Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Kategorie článků:

  Mimořádný zpravodaj IDU (No. 5)

  02. dubna 2020 Žádný komentář

  Zdravíme vás z IDU! V pátém mimořádném newsletteru přinášíme kromě nových a aktualizovaných opatření ke zmírnění dopadů pandemie příklady dobré zahraniční praxe.

  Mimořádný zpravodaj IDU (No. 4)

  26. března 2020 Žádný komentář

  Ve čtvrtém mimořádném newsletteru přibližujeme vznik metodiky k mapování ztrát v kulturním sektoru, na které IDU participuje společně s VŠE a AMU. Přinášíme také přehled nových opatření, jejichž cílem je zmírnit ekonomické dopady.

  Mimořádný zpravodaj IDU (No. 3)

  22. března 2020 3 komentáře

  V třetím mimořádném newsletteru přinášíme přehled oficiálních doporučení jednotlivých ministerstev využitelných pro umělecký sektor. Snažíte se vrátit zpět do země? Nevíte, jakým způsobem naložit s připsaným grantem? Čtěte dál.

  Mimořádný zpravodaj IDU (No. 2)

  18. března 2020 Žádný komentář

  V dalším newsletteru IDU přináší návrhy prvních strukturálních opatření, která se týkají nezávislého umění, tipy na platformy, kde lze sdílet nabídky a poptávky práce, přehledy online přenosů představení a koncertů, virtuálních prohlídek galerií.

  Mimořádný zpravodaj IDU (No. 1)

  17. března 2020 Žádný komentář

  V těchto dnech se snažíme napnout síly a využít dosahu na profesní asociace i jednotlivce, abychom pomohli zmapovat, jaký dopad mají mimořádná opatření v souvislosti s COVID-19 na jejich práci a hlavně přinesli informace o možnostech řešení nastalé situace a konkrétní...

  Poslední komentáře

  Uzavření budovy IDU veřejnosti

  11. března 2020 Žádný komentář

  V souvislosti s mimořádným opatřením Ministerstva kultury ČR zůstávají až do odvolání veřejnosti uzavřeny všechny budovy příspěvkových organizací MK ČR.

  O současné performanci

  25. února 2020 Žádný komentář

  Pozvánka na přednášku Veroniky Kyrianové Současná performance a její dokumentace v Divadelním oddělení Národního muzea.

  Divadlo v sametové revoluci

  14. října 2019 Žádný komentář

  Katedra divadelní vědy FF UK zve na zahájení výstavy a cyklus besed Divadlo revoluce, které pořádá ve spolupráci s Institutem umění - Divadelním ústavem a Knihovnou Václava Havla.

  Divadlo a svoboda po roce 1989

  11. října 2019 Žádný komentář

  Institut umění – Divadelní ústav pořádá u příležitosti 30. výročí politických změn ve střední a východní Evropě ve dnech 23. a 24. 10. 2019 mezinárodní konferenci Divadlo a svoboda, která se zaměří na nezávislé divadlo po roce 1989.

  Noc divadel oslaví 30. výročí sametové revoluce

  17. června 2019 Žádný komentář

  Třetí listopadová noc bude opět patřit Noci divadel, která již otevřela registraci pro soubory a divadla. Sedmý ročník s tématem Divadlo a svoboda proběhne 16. listopadu 2019, v předvečer 30. výročí sametové revoluce.

  Loutkáři slaví devadesát let existence UNIMA

  23. května 2019 Žádný komentář

  Mezinárodní loutkářská unie letos slaví devadesáté výročí. V rámci oslav se ve dnech od 6. do 8. června 2019 uskuteční mezinárodní konference, diskusní blok v rámci PQ Talks, vernisáž výstavy UNI...Co? UNIMA! a UNIMA Soirée v Říši loutek.

  Iva Janžurová pokřtí monografii Ireny Greifové

  29. dubna 2019 Žádný komentář

  Dnes od 17 hodin bude v Malém sále Institutu umění – Divadelního ústavu slavnostně pokřtěna monografie kostýmní výtvarnice a umělkyně Ireny Greifové. Současně proběhne zahájení výstavy věnované jejím kostýmním návrhům.

  Co znamená ve Finsku současné divadlo?

  15. dubna 2019 Žádný komentář

  Teatrologická společnost a Kabinet pro studium českého divadla zvou na přednášku Alžběty Štollové a Otty Kauppinena: Současné finské divadlo, která se koná ve čtvrtek 25. dubna od 17:00, v malém sále IDU (Celetná 17, Praha 1).

  Přihlaste se do Akademie Divadelního ústavu

  14. února 2019 Žádný komentář

  Institut umění – Divadelní ústav (IDU) vyhlašuje další, v pořadí již čtvrtý ročník Akademie IDU, který se uskuteční od dubna do listopadu 2019 v Brně a Praze.

  Kolize, krize, kritika

  15. listopadu 2018 Žádný komentář

  České středisko AICT/IATC/ Asociace českých divadelních kritiků ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem pořádají besedu s názvem KOLIZE, KRIZE, KRITIKA.  Obsah,