Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Tři inscenace divadla Terén hostují v Mexiku

  06. září 2023 diskutujte

  Umělecká platforma Terén, jedna ze tří scén brněnského Centra experimentálního divadla, uvede v průběhu září (1. 9.–23. 9. 2023) hned tři inscenace (dvě vlastní a jednu koprodukční) v hlavním městě Ciudad de México.

  Občasník Jaroslava Štěpaníka (No. 59)

  04. června 2023 diskutujte

  Poetický i ironický vhled do minulosti k otazníku budoucnosti... O představení pantomimických miniatur Zoji Mikotové a Antonína Novotného Čekání na… a následujícícm koncertu Setkání ve Sklepní scéně Divadla Husa na provázku.

  Vzpomínání na Václava Havla

  18. prosince 2021 9 komentářů

  10 let uběhlo od úmrtí Václava Havla. V Divadle Husa na provázku a v Uličce Václava Havla se uskuteční výstava fotografií a promítání unikátních záznamů Václava Havla.

  Studenti, běžte do divadla!

  01. října 2021 diskutujte

  Mezidivadelní brněnský Klub mladých diváků propojuje 15 divadelních institucí v jediném projektu. Členem Klubu mladých diváků Brno se může stát každý, kdo vyplní přihlášku a při nákupu členské kartičky se prokáže potvrzením o studiu.

  Zaostřeno na Bělorusko

  10. září 2021 diskutujte

  Ambasáda nezávislé běloruské kultury při Centru experimentálního divadla iniciuje a organizuje mimořádný projekt Zaostřeno na Bělorusko/ Visegrad focus: Belarus, který se uskuteční ve dnech 23. 9. až 26. 9. 9. 2021.

  Poslední komentáře

  Brněnské provokující divadlo v Praze

  03. září 2021 diskutujte

  Experimentující Divadlo Líšeň zve začátkem podzimu Pražany na dvojici politicky angažovaných her.

  Dům kultury a únavy se otvírá v Brně

  17. srpna 2021 diskutujte

  Tarot, masáže, nový účes, hraní video her i výměna identity. HaDivadlo se promění v centrum volnočasových aktivit. Projekt vznikl za spolupráce HaDivadla a platformy Terén v rámci Centra experimentálního divadla Brno. 

  Kultura volí dialog

  19. června 2021 diskutujte

  ITI společně s IDU, Činohrou ND a CEDem i před letošními volbami organizuje pod značkou Kultura volí dialog sérii diskusních setkání se zástupci profesních organizací napříč kulturní sférou, krajů a obcí a politických stran.

  Běloruští spisovatelé čtou (v) Česku

  18. května 2021 diskutujte

  Umělcem v Bělorusku: Nastassja Kudasavová a Sjarhej Kalenda přijeli do Česka na rezidenční pobyt, který vznikl na popud Ambasády nezávislé běloruské kultury, Centra experimentálního divadla a Moravské zemské knihovny.

  Nejsme politici, jsme umělci

  30. března 2021 diskutujte

  Sledujeme dění v Bělorusku, kde lidé navzdory tvrdým represím a zastrašování vytrvale bojují za spravedlivé volby, svobodu a demokracii... Do České republiky přijede na jaře na rezidenční pobyt šest běloruských umělců.

  Zřízení Ambasády nezávislé běloruské kultury v ČR

  16. listopadu 2020 diskutujte

  Centrum experimentálního divadla v Brně, jehož součástí jsou Divadlo Husa na provázku, Ha-Divadlo a platforma Terén, zřizují v Brně Ambasádu nezávislé běloruské kultury v ČR.

  Terénní úprava v divadelním Brně

  22. srpna 2019 diskutujte

  Pod brněnským Centrem experimentálního divadla vznikla nová platforma pro performativní umění s názvem Terén. Provoz zahájí týdenní přehlídkou Terénní úprava, která proběhne 1.- 6. října 2019.

  Terén Brna se stane Terénem

  12. června 2019 diskutujte

  1. 10. 2019 zahájí činnost nová česká platforma pro performativní umění sídlící v Brně s názvem Terén. Vzniká vedle Husy na provázku a HaDivadla jako třetí scéna brněnské městské organizace Centrum experimentálního divadla.

  CED nejvíce trápí finance na běžný provoz

  01. prosince 2018 diskutujte

  Stanovisko ředitele CED Miroslava Oščatky k plánovanému navýšení rozpočtu CED o 11,5 milionu korun. Avizovaný dodatek k rozhovoru Všichni nás ujišťují.

  Miroslav Oščatka: Všichni nás ujišťují

  27. listopadu 2018 27 komentářů

  Divadelní noviny daly slovo nedávno jmenovanému řediteli brněnského Centra experimentálního divadla (CED), aby se vyjádřil k problémům, s nimiž se po nástupu do funkce setkal.

  Situace CEDu je kritická

  17. listopadu 2018 diskutujte

  Věříme, že kvalitní nekomerční kultura je v dnešních turbulentních časech jedním z nejdůležitějších nástrojů pro zachování demokratického charakteru naší země... Vyjádření kolektivů DHnP a HaDivadla ke kritické finanční situaci CEDu.

  Centrum experimentálního divadla je v ohrožení

  16. listopadu 2018 diskutujte

  Současná podfinancovanost brněnského Centra experimentálního divadla ohrožuje jeho existenci, varují divadelníci i odborná veřejnost. Zpráva z tiskové konference k financování CED a návrh na navýšení rozpočtu.  Obsah,