Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Velikonoční příběh se vrací do Prahy

  01. dubna 2023 diskutujte

  Největší příběh křesťanství s poutavou hudbou bude po čtyřleté pauze týden před Velikonocemi k vidění v pražském kostel Sv. Šimona a Judy. Pašije – Velikonoční příběh skladatele Pachmana se uskuteční 2. a 3. dubna 2023.

  Cyklus koled či Narození Páně

  08. prosince 2022 diskutujte

  Adventní koncert Pražského filharmonického sboru odvysílá v přímém přenosu Česká televize.

  Jazz Fest nabídne jazzová tria

  10. listopadu 2022 diskutujte

  Český rozhlas Jazz uvede devátý ročník festivalu ve své režii.

  V královéhradeckém regionu unikát

  05. září 2022 diskutujte

  Blíží se 18. ročník Mezinárodního varhanního festivalu Zdeňka Pololáníka. Odehraje se čtyři po sobě jdoucí soboty od poloviny září do poloviny října v kostelech a chrámech České Třebové a okolních obcí.

  Dopisy Plečnikovi

  19. srpna 2022 diskutujte

  Festival Den architektury vzdá poctu Josipu Plečnikovi mimořádným koncertem Emila Viklického.

  Poslední komentáře

  Kefír pro bejbypankáče

  16. srpna 2022 diskutujte

  Vypsaná fiXa, Visací zámek a Kašpárek v rohlíku budou hlavní hudební hvězdy festivalu pro děti a jejich rodiče s názvem Kefír. Osmý plnohodnotný ročník se koná v sobotu 27. srpna v multifunkčním areálu Parku 360 v Hradci Králové.

  Zápisky z Mighty Sounds (No. 2)

  25. července 2022 diskutujte

  Příjemně šlapající žánrová fúze zdatně předznamenala druhé dějství letošních Mighty Sounds, které až na několik dešťových přeháněk bylo oázou radosti a pohody.

  Zápisky z Mighty Sounds (No. 1)

  25. července 2022 diskutujte

  Vážené čtenářstvo, srdečně vítej u veskrze pohodového letního čtení.

  Pokorné prosby a volání k Bohu

  08. července 2022 diskutujte

  Pietní koncert Památníku ticha věnovaný vzpomínce na definitivní likvidaci tzv. Terezínského rodinného tábora v Osvětimi-Birkenau se uskuteční v úterý 12. července v 19 hodin v Malé dvoraně Veletržního paláce.

  Přede dveřmi: Mighty Sounds!

  06. července 2022 diskutujte

  Letní kulturní sezona je konečně zas v plném proudu i totálním nasazení, a publicistický expres jménem KlariN již brzy zastaví ve stanici Čápův dvůr, aby konečně naplno prožil regulérní 16. ročník fenomenálních Mighty Sounds.

  Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 735)

  30. dubna 2022 diskutujte

  Otče můj, proč jsi mě opustil… aneb Mudrování nad velikonočním koncertem Nebem překvapená - evangelium podle Marie Magdaleny.

  Site-specific pocta Stockhausenovi

  19. dubna 2022 diskutujte

  Letošní ročník Prague Music Performance zahájí již 26. dubna v DOX+ mimořádné uvedení rozsáhlé skladby Karlheinze Stockhausena Aus den Sieben Tagen v podání jedinečného mezinárodního uskupení muzikantů.

  Naivní divadlo: potlach i jazz

  13. dubna 2022 diskutujte

  Večer v trampském stylu a navíc s koncertem připravilo na čtvrtek 21. dubna Naivní divadlo Liberec. V rámci tradičních Večerů v Naivním si tentokrát diváci od 19:30 hodin užijí loutkovou komedii O hodině navíc aneb Potlach v hustníku.

  Jarní koncert s Altrichterem a Vodičkou

  08. dubna 2022 diskutujte

  Česká filharmonie připravila mimořádný koncert s lákavým programem – Houslovým koncertem Petra Iljiče Čajkovského a Devátou symfonií Antonína Dvořáka.

  Koncerty pro Ukrajinu dnes začínají

  24. března 2022 diskutujte

  Smyslem výjimečného koncertu na podporu ukrajinských rodin, které utekly před agresí a válkou do České republiky, je ukázat na neuvěřitelnou blízkost lidové kultury ukrajinské, moravské a slovenské.

  Umělci pro Ukrajinu

  15. března 2022 diskutujte

  Národní galerie Praha vyjadřuje podporu a solidaritu Ukrajině, jejím občanům a všem, kterých se dotýká právě probíhající konflikt, jenž ji hluboce zasáhl.

  Pro Ukrajinu: ČT pořádá benefiční koncert

  27. února 2022 diskutujte

  Česká televize v úterý 1. března uspořádá speciální benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Přímý přenos z Václavského náměstí v Praze odvysílá Jednička České televize od 20:10 hodin.  Obsah,