Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Mime Fest v Poličce posedmé

  Mezinárodní festival pantomimy Mime Fest se už posedmé uskuteční v Poličce, a to ve dnech 18. – 22. září. Jako v předchozích ročnících chce představit divákům tradiční i současnou pantomimu a příbuzné divadelní styly, které ji v současnosti ovlivňují. Mezi tyto inspirativní trendy patří například nový cirkus, tanec nebo loutkové divadlo. Diváci uvidí soubory z Francie, Španělska či Finska. Ze Slovenska přijede legendární mim Milan Sládek. Kromě představení čekají zájemce i různé tematické workshopy.

  Největším lákadlem je představení, které vzniklo v koprodukci francouzského Théâtre du Mouvement a španělského divadla La Mecànica, které v české premiéře zahájí festival titulem Zase jedna prchavá hodina v úterý 18.9. Domácí soubor Losers Cirque Company přijede s představením Kolaps. Zaujme mladý soubor Mimo Art Company z Helsinek se svou inscenací Body Notes, který nastartoval novou vlnu současné profesionální pantomimy ve Finsku. Speciálním hostem festivalu bude už osmdesátiletý slovenský mim Milan Sládek, se svým představením Křižová cesta. Tímto uvedením chce festival uctít nejen Sládkovo jubileum, ale také jeho mimořádný přínos pro pantomimu ve světě.

  Milan Sládek zahraje na Mime Festu Křížovou cestu. Foto Mimefest

  Názornou ukázkou toho, jak se pantomima a jiné žánry doplňují, je erotická němohra Geislers Hofcomoedianten pod názvem V borůvčí a nejnovější show Radima Vizváryho nazvaná VIP, v níž nabízí originální formu moderní pantomimy propojenou s iluzionismem. Radim Vizváry, zakladatel festivalu, zahraje i pro nejmenší diváky, a to pantomimu s principy loutkového divadla Pejprbój. Představení pro rodinné publikum a střední školy představí například polský soubor Kolektyw , který předvede žonglérskou show  SPEKTRUM a nabídne i žonglérskou dílnu.

  Polský Kollektyw se představí s žonglerskou show a uspořádá také workshop pro zájemce. Foto Mimefest

  Už tradičně se v Poličce představí j nejmladší generace nonverbálních umělců od nás i ze zahraničí, a to v programu Mime Open Stage. V edukativním programu čtyř workshopů budou zájemci spolupracovat s takovými zahraničními osobnostmi jako je Španěl Pau Bachero, klaun z Cirque de Soleil Pablo Gomiz nebo Finka Mimosa Lindahl.

  • Autor:
  • Publikováno: 17. září 2018

  Komentáře k článku: Mime Fest v Poličce posedmé

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,