Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Mime & Smile

  10. září 2023 diskutujte

  Ve dnech 20. až 23. září 2023 se uskuteční 12. ročník tradičního festivalu pantomimy, tentokrát s podtitulem Mime & Smile.

  Potlesk pro pantomimu (No. 2)

  26. září 2022 diskutujte

  Mime Fest v Poličce oslavil jedenáctku. Vstoupil do své druhé dekády zábavně a umělecky, ovšem nezanedbatelnou úlohu sehrál i z hlediska šíření dobrého jména pantomimy.

  Potlesk pro pantomimu (No. 1)

  17. září 2022 diskutujte

  Zahájit mezinárodní festival potleskem vestoje je snem snad každého pořadatele. A aby se hřmotný aplaus štafetově předával? To je v Poličce realita.

  Mime Fest: Česko-slovenská Edice (No. 4)

  21. září 2020 diskutujte

  Nastal poslední den festivalu a ani ten se neobešel beze změn. Jako každý konec, i závěr Mime Festu byl plný dojetí, ale především pocitů naplnění a štěstí, jelikož jsme v těchto nelehkých dobách mohli být součástí něčeho tak báječného.

  Mime Fest: Česko-slovenská edice (No. 3)

  19. září 2020 diskutujte

  Předposlední festivalový den Mime Festu se tentokrát obešel bez obměn v programu a tím pádem bez větších komplikací.

  Poslední komentáře

  Mime Fest: Česko-slovenská edice (No. 2)

  18. září 2020 diskutujte

  I druhý den jednoho ze stále fungujících festivalů se nesl v duchu změn, na něž nelze reagovat jinak než improvizací, kterou kromě umělců bravurně ovládá i organizační tým festivalu.

  Mime Fest: Česko-slovenská edice (No. 1)

  17. září 2020 diskutujte

  I letos se v malebné Poličce díky němu koná již devátý ročník mimického divadla Mime Fest.

  Po líčka v pantomimě!

  09. října 2019 diskutujte

  Čtyřdenní festival představil účastníkům i místním deset současných reprezentantů nonverbálního divadla, přičemž přítomni byli umělci ze všech koutů světa – od Francie, přes Polsko, Japonsko až po Chile.

  Bartek Ostapczuk: Věřím, že vyjdeme z ticha

  19. září 2019 diskutujte

  Pantomima je divadlo. Není to tanec ani divadlo pohybu... Na právě probíhající festival Mime Fest do Poličky přijel významný polský mim, herec a pedagog Bartlomiej Ostapczuk. Připravili jsme s ním rozhovor.

  Rychle z Mime Festu 2018 (No. 4)

  23. září 2018 diskutujte

  Poslední den festivalu nejsou žádné workshopy. Je čas na objevování Poličky. Večer pak začíná přehlídkou mimů a performerů letošního ročníku - Mime evening, pokračuje excentrickou show Polička is burning a končí spontánní dance party.

  Rychle z Mime Festu 2018 (No. 3)

  22. září 2018 diskutujte

  Odpolední program zahájila československá i světová legenda mimů Milan Sládek... Pátek na Mime Festu - Milan Sládek: Křížová cesta, Losers Cirque Company: Kolaps, Mime Open Stage International.

  Rychle z Mime Festu 2018 (No. 2)

  21. září 2018 diskutujte

  Čtrvtek, další den s nabitým programem a možnostmi objevování nového - Kolektyw LŁ: Spektrum, Radim Vizváry: VIP a Goršek (SK_CZ).

  Rychle z Mime Festu 2018 (No. 1)

  20. září 2018 diskutujte

  Mezinárodní festival pantomimy Mime Fest, který se posedmé koná tento týden v Poličce (18. – 22. září), má jako vždy příjemnou atmosféru a bohatý program. Zahajujeme denní zpravodajství.

  Mime Fest v Poličce posedmé

  17. září 2018 diskutujte

  Mezinárodní festival pantomimy Mime Fest se už po sedmé uskuteční v Poličce ve dnech 18. - 22. září. Diváci mohou vidět kromě českých i soubory z Francie, Španělska či Finska. Ze Slovenska přijede legendární mim Milan Sládek.  Obsah,