Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Otevřeno Dokořán 2023, den pátý

  15. června 2023 diskutujte

  Festivalové zpravodajství z úterý 13. června o muzikálech The Legend of Lunetic z pražského divadla NoD/Roxy, Devět křížů Městského divadla v Brně, a také o předání Cen magazínu Musical-opereta.

  Oidipák, terapie, great mother a mladý muž

  29. června 2022 diskutujte

  Kriticko-satirický nadhled inscenací souboru Maso krůtí, v nichž se pod rouškou smíchu odehrává tvrdý emancipační, genderový boj, má sice ostrý feministický náboj, ale zároveň je velmi občerstvující a osvobozující.

  Již zítra startuje Televize Naživo

  19. listopadu 2020 diskutujte

  Kultura má nový domov. Cirk La Putyka, Jatka78 a společnost HEAVEN’S GATE režiséra Viktora Tauše spouští 20. listopadu 2020 ve 20 hodin nový televizní kanál Televize NAŽIVO.

  Poslední komentáře

  NoD Academy pokračuje i tento týden

  12. listopadu 2020 diskutujte

  Společný projekt Divadla NoD a Národního pedagogického institutu ČR s názvem NOD ACADEMY, který má obohatit distanční výuku a pomoci pedagogům druhého stupně ZŠ a SŠ, vstupuje do druhého týdne vysílání.

  Divadlo NoD spouští NOD ACADEMY

  26. října 2020 diskutujte

  Divadlo NoD spouští již dnes ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem (NPI ČR) projekt NOD ACEDEMY, který má obohatit distanční výuku a pomoci pedagogům v jejich nelehké situaci.

  Hra, která hraje proti vám

  11. července 2020 diskutujte

  Městečko Palermo je hra stará pomalu jako lidstvo samo a jen málokdo si ji nikdy nezahrál. Pravidla jsou v zásadě velice jednoduchá. Od ledna letošního roku má tak publikum možnost být součástí inscenace s názvem Městečko Palermo usíná.

  NoD a Roxy oslavily narozeniny exkluzivně

  26. října 2019 diskutujte

  Roxy a NoD tento týden oslavily 27. narozeniny a jako každoročně nabídly řadu koncertů, výstav a také dva divadelní projekty. Spojuje je jednak téma apokalypsy, jednak netypická forma a určení pro malý počet diváků.

  Roxy a NoD mají 27 let

  16. října 2019 diskutujte

  Pravidelné podzimní narozeninové oslavy, letos s názvem BE27, opět na jeden týden (od 21. do 27. října) spojí oba tyto prostory. Divadlo NoD uvede dva projekty, které spojuje společné téma apokalypsy.

  Co ostatní nechtějí slyšet (No. 3)

  30. října 2018 diskutujte

  Narozeninové oslavy Klubu ROXY a Experimentálního prostoru NoD včera večer vyvrcholily derniérou inscenace Cirkusvobody souboru Maso krůtí. Představení o svobodě pro mě bylo velkým překvapením.

  Co ostatní nechtějí slyšet (No. 2)

  29. října 2018 diskutujte

  Festival BE26 představil inscenaci Sedm kostek cukru (Jan Strýček a kol.), jež vypráví příběh politického vězně Josefa Černohorského. Aktuálnosti nabývá obzvlášť nyní, kdy vzpomínáme na minulost a ptáme se, zda jsme se z ní dokázali poučit.

  Co ostatní nechtějí slyšet (No. 1)

  25. října 2018 diskutujte

  Narozeninový festival pražského Klubu ROXY a Experimentálního prostoru NoD BE26 zahájilo karlovarské Divadlo Dagmar scénickou kompozicí Osm statečných... Zahajujeme denní zpravodajství.

  NoD oslaví svobodu

  18. října 2018 diskutujte

  Klub ROXY a Experimentální prostor NoD slaví 26. narozeniny. Narozeninový festival s názvem BE26 proběhne od 22. do 28. října ve všech prostorách ROXY a NoD. V NoDu se můžete těšit na divadelní představení, výstavy a koncerty.  Obsah,