Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Kontext Zprávy

  Výstava odborné literatury Book me

  Výstava odborné literatury Book Me, kterou už po osmé pořádá Nakladatelství AMU, se v letošním roce opět zaměří na oblast hudby, divadla, filmu, tance a fotografie. Přes 300 aktuálních odborných titulů od desítek nakladatelů z tuzemska i zahraničí bude připraveno k prolistování a případnému zakoupení mezi 11. a 13. listopadem v prostorách Domu U Bílého jelena na pražské Malé Straně.


  Zastřešujícím tématem tohoto ročníku výstavy je umělecký výzkum, tedy vědecká reflexe umění
  a současně umění jako prostředek poznávání světa. Letos návštěvníky pozveme přímo do prostor Akademie múzických umění, konkrétně do atria nově zrekonstruovaného domu U Bílého jelena v ulici Tržiště. O architektonické řešení výstavního prostoru se postarali studenti scénografie z katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Pracují přitom s geniem loci barokně-renesančního domu. Knižní výstava bude přístupná každý den od 10:30 do 20 hodin. Vystaveny budou knihy českých univerzitních nakladatelů (JAMU, NAMU, NAVU, Vydavatelství FF UK) i oborových nakladavatelství jako Národní filmový archiv, Institut umění – Divadelní ústav či Bärenreiter Praha. Ze slovenské produkce bude zastoupena VŠMU Bratislava, Divadelný ústav Bratislava nebo Slovenský filmový ústav. Nebudou chybět ani velké světové vydavatelské domy jako Palgrave Macmillan, Bloomsbury Publishing, Cambridge University Press, Routledge a další. Výstava bude po celou dobu konání prodejní a knihybudou nabízeny za zvýhodněné ceny.

  Foto: archiv NAMU

  Expozici symbolicky otevřou 11. listopadu v zvukové intervence studentů modulu Improvizace
  a performance HAMU pod vedením Jana Trojana. Společnými a sjednocujícími prvky budou rekonstrukce i dekonstrukce hudebních gest, akustických krajin, zvukových událostí a ticha.
  V rámci výstavy také Nakladatelství AMU představí dvě připravované knižní novinky. Ve čtvrtek
  večer uvede Lukáš Jiřička coby editor publikaci Proti gesamtkunstwerku současného německého
  hudebního skladatele a divadelního režiséra Heinera Goebbelse. Teatroložka Eliška Kubartovás performerkou Káčou Olivovou pak v rámci sobotního programu provedou návštěvníky kolektivní publikací tvůrců a tvůrkyň z umělecké sféry, akademické oblasti a hybridních mezisvětů s názvem Terény performance.

  Souběžně s výstavou Book Me proběhne na Akademii múzických umění 12. a 13. listopadu rovněž
  volně přístupná konference Teritoria umění, kde si lze poslechnout řadu příspěvků doktorandů
  uměleckých škol, kteří se výzkumem umění(m) zabývají. Připraveny jsou také přednášky a debaty
  k tématu uměleckého výzkumu.

  • Autor:
  • Publikováno: 4. listopadu 2021

  Komentáře k článku: Výstava odborné literatury Book me

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,