Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Hledání pravdy v Dlouhé

  14. ledna 2024 diskutujte

  Zítra začne v Divadle v Dlouhé 15. ročník Festivalu 13+, který bude probíhat až do soboty 20. ledna. Jako zahajovací představení uvede Dlouhá domácího Pravomila v režii Tomáše Dianišky.

  Cena Dítko putuje do Naivního divadla

  21. dubna 2023 diskutujte

  Program festivalu zahrnoval deset představení mimopražských profesionálních divadel určených divákům všech věkových kategorií, od batolat přes mladší školní věk až po teenagery (a také všechny další zájemce o divadlo pro děti a mladé diváky).

  O víkendu začne festival Dítě v Dlouhé

  14. dubna 2023 diskutujte

  Festival pro děti již od dvou let věku a jejich dospělý doprovod potrvá až do čtvrtka 20. dubna a jeho program zahrnuje deset představení mimopražských profesionálních divadel.

  Výběrové řízení na ředitele/ředitelku Činoherního studia

  Statutární město Ústí nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Činoherního studia města Ústí nad Labem, příspěvkové organizace.

  Poslední komentáře

  Za trochu lásky… (No. 1)

  16. ledna 2023 diskutujte

  Reportáž ze 14. ročníku (nejen) teenegarského Festivalu 13+, který se každoročně koná v Divadle v Dlouhé. Tématem letošního ročníku se stala láska.

  Cenu Dítko získalo Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

  15. dubna 2022 diskutujte

  Vítězem diváckého hlasování a držitelem Ceny Dítko se stala inscenace Naivního divadla Liberec Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! (režie Michaela Homolová). Průměr hodnocení byl 1,00.

  Teenageři do Dlouhé! Špinarka čeká

  05. ledna 2022 diskutujte

  Festival 13+ je určen v prvé řadě mladému publiku, ale otevřen je divákům všeho věku od 13 let výše. Jeho 13. ročník proběhne v Divadle v Dlouhé příští týden a v programu se tentokrát sešly autorské inscenace současných tvůrců.

  Raška i Zorro pro děti z Dlouhé

  21. dubna 2021 diskutujte

  23. ročník festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé proběhne 21. – 24. dubna 2021 v on-line podobě, a to včetně doprovodného programu. Hlavní program tvoří představení tří renomovaných mimopražských divadel.

  Dítě v Dlouhé udělilo ceny

  20. května 2019 diskutujte

  Cenu Dítko získalo Naivní divadlo Liberec za inscenaci Pohádka o Liazce v režii Martina Tichého, Cenu Jana Borny brněnské Divadlo Polárka za inscenaci František z kaštanu, Anežka ze slunečnic v režii Jana Cimra.

  Děti v Dlouhé vykonají dlouhou cestu za svým já

  14. května 2019 diskutujte

  21. ročník soutěžního festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé nabídne divákům od batolat až po dospělé osm představení mimopražských divadel, jeden koncert vážné hudby a novinku hostitelského Divadla v Dlouhé Nebe – peklo.  Obsah,