Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Ohebné úhly pohledu (No. 3)

  06. června 2023 diskutujte

  Nejen trutnovské publikum přijalo festival Cirk-UFF za svůj.

  Ohebné úhly pohledu (No. 2)

  04. června 2023 diskutujte

  Není koláž jako asambláž…

  Ohebné úhly pohledu (No. 1)

  02. června 2023 diskutujte

  Podkrkonošská metropole se již potřinácté stala centrem nového cirkusu.

  Poslední komentáře

  Nový cirkus obsadí Trutnov

  06. dubna 2023 diskutujte

  Festival Cirk-UFF letos opět s mezinárodní účastí.

  V Trutnově začal Cirk-UFF

  03. června 2022 diskutujte

  Provokativním představením Memoirs of Mud finského souboru Sisus Sirkus začal včera v Trutnově 12. mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF.  Pětidenní přehlídka naservíruje divákům až do neděle více než 30 inscenací.

  Cirk-UFF: Na vlně cirkusu (No. 3)

  07. června 2021 diskutujte

  Festival oficiálně skončil v neděli 6. června, jeho vrchol však nastal v sobotu, a to svou délkou, počtem produkcí, po celý den nejvyšší návštěvností a nejdružnější atmosférou od svého zahájení.

  Cirk-UFF: Na vlně cirkusu (No. 2)

  06. června 2021 diskutujte

  Páteční program nabídl celkem devět představení, z toho sedm se odehrálo v otevřeném prostoru. Festivalová dramaturgie den po dni více a hlouběji rozehrávala imaginativní svět žen.

  Cirk-UFF: Na vlně cirkusu (No. 1)

  04. června 2021 diskutujte

  Živelnost, humor a až nadpřirozené dovednosti cirkusáků přitahují doslova davy diváků všech věkových kategorií. V Trutnově se v prvním červnovém týdnu koná jedenáctý ročník festivalu nového cirkusu, divadla a performance Cirk-UFF.

  Festival Cirk-UFF letos proběhne

  17. května 2021 diskutujte

  Organizátoři se museli rozhodnout koncem dubna, kdy ještě nebylo ani v nejmenším jisté, zdali kultura bude moci probíhat alespoň třeba pod širým nebem. Festival začali připravovat a vypadá to, že se jim risk vyplatí.

  Cirk-UFF: Cirkus dýchá (No. 3)

  28. září 2020 diskutujte

  S přívalem arktického vzduchu se babí léto přehouplo do vlhké zimy. A tak Cirk-UFF, běžně se odehrávající v červnu na hraně tropických teplot, zaznamenal druhý extrém – diváky v péřovkách.

  Cirk-UFF: Cirkus dýchá (No. 2)

  26. září 2020 diskutujte

  Kolik kýblů vody prokape přes cirkusové šapitó? Žel, nejde o metaforu k potu cirkusáků, ani o nadsázku, že cirkus není z cukru, ale o realitu v podhůří Krkonoš.

  Cirk-UFF: Cirkus dýchá (No. 1)

  25. září 2020 diskutujte

  Začal desátý ročník festivalu Cirk-UFF v Trutnově. Zakladatel festivalu Libor Kasík za deset let vytvořil platformu, která je svým umístěním sice regionální, ale významem rozhodně ne provinční.

  Na skok do Austrálie

  27. května 2019 diskutujte

  Letošní ročník trutnovského novocirusového festivalu Cirk-UFF je zaměřen na australskou produkci a klade si za cíl rozvinout spolupráci s touto v daném žánru velmi vyspělou zemí. Od protinožců přiváží dvě představení.

  Cirk-UFFová euforie v Trutnově

  06. května 2019 diskutujte

  Trutnovský novocirkusový festival Cirk-UFF ovládne podkrkonošskou metropoli již podeváté. Letos nese podtitul Australian edition, a je tedy zaměřen primárně na australskou produkci, ale chybět nebude ani nejlepší z české tvorby.  Obsah,