Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2021

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2021

ročník 30
16. 2.–1. 3. 2021
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Roxy a NoD mají 27 let

  Klub ROXY a Experimentální prostor NoD jsou neopomenutelným multikulturním centrem na mapě Prahy. Pravidelné podzimní narozeninové oslavy, letos s názvem BE27, opět na jeden týden spojí oba tyto prostory. Na bohatý narozeninový program se můžete těšit od 21. do 27. října ve všech prostorách ROXY a NoD, který si pro vás připravil jedinečné divadelní představení a výstavní projekty s etablovanými jmény české umělecké scény. Divadlo NoD uvede dva projekty, které spojuje společné téma apokalypsy.

  Do betonové krajiny sídlištních paneláků vás přenese výtvarně zvuková inscenace PREFABY souborů Plata Company a mir.theatre. Foto NoD

  Unikátní projekt ZAŽIVA! Ládi Kardy & kol. jistě potěší všechny fanoušky nemrtvých. Po rozšíření viru mladého experimentátora se ze světa stalo místo, kde se cesta na nákup rovná boji o holý život. 98% populace chodí sem a tam a hledá něco k snědku, a ti zbývající se prostě snaží nebýt sežráni. Dá se světové apokalypse ještě zabránit, nebo už je pozdě? Hodinové představení provede diváky zákoutími klubu ROXY. Dostanou se i na místa, kam je běžně vstup zapovězen. Zda se dostanou zpátky na denní světlo, nebo budou sežráni krvelačnými zombie v temných koutech klubu, záleží jen na jejich odvaze a touze přežít. Na projektu se podílejí herci ze souboru Divadla NoD, dále MASO KRŮTÍ a 20 000 židů pod mořem. Celkem šest představení, každé pouze pro 20 diváků, zahájí celé narozeniny v pondělí 21. a v úterý 22. října vždy od 19:00, 20:00 a 21:00.

  Do betonové krajiny sídlištních paneláků vás přenese projekt našeho druhého hosta – výtvarně zvuková inscenace PREFABY souborů Plata Company a mir.theatre, tvůrců oceňované inscenace pro jednoho diváka – MikroSputnik. Symbol splněného snu o moderním bydlení v zemích bývalého východního bloku je dějištěm křehkých příběhů všednosti tří bezejmenných sousedů. Komorní inscenace trvá 30 minut a je pouze pro sedm diváků. Během narozeninového týdne se odehraje celkem 10x – ve středu 23. a v pátek 25. října vždy od 17:00, 18:00, 19:00, 20:00 a 21:00.

  Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme pořídit si lístky na oba tyto netradiční divadelní zážitky co nejdříve. Více informací o programu a předprodej vstupenek najdete na www.nod.roxy.cz.

  • Autor:
  • Publikováno: 16. října 2019

  Komentáře k článku: Roxy a NoD mají 27 let

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *



  Obsah,