spolupráci s režisérkou Janou Stárkovou a scénografem Ondřejem Menouškem.

  Cirkopolis 2020 (No. 2.1)

  16. února 2020 diskutujte

  Kanadská dvojice svým představením konečně dokázala, že nový cirkus není jen přehlídka lidských schopností otravně retardovaná nějakým dějem. Ale že i akrobacie může děj vyprávět a být mu podřízena.

  Cirkopolis 2020 (No. 4)

  15. února 2020 diskutujte

  Charmsova tvorba se stala inspirací belgickému režisérovi Alexanderovi Vantournhoutovi, který vytvořil inscenaci Red Haired man (česky Zrzci) se čtyřmi belgickými akrobaty. Divadlo Ponec doslova praskalo ve švech.

  Cirkopolis 2020 (No. 3)

  13. února 2020 diskutujte

  Středeční večer festivalu Cirkopolis se nesl v duchu očisty. Na programu byla solo Lukase Blahy "Lavabo", rituál fyzického i duševního očištění v prostorách vypuštěného bazénu Kasáren Karlín.

  Cirkopolis 2020 (No. 2)

  12. února 2020 diskutujte

  Úterní večer v rámci festivalu Cirkopolis byl nečekaně intenzivní, intimní, odvážný a krásný. Na programu dalšího dne cirkusového festivalu byla inscenace Se prendre dvojice akrobatů z Kanady.

  Cirkopolis 2020 (No. 1)

  11. února 2020 diskutujte

  Program Cirkopolisu pokračoval v divadle Ponec představením nizozemského akrobata Benjamina MONKI Kuitenbrouwera Static. Umělcovou hlavní akrobatickou dovedností je čínská tyč.

  Týden nabitý novým cirkusem!

  10. února 2020 diskutujte

  Sedmý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis uvádí od 9. do 15. února sedm progresivních souborů a umělců.

  Slovo v pohybu (No. 3)

  04. března 2019 diskutujte

  Lukas Blaha se svým bakalářským projektem na Katedře nonverbálního divadla HAMU pokusil podniknout ponor do přítomnosti. Jakkoliv neuskutečnitelně takový cíl zní, výsledný tvar, jímž je performance Dó, zve na hlubinu i diváky.  Obsah,