Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Divadlo loutek Ostrava povede Punčochářová

  08. června 2023 diskutujte

  Novou ředitelkou Divadla loutek Ostrava bude od července divadelní manažerka Alena Punčochářová, která zvítězila ve výběrovém řízení.

  Batolata hrající si se světlem

  29. listopadu 2022 diskutujte

  Bato! Lato! Kde je světlo? je inscenace určená dětem od 2 do 4 let a plně využívá principu hry, který je pro děti právě v tomto období důležitý. Právě proto také celá scéna připomíná jedno velké kouzelné dětské hřiště.

  Divadlo loutek v Bilbau

  15. listopadu 2022 diskutujte

  Ostravská inscenace Fuj je to dostala obnovené pozvání na festival ve španělském Bilbau.

  Zemřel Vladimír Břichnáč

  10. června 2022 diskutujte

  (2. 1. 1962 Opava - 29. 5. 2022 Opava) Loutkoherec, herec, výtvarník, dramatik a režisér. Nejdéle působil v Divadle loutek v Ostravě, ve Slezském divadle v Opavě a v Malém divadle v Českých Budějovicích.

  Tvůrčí dílna pro děti a maminky z Ukrajiny

  30. března 2022 diskutujte

  Téměř 15 dětí a 8 maminek přišlo do divadla v pátek odpoledne na speciální tvořivou dílnu, kterou připravila a vedla skupina divadelních lektorů Divadla loutek Ostrava.

  Poslední komentáře

  V Divadle loutek to žije i v létě

  24. července 2021 diskutujte

  V ostravském Divadle loutek jako každý rok neskončila sezona posledního června, ale program pro děti i dospělé pokračuje i v průběhu léta. Tento víkend bude patřit divadlu Buchty a loutky,

  Spectaculo Interesse letos neproběhne

  Třetí gong
  29. června 2021 diskutujte

  Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek a který se měl uskutečnit od 3. do 8. října 2021, neproběhne.

  Zemřel Antonín Šimela

  16. června 2021 diskutujte

  (3. 6. 1939 Svinov - 14. 6. 2021) Divadelní technik Divadla loutek Ostrava, příležitostný loutkoherec a herec. Proslavil se rolí bezpečnostního technika v inscenaci Radovana Lipuse Z Deniku Ostravaka (2007).

  Akce Vitamín D aneb Divadla spolu vrcholí

  09. května 2021 diskutujte

  Přímým přenosem z Divadla F. X. Šaldy v Liberci vyvrcholí dnes velká divadelní adrenalinová výzva Vitamín D aneb Divadla spolu. Do akce se zapojilo 13 divadel z celé republiky.

  Ostravský nájezd na Prahu (No. 4)

  04. listopadu 2019 diskutujte

  V nabídce přehlídky Ostrava v Praze nechyběl ani loutkový žánr. Divadlo loutek přijelo s představením Ronja, dcera loupežníka. Inscenace, dle anotace určená divákům od šesti let,  obsahuje i silné poselství pro diváky dospělé.    

  Ostrava přijede do Prahy již po desáté

  24. října 2019 diskutujte

  Čtyři ostravská divadla nabídnou na přelomu října a listopadu celkem osm inscenací pražskému publiku. Týden před zahájením přehlídky má většina představení vyprodáno, na některá zbývají poslední lístky.

  Pimprléto zve děti a loutky ven

  25. června 2019 diskutujte

  Pimprléto ostravského Divadla loutek nabídne koncerty pro celou rodinu, nedělní pohádky v amfiteátru i loutkový průvod. Začíná v úterý 16. července a potrvá do 11. srpna.

  Prohlídka zákulisí s loupežnicí Ronjou

  31. května 2019 diskutujte

  První červnovou neděli budou mít děti i dospělí příležitost nahlédnout do zákulisí Divadla loutek Ostrava. V rámci Dne dětí loutkáři připravili mimořádnou zákulisní prohlídku, během které návštěvníky seznámí s výrobou inscenací.

  Hlavní scéna Divadla loutek je opět v provozu

  01. dubna 2019 diskutujte

  Hlavní scéna Divadla loutek Ostrava je od 1. dubna opět v provozu. Divadlo ji v lednu uzavřelo kvůli silnému zatékání vody do prostoru jeviště a hlediště. Příčiny havarijní situace jsou již odstraněny a zbylé stavební práce běžný provoz neomezí.

  Divadlo loutek dočasně přerušilo provoz

  14. ledna 2019 diskutujte

  V Divadle loutek Ostrava došlo minulé pondělí k havarijní situaci. Do prostoru jeviště i hlediště zatéká voda. Provoz na hlavní scéně je nejméně do konce února přerušen. Diváci mohou vstupenky na zrušená představení vrátit či vyměnit.

  Kraj ve stopách Cyrila a Metoděje

  04. prosince 2018 diskutujte

  Moravskoslezský kraj podpoří dotací realizaci divadelních představení Cyril a Metoděj, autentický příběh naší země, a umožní tak žákům středních škol, převážně ze vzdálenějších destinací, zhlédnout netradiční příběh věrozvěstů.

  Ostravská kavárna v Praze

  11. listopadu 2018 diskutujte

  V rámci festivalu Ostrava v Praze se představilo i ostravské Divadlo loutek s inscenací Stříhali dohola Josefa Kainara a diváky kouzlem přeneslo do dnes již zaniklé ostravské kavárny Savoy v době, kdy v ní hrával mladý Josef Kainar…  Obsah,