Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  DAMU bude vyučovat light a sound design

  23. ledna 2023 diskutujte

  Akademie múzických umění v Praze získala přes 35 milionů korun na svou modernizaci. Bude vyučovat light a sound design a chystá i další nové studijní programy.

  AMU pomáhá kolegům z Ukrajiny

  23. března 2022 diskutujte

  AMU v Praze poskytuje útočiště ukrajinským studentům, studentkám a akademičkám.

  FAMU uvedla vlastní VOD platformu

  20. ledna 2022 diskutujte

  Pražská FAMU spustila, jako první filmová škola v Evropě, vlastní VOD platformu nazvanou FAMU Films, kde zpřístupnila veřejnosti filmy svých absolventů a studentů od počátku vzniku po současnost.

  Nebezpečná společenská hra na etiketu

  09. ledna 2022 diskutujte

  Autorská inscenace o etiketě na divadle vznikla coby studentská práce v ateliérech DAMU a po úspěšném uvedení na festivalu Habrovka a v rámci Noci divadel 2021 se přenáší na jeviště.

  Výstava odborné literatury Book me

  04. listopadu 2021 diskutujte

  Nakladatelství AMU pořádá výstavu odborné literatury Book me. Přes 300 titulů od desítek nakladatelů z tuzemska i zahraničí bude připraveno mezi 11. a 13. listopadem v prostorách Domu U Bílého jelena na pražské Malé Straně.

  Poslední komentáře

  Martin Huba čestným doktorem AMU

  27. října 2021 diskutujte

  V pátek 22. 10. 2021 předala Akademie múzických umění v Praze čestný titul doctor honoris causa herci, režisérovi a vysokoškolskému pedagogovi profesoru Martinu Hubovi.

  AMU vyznamená Miloše Horanského

  25. září 2021 diskutujte

  DAMU zahájí akademický rok udělením Zlaté medaile AMU prof. Miloši Horanskému a zvanou přednáškou Krystiana Lupy.

  Trauma jako pulsující téma

  25. května 2021 diskutujte

  Online premiéra: Mezinárodní tým studentů z DAMU se v inscenaci PULSE zabývá traumatickými zážitky. Na tvorbě filmu se podíleli umělci z Litvy, Lotyšska, Finska, Tchaj-wanu, Libanonu, Španělska, Mexika, Německa a Japonska.

  AMU získala institucionální akreditaci

  09. dubna 2020 diskutujte

  Akademie múzických umění v Praze získala minulý měsíc jako první vysoká umělecká škola v ČR institucionální akreditaci pro oblast vzdělávání Umění, a tak si AMU může o studijních programech rozhodovat sama.

  Téměř vždycky trapným dojmem

  08. února 2019 diskutujte

  V Nakladatelství AMU právě vychází antologie textů věnovaných básnickému a dramatickému textu se zřetelem k tzv. přednesu, sestavená editory Přemyslem Rutem a Markétou Potužákovou.

  Zaplnit vakuum

  12. října 2018 diskutujte

  Akademie múzických umění v Praze vydává první číslo nového odborně-kritického periodika ArteActa. Veřejnosti bude poprvé představeno v sobotu 13. října v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu.  Obsah,