Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Být Peerem Gyntem

  07. června 2023 diskutujte

  Ústecký Peer Grynt je jízda plná překvapení, fungujícího bizáru, který jako šedavý oblak z kouřostroje nechává nad scénou viset otázky o lidské obyčejnosti a zaměnitelnosti... O inscenaci ČS Ústí Peer Gynt v režii Michala Háby.

  Peer Gynt na druhou

  06. června 2023 diskutujte

  „Hra na něco“ je téma, jež se prolíná celou inscenací známé Ibsenovy hry... O inscenaci ČS Ústí Peer Gynt v režii Michala Háby.

  Lid versus Peer Gynt

  05. června 2023 diskutujte

  Poslední premiéra končící sezony potvrzuje mou celosezonní domněnku, že Činoherní studio není žádná zakonzervovaná oblastní scéna... O inscenaci ČS Ústí Peer Gynt v režii Michala Háby.

  Z Ústí jen do Ústí

  17. května 2023 1 komentář

  Autorská inscenace Jídelní vůz v režii uměleckého ředitele Činoherního studia Ústí Davida Šiktance na jeho domovské scéně je oddechovka se skromnými filosofickými a poetickými přesahy... O inscenaci ČS Ústí nad Labem Jídelní vůz.

  Ne znamená ne, a to jednou provždy

  Slibný začátek představení mi v jeho průběhu silně zhořknul... O inscenaci ČS Ústí nad Labem Jídelní vůz.

  Poslední komentáře

  Jak jsem se v jídeláku nenajedl

  03. dubna 2023 1 komentář

  Tenhle jídelní vůz pro mne nevaří... O nové inscenaci ČS Ústí Jídelní vůz.

  Cesta tak trochu bezcílná

  14. února 2023 diskutujte

  Inscenace provokuje a klade otázky, co bylo cestování kdysi a čím je dnes... O inscenaci Činoherního studia Ústí nad Labem Hanzelkazikmund (zde jsou lvi).

  Cestou necestou se Zikmundem a Hanzelkou

  13. února 2023 diskutujte

  Jde po vzoru Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda sledovat v dnešní době cestovatele z pohodlí gauče?... O inscenaci Činoherního studia Ústí nad Labem Hanzelkazikmund (zde jsou lvi).

  Cestovat může každý…?

  06. února 2023 diskutujte

  Je Svozilova a Součkové inscenace vůbec komedie?... O inscenaci Činoherního studia Ústí nad Labem Hanzelkazikmund (zde jsou lvi).

  Hrdinka svatojánské noci

  07. listopadu 2022 diskutujte

  Láska je klíčem vítězství. Anebo aspoň k naději… O inscenaci pohádky Karla Šiktance Svatojánský oheň v Činoherním studiu Ústí nad Labem.

  Nezáleží na vzhledu, ale na srdci

  01. listopadu 2022 diskutujte

  Jemná práce s lidovou symbolikou a nadčasovým konfliktem dobra a zla umožnila ústeckým tvůrcům převyprávět pohádku Karla Šiktance Svatojánský oheň prostě a nenásilně.

  Oheň zářící na cestu životem

  31. října 2022 diskutujte

  První premiérou nové sezony v ústeckém Činoherním studiu byla divadelní adaptace pohádky Karla Šiktance Svatojánský oheň. Režisér David Šiktanc nezastírá, že tímto titulem vzdává svému dědečkovi hold.

  Dobrý a zlý Bernard Mares

  20. října 2022 diskutujte

  Waldemar Solar. Poněkud kontroverzní muž narozený ve dvacátých letech minulého století. Pro někoho zachránce, pro někoho člověk, jenž se nechal pasivně vláčet osudem, pro někoho grázl.

  Jak mluviti pravdu?

  16. srpna 2022 diskutujte

  Poslední premiérou sezóny v ústeckém Činoherním studiu byla adaptace románu Josefa Formánka Mluviti pravdu.

  Když se vlk chce pomazlit

  14. srpna 2022 diskutujte

  Ona (Andrea Berecková) vzpomíná na svůj pohovor na pozici noční hlídačky. Šéf (Lukáš Černoch) seděl u jednoho z čtvercových stolů, před ním stál hrnek čaje... ČS Ústí nad Labem – Gianna Molinari: Tady je ještě všechno možné.

  Čekání na vlka

  04. července 2022 diskutujte

  Ona (Andrea Berecková) prošla pohovorem na místo noční hlídačky. Jeviště je továrnou, kde bude pracovat. Inscenace Tady je všechno možné však spíše než zákoutí továrny odkrývá vnitřní svět hlavní hrdinky.

  Den člověka nebo večer chaosu?

  18. května 2022 diskutujte

  Inscenace Den člověka je uváděná na studiové scéně Obejvák, nacházející se ve třetím patře budovy Činoherního studia v Ústí nad Labem. Scénografie i mobiliář pomáhají navodit docela věrný dojem menšího, zabydleného obýváku.  Obsah,