Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Chceme něco jinýho! (No. 3)

  02. listopadu 2022 diskutujte

  Kromě války na Ukrajině je dalším globálním a stále aktuálním tématem ekologická krize. Téma, které už se i řadu sezón promítá do repertoárů nejrůznějších divadel, přičemž jde o inscenace s převážně apelativním akcentem.

  Chceme něco jinýho! (No. 2)

  25. října 2022 diskutujte

  Zákon nenávratnosti je zákon zaručující všem lidem prchajících ze své země (kde by jim hrozilo mučení či jakákoliv jiná forma násilí z důvodů politických, rasových či sexuální orientace) bezpečí.

  Chceme něco jinýho! (No. 1)

  23. října 2022 diskutujte

  Čas a prostředí se mění, ale lidé a jejich pochybení jen málokdy – tak zní hlavní myšlenka inscenace Beilisův případ v podání ukrajinského souboru Jam Factory Art Center.

  Chceme něco jinýho!

  21. září 2022 diskutujte

  Mezinárodní setkání divadel střední Evropy proběhne od 14. října do 26. října 2022 v Divadle pod Palmovkou. Podtitulem šestého ročníku Palm Off Festu se stalo motto Chceme něco jinýho!

  Palm Off Fest 2021 (No. 4)

  03. listopadu 2021 diskutujte

  Režisérka Viera Dubačová vychází v inscenaci Antikvariát z novely Ľuby Lesné, v níž je celá historie vyprávěna skrze vzpomínky Lýdie Piovarcsyové – Steinerové, jejíž otec byl ve čtyřicátých letech původním majitelem antikvariátu.

  Poslední komentáře

  Palm Off Fest 2021 (No. 3)

  30. října 2021 diskutujte

  Inscenaci Pískoviště podle stejnojmenné divadelní hry současného polského dramatika a režiséra Michała Walczaka přivezl na Palm Off režisér Braňo Mazúch s Divadlem Alexandra Duchnoviča ve slovenském Prešově.

  Palm Off Fest 2021 (No. 2)

  25. října 2021 diskutujte

  Rumunské Divadlo Andreie Mureșana přivezlo Pod Palmovku inscenaci Zlatý drak. Text současného německého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga vypráví groteskně brutální příběh...

  Palm Off Fest 2021 (No. 1)

  18. října 2021 diskutujte

  V pátek 15. října zahájila pátý ročník divadelního festivalu Palm Off Fest inscenace Alfa. Litevský experimentální soubor Operomanija, který se věnuje nové opeře, přivezl do Prahy žánr snoubící v sobě moderní operu a komiks.

  Komiksová opera zahájí Palm Off Fest

  13. října 2021 diskutujte

  Operomanija, experimentální soubor věnující se nové opeře, otevře v pátek 15. října divadelní část festivalu Palm Off Fest. Litevský soubor uvede inscenaci Alfa v režii výrazné divadelní režisérky a vizuální umělkyně Dr. Gora Parasit.

  Startuje PALM OFF FEST 2021

  05. října 2021 diskutujte

  Doprovodný program nabídne filmové projekce i výstavu.

  Palm Off Fest 2021: untitled yet, vol. 2

  22. srpna 2021 diskutujte

  Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest se bude konat od 5. do 30. října v Divadle pod Palmovkou. Podtitulem jubilejního pátého ročníku je motto [untitled yet, vol. 2].

  Hrdinové jako my (No. 5)

  05. listopadu 2019 1 komentář

  Posledním „hrdinou“ Palm Off Festu se stala inscenace Mein Kampf v podání varšavského souboru Teatr Powszechny v režii mladého polského režiséra Jakuba Skrzywanka.

  Hrdinové jako my (No. 5)

  02. listopadu 2019 diskutujte

  Slovo, které má moc, je stěžejním prvkem.... O představení Naopak švýcarského režiséra a autora Borise Nikitina, které vzniklo ve spolupráci se souborem Mladinsko Slovensko Gledališče ze Slovinska.

  Hrdinové jako my (No. 4)

  01. listopadu 2019 diskutujte

  Ve dvou dnech patřil festival Palm Off maďarským tvůrcům, jejichž aktivitu zaštiťuje centrum nezávislého umění Trafó v Budapešti. Obě inscenace – Maďarský akát i Pozorovatelé režíroval Kristóf Kelemen.

  Festivaly, kam se podíváš

  30. října 2019 diskutujte

  Český rozhlas Vltava uvede 2. listopadu 2019 debatu s názvem Festivaly, kam se podíváš. Koná se v rámci festivalu Palm Off Fest v kavárně Divadla pod Palmovkou od 16 do 18 hodin, vstup je volný.

  Křížové výpravy J. P. Kříže (No. 6)

  29. října 2019 2 komentářů

  Pokud jste 4. ročník festivalu Palm Off Fest dosud nezaznamenali, přišli jste zatím jen o tři inscenace - Fausta a Bezrukého Frantíka domácího souboru a Biologii politika – Fouché!!! Slovenského komorného divadla Martin.

  Hrdinové jako my (No. 3)

  28. října 2019 diskutujte

  V neděli návštěvníkům Palm Off Festu představilo svou druhou produkci pořadatelské Divadlo pod Palmovkou – tentokrát v podkrovním sále Studia PalmOFF v podání souboru F. X. Kalby, tvořeném herci DpP a jejich přáteli.  Obsah,