Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Tři inscenace divadla Terén hostují v Mexiku

  06. září 2023 diskutujte

  Umělecká platforma Terén, jedna ze tří scén brněnského Centra experimentálního divadla, uvede v průběhu září (1. 9.–23. 9. 2023) hned tři inscenace (dvě vlastní a jednu koprodukční) v hlavním městě Ciudad de México.

  Divadlo: prostor pro dobrý život a lepší svět

  HaDivadlo
  09. června 2022 diskutujte

  Divadelní sál a další prostory brněnského HaDivadla se v sobotu 18. června stanou dějištěm akce s názvem Dům kultury a naděje. Tento společný projekt HaDivadla a platformy Terén, scén Centra experimentálního divadla, vznikl loni.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 737)

  07. května 2022 1 komentář

  Touha po svobodě je neřestí ducha bědných, policejní zvůle pak znakem mocných aneb Mudrování prvomájové nad Cestou do Magadanu.

  Poslední komentáře

  Studenti, běžte do divadla!

  01. října 2021 diskutujte

  Mezidivadelní brněnský Klub mladých diváků propojuje 15 divadelních institucí v jediném projektu. Členem Klubu mladých diváků Brno se může stát každý, kdo vyplní přihlášku a při nákupu členské kartičky se prokáže potvrzením o studiu.

  Dům kultury a únavy se otvírá v Brně

  17. srpna 2021 diskutujte

  Tarot, masáže, nový účes, hraní video her i výměna identity. HaDivadlo se promění v centrum volnočasových aktivit. Projekt vznikl za spolupráce HaDivadla a platformy Terén v rámci Centra experimentálního divadla Brno. 

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 641)

  06. března 2021 1 komentář

  Verše Neznámého z Facebooku aneb Mudrování ve fujtajblové době.

  Terén vstupuje do druhé poloviny sezóny!

  05. března 2020 diskutujte

  Druhá polovina zahajovací sezóny Terénu nabídne program reprezentující různorodost performativního umění od premiér inscenačních projektů k jednorázovým akcím a specifickým hraničním událostem.

  Chceme lovit v různých komunitách

  25. ledna 2020 diskutujte

  Nová síť informuje - rozhovor s dramaturgem Lukášem Jiřičkou o brněnské platformě Terén

  Terénní úprava v divadelním Brně

  22. srpna 2019 diskutujte

  Pod brněnským Centrem experimentálního divadla vznikla nová platforma pro performativní umění s názvem Terén. Provoz zahájí týdenní přehlídkou Terénní úprava, která proběhne 1.- 6. října 2019.

  Terén Brna se stane Terénem

  12. června 2019 diskutujte

  1. 10. 2019 zahájí činnost nová česká platforma pro performativní umění sídlící v Brně s názvem Terén. Vzniká vedle Husy na provázku a HaDivadla jako třetí scéna brněnské městské organizace Centrum experimentálního divadla.  Obsah,