Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Queer Renaissance v Paláci Akropolis

  20. září 2023 diskutujte

  Od 21. do 23. září zaplní pražský Palác Akropolis PiNKBUS festival. Představí to nejlepší z domácí queer scény. Zítřejší diskuse o queer umění u nás se účastní Daniela Špinar, Just Karen, Miss Petty a Tomáš „La Cuntessa“ Procházka.

  Kompozice vztahu mezi matkou a dcerou

  26. ledna 2022 diskutujte

  Benefiční představení o vztahu matky a dcery s Antonií Formanovou a Cécile Da Costa podpoří organizaci Plzeňská zastávka z. s. – poradnu pro pozůstalé.

  Mánie, která nemůže být nikdy potlačena

  19. dubna 2021 diskutujte

  Palác Akropolis uvádí MANI(E)FEST, sérii literárně-divadelních live streamů. Ze skleněné kostky umístěné na jevišti žižkovského paláce zazní po dobu pěti večerů hlasy jedinců, jejichž tvorba je důležitou součástí české společnosti.

  Změny v Paláci Akropolis

  03. ledna 2020 diskutujte

  Dosavadní ředitel Art Frame Palác Akropolis, s.r.o. Lubomír Schmidtmajer odstupuje ze všech výkonných funkcí, které v této společnosti zastával.

  Loutkářské dušičky v Akropolisu

  20. listopadu 2019 diskutujte

  Prostor pražského Paláce Akropolis se ve spolupráci se Studiem DAMÚZA již třetím rokem v průběhu prvního listopadového víkendu stal hostitelem dušičkového festivalu Nekropolis.

  Poslední komentáře

  Pavel Zajíček oslaví narozeniny koncertem

  10. března 2019 diskutujte

  15. dubna 2019 se Pavel Zajíček, básník, spisovatel, hudebník, výtvarný umělec a jedna ze zásadních postav československé nezávislé tvorby, dožije 68 let. Vydavatelství Guerilla Records uskuteční koncert, který význam této osobnosti připomene.

  Slovo v pohybu (No. 3)

  04. března 2019 diskutujte

  Lukas Blaha se svým bakalářským projektem na Katedře nonverbálního divadla HAMU pokusil podniknout ponor do přítomnosti. Jakkoliv neuskutečnitelně takový cíl zní, výsledný tvar, jímž je performance Dó, zve na hlubinu i diváky.

  Stát se členem Cirkopolis (No. 4)

  15. února 2019 diskutujte

  Čtvrteční Cirkopolis nabídl dosavadní vrchol i propad letošního ročníku. Párová akrobacie MEMO jasně formulovala téma a předvedla řadu náročných a efektních figur, Masse Critique byla naopak zjevením z jiného vesmíru.

  Stát se členem Cirkopolis (No. 3)

  14. února 2019 diskutujte

  Středa festivalu Cirkopolis patřila české tvorbě a obrazovému, až snivému poetickému divadlu v kombinaci s novocirkusovými technikami. Představení DÓ Lukase Blahy a Evy Staré vystřídal Opticon Elišky Brtnické.

  Stát se členem Cirkopolis (No. 2)

  14. února 2019 diskutujte

  V pondělí a v úterý se divákům Cirkopolis představilo katalánské trio PSiRC s autorským projektem Acrometria. Úterní program zahájila kombinace šesti představení studentů a absolventů cirkusových škol s názvem Cirkopolí Cirksession.

  Akropolis se promění v Nekropolis

  02. listopadu 2018 diskutujte

  Festival Nekropolis aneb Dušičky v Akropolis se po roce vrací do žižkovského Paláce Akropolis. O víkendu 3. a 4. listopadu nabídne téměř desítku večerních a odpoledních loutkových představení a koncertů pro všechny věkové kategorie.  Obsah,