Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Fragmenty rudého srdce (No. 4)

  11. prosince 2023 1 komentář

  Poslední náruč ostravarských střepů začněme u Komorní scény Aréna.

  Fragmenty rudého srdce (No. 3)

  08. prosince 2023 diskutujte

  Vítejte u další dávky střepů z 25. OST-RA-VARU!

  Fragmenty rudého srdce (No. 2)

  06. prosince 2023 4 komentářů

  Druhá náruč střepů ostravarových se otevírá právě teď.

  Poslední komentáře

  Fragmenty rudého srdce (No. 1)

  05. prosince 2023 diskutujte

  Půlkulatý ročník bilanční přehlídky ostravských divadel Ost-ra-var disponoval vzrušující atmosférou, jež mne bohužel pohltila natolik, že s druhou z kvarteta festivalových nocí bohužel ze známého světa zmizel i můj notebook...

  Začíná Ost-ra-var

  29. listopadu 2023 diskutujte

  Pětadvacátý ročník Festivalu ostravských činoherních divadel OST-RA-VAR nabídne od středy 29. listopadu do neděle 3. prosince 12 inscenací v pěti divadelních sálech, diskuze i neformální setkání.

  Malé mlčení k OST-RA-VARU

  12. prosince 2022 diskutujte

  Neomylným varovným příznakem oslepujícího vlivu kterékoli sebehumánnější ideologie na kritický úsudek je ztráta smyslu pro humor, nadsázku a ironii.

  Divadlo ve varu (No. 4)

  07. prosince 2022 diskutujte

  Čtvrtý a poslední den zahájilo Divadlo Petra Bezruče adaptací ikony nové filmové vlny šedesátých let Lásky jedné plavovlásky.

  Divadlo ve varu (No. 3)

  04. prosince 2022 diskutujte

  Dlouhé chvíle. V tom dobrém i špatném smyslu slova. Tak bych definovala svůj páteční OST-RA-VARový zážitek.

  Divadlo ve varu (No. 1)

  02. prosince 2022 diskutujte

  Modernizované prostory divadelní kavárny Divadla Jiřího Myrona vřely očekáváním divadelníků, jaké bude zahajovací představení festivalu Ost-ra-var z produkce NDM Ostrava Nanebevstoupení Lojzka Lapáčka ze Slezské Ostravy...

  OST-RA-VAR se vrací

  30. listopadu 2022 diskutujte

  Po odmlce se vrací naplno festival ostravských činoherních divadel OST-RA-VAR. Festival je opět určen odborné veřejnosti a také studentům uměleckých vysokých škol.

  Dream Factory otevře Ostravskou sekci

  30. srpna 2021 diskutujte

  Statutární město Ostrava se rozhodlo letos podpořit Ostravskou sekci divadelního Dream Factory, aby mimoostravským divákům nahradila festival Ost-ra-var.

  OST-RA-VAR se letos neuskuteční

  18. srpna 2021 diskutujte

  Důvody, které organizátory k tomuto rozhodnutí vedly, naleznete v přiloženém dopise uměleckého šéfa činohry NDM Vojtěcha Štěpánka.

  OST-RA-VAR 2019 (No. 6)

  06. prosince 2019 diskutujte

  Poměrně přívětivý čtvrtek ostravský mi naštěstí přihrál řadu důvodů k postupně rostoucímu optimismu. Prvním paprskem lásky divadelní se stala inscenace Zimní slunovrat... Poselství z ostrova Ostravar: Díl druhý: Částečný slunovrat!

  OST-RA-VAR 2019 (No. 5)

  05. prosince 2019 diskutujte

  Nikterak nehodlám zastírat, že jsem se na svůj ostravarský návrat po cca pěti letech nesmírně těšil aneb Poselství z ostrova Ostravar: Díl první: Potemnělá středa!

  Křížové výpravy J. P. Kříže (No. 11)

  04. prosince 2019 diskutujte

  Nejzřetelněji se na letošním festivalu Ost-ra-var vylouplo téma Michail Bulgakov. Pro Alexandra Minajeva napsala novou dramatizaci Mistra a Markétky Kateřina Menclerová. Inscenaci uvádi Divadlo Petra Bezruče.

  OST-RA-VAR 2019 (No. 4)

  03. prosince 2019 diskutujte

  Poslední příspěvek z festivalu Ostravar stručně glosuje jednotlivé inscenace z posledních festivalových dní. V závěru se autorka zamýšlí nad rozborovou debatou, která vyústila v diskusi o přítomnosti soukromých divadel na festivalu.

  OST-RA-VAR 2019 (No. 3)

  30. listopadu 2019 diskutujte

  Reflexe pátečního programu festivalu Ostravar 2019 zahrnuje z původních naplánovaných tří příspěvků nakonec pouze dva. V Ostravě se další festivalový den v inscenacích tematizovala ekologická krize či paliativní péče.



  Obsah,