Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Oidipák, terapie, great mother a mladý muž

  29. června 2022 diskutujte

  Kriticko-satirický nadhled inscenací souboru Maso krůtí, v nichž se pod rouškou smíchu odehrává tvrdý emancipační, genderový boj, má sice ostrý feministický náboj, ale zároveň je velmi občerstvující a osvobozující.

  Janek & Natálka: Náš divadelní Top Gear

  13. března 2022 diskutujte

  Nejraději bychom oslavili diváky, které divadlo zase tak moc nezajímá a pomohli jim najít typ divadla přímo pro ně, který je přesvědčí, že má cenu to se zábavou v podobě návštěvy divadla zkusit, říkají tvůrci divadelního YT kanálu Janek & Natálka.

  To byla prda!

  13. září 2021 diskutujte

  O(brrr)ozenecká taškařice, při níž tuhne úsměv na rtech.

  Výběrové řízení na ředitele/ředitelku Činoherního studia

  Statutární město Ústí nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Činoherního studia města Ústí nad Labem, příspěvkové organizace.

  Poslední komentáře

  Již zítra startuje Televize Naživo

  19. listopadu 2020 diskutujte

  Kultura má nový domov. Cirk La Putyka, Jatka78 a společnost HEAVEN’S GATE režiséra Viktora Tauše spouští 20. listopadu 2020 ve 20 hodin nový televizní kanál Televize NAŽIVO.

  NoD Academy pokračuje i tento týden

  12. listopadu 2020 diskutujte

  Společný projekt Divadla NoD a Národního pedagogického institutu ČR s názvem NOD ACADEMY, který má obohatit distanční výuku a pomoci pedagogům druhého stupně ZŠ a SŠ, vstupuje do druhého týdne vysílání.

  Divadlo NoD spouští NOD ACADEMY

  26. října 2020 diskutujte

  Divadlo NoD spouští již dnes ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem (NPI ČR) projekt NOD ACEDEMY, který má obohatit distanční výuku a pomoci pedagogům v jejich nelehké situaci.

  Hra, která hraje proti vám

  11. července 2020 diskutujte

  Městečko Palermo je hra stará pomalu jako lidstvo samo a jen málokdo si ji nikdy nezahrál. Pravidla jsou v zásadě velice jednoduchá. Od ledna letošního roku má tak publikum možnost být součástí inscenace s názvem Městečko Palermo usíná.

  NoD a Roxy oslavily narozeniny exkluzivně

  26. října 2019 diskutujte

  Roxy a NoD tento týden oslavily 27. narozeniny a jako každoročně nabídly řadu koncertů, výstav a také dva divadelní projekty. Spojuje je jednak téma apokalypsy, jednak netypická forma a určení pro malý počet diváků.

  Roxy a NoD mají 27 let

  16. října 2019 diskutujte

  Pravidelné podzimní narozeninové oslavy, letos s názvem BE27, opět na jeden týden (od 21. do 27. října) spojí oba tyto prostory. Divadlo NoD uvede dva projekty, které spojuje společné téma apokalypsy.

  Malá velká inventura 2019 (No. 9)

  03. března 2019 diskutujte

  Devítidenní maraton Malé inventury, jehož se letos zúčastnilo rekordních pět tisíc diváků, je za námi. Poslední festivalový den jsem se odměnila Měsíční sonátou č. 11. – projekty party kolem Janka Lesáka jsou pro mě totiž sázkou na jistotu.

  Malá velká inventura 2019 (No. 6)

  27. února 2019 diskutujte

  Šestý den festivalu mě zanesl na mysliveckou romanci Lov a politickou satiru Pravda o 17/11. Po příjemně stráveném setkání se dvěma zajímavými soubory mě zasáhla reálnost hrozby, že tato bizarní televizní show se může stát realitou.

  Všechno je to jen v tvé hlavě

  24. ledna 2019 diskutujte

  Režisér Janek Lesák s dramaturgyní Natálií Preslovou přinášejí do Experimentálního prostoru NoD experiment dosud největší: Divadlo, které uvidíte, když zavřete oči. Protentokrát opouštějí žánr sci-fi a uvádějí inscenaci s názvem Fantasy!  Obsah,