Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  REPORTÁŽ: Zprávy o průběžném životě dvou divadel (No. 3)

  05. února 2024 diskutujte

  Přehlídka vyvrcholila v lesku nejvyšším, a sice jednou z bohužel posledních domácích repríz vynikající inscenace režisérky Anny Petrželkové a dramaturgyně Ivy Šulajové Opilí.

  REPORTÁŽ: Zprávy o průběžném životě dvou divadel (No. 2)

  26. ledna 2024 9 komentářů

  Středa se na Zarázu, přehlídce divadel Zlínského kraje, odehrála v kompletní organizační gesci Městského divadla Zlín.

  Brána Zarázu otevřena (No. 6)

  01. března 2023 1 komentář

  Programová odysea letošního Zarázu – přehlídky divadel Zlínského kraje se definitivně uzavřela jednou z prvních repríz inscenace konverzační komedie Patricka Marbera Dealer´s choice (Kdo rozdává, rozhodne!).

  Poslední komentáře

  Brána Zarázu otevřena (No. 5)

  07. února 2023 1 komentář

  Start finálního festivalového dne se na letošním Zarázu nesl v notně odlehčeném duchu. Na programu byl slovutný Limonádový Joe v rozpustilé režii umělecké lodivodky činohry Jihočeského divadla České Budějovice Martiny Schlegelové.

  Brána Zarázu otevřena (No. 4)

  07. února 2023 1 komentář

  Ultimátní festivalová středa byla završena v přátelském náručí Slováckého divadla, večerní vyprodanou reprízou Cyrana z Bergeracu.

  Brána Zarázu otevřena (No. 3)

  06. února 2023 1 komentář

  Zlínská programová sekce letošního Zarázu se uzavřela reprízou inscenace Extrabuřt. Text využívá banální situace hlasování v provinčním tenisovém klubu k postupnému demaskování řady charakteristických rysů soudobé společnosti.

  Brána Zarázu otevřená (No. 2)

  30. ledna 2023 1 komentář

  Druhý den letošního Zarázu (aneb přehlídky divadel Zlínského kraje) odstartoval svůj program pro sovy v doslova vražedný čas, o půli desáté ranní, inscenací Shakespearovy Bouře v režii Josefa Morávka a překladu Jiřího Joska.

  Brána Zarázu otevřená (No. 1)

  29. ledna 2023 1 komentář

  Dveře festivalové sezony léta páně 2023 naplno rozervala tradiční bilanční přehlídka Městského divadla Zlín a Slováckého divadla Uherské Hradiště Zaráz.

  Zaráz 2023: Část zlínská

  20. ledna 2023 diskutujte

  S podtitulem Festival divadel Zlínského kraje se od 17. do 19. ledna uskutečnil šestý ročník přehlídky Zaráz představující výběr z aktuální tvorby obou profesionálních scén v kraji, Městského divadla Zlín a Slováckého divadla UH.

  Report z galaxie Zaráz (No. 4)

  02. února 2022 diskutujte

  Tenkrát na Slovácku!

  Report z galaxie Zaráz (No. 3)

  17. ledna 2022 diskutujte

  Uherské Hradiště se výzev nebojí, a svým divákům servíruje legendární rockovou operu Jesus Christ Superstar. Přiznám se bez mučení, že česká premiéra pro mě v roce 1994 byla zážitkem bezmála iniciačním.

  Report z galaxie Zaráz (No.2)

  17. ledna 2022 diskutujte

  Jedním z nesporných specifik Zarázu jsou inscenační dramaturgické bloky, v nichž můžeme nahlédnout významně rozdílná uvažování o identických žánrech, respektive autorech.

  Report z galaxie Zaráz (No. 1)

  16. ledna 2022 diskutujte

  Po roční pauze, zaviněné všem dobře známými důvody, se na scénu konečně vrátila jedna z perel nejmilejších, a sice společná bilanční přehlídka Městského divadla Zlín a Slováckého divadla Uherské Hradiště, Zaráz.

  Dnes startuje festival Zaráz

  10. ledna 2022 diskutujte

  Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo Uherské Hradiště již popáté spolupořádají přehlídku ZARÁZ.

  Zaráz 2020 (No. 7)

  14. února 2020 2 komentářů

  V domácích poměrech stále v podstatě unikátní bilanční přehlídka Zaráz se už dávno stala jedním z mých oblíbených přístavů na rozbouřené řece jménem divadelní festivalová sezóna. Petr KlariN Klár bilancuje její finále.

  Zaráz 2020 (No. 6)

  27. ledna 2020 diskutujte

  Druhý den Zarázu 2020 se v obou pořádajících divadlech nesl na vzrušeně očekávaných vlnách satiry nezřídka politické, i odvážných exkurzů do oblasti divadla autorského.

  Zaráz 2020 (No. 5)

  22. ledna 2020 diskutujte

  Jedním z důvodů, proč se do obou divadel, pořádajících bilanční přehlídku Naráz, pravidelně a rád vracím, je jejich zdravá a nanejvýš vítaná ochota riskovat s dramatickými texty... O Kosmickém jaru Slováckého divadla.  Obsah,