Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Nová síť informuje (No. 43)

  28. května 2022 diskutujte

  Bohadlová: Sochy a architektura jsou fajn, ale chybí jim život, snažím se do Kuksu přivádět živé umění.

  Nová síť informuje (No. 42)

  atelier_foto Jan Pirgl
  06. května 2022 diskutujte

  Spolek REZI.DANCE provozuje rezidenční dům POD JAVORY ležící v podhůří Novohradských hor ve vesnici Komařice. Jedná se o první čistě rezidenční dům pro performativní umění v České republice.

  Nová síť informuje (No. 41)

  30. prosince 2021 diskutujte

  Spolek Naplaveno sídlí v malé vesničce Stružinec, v níž žije pouze 7 obyvatel. Chalupa, stodola s divadelním sálem, maringotka, dílna i hektar luk a krása okolní přírody zde nabízí možnost tvorby, odpočinku a vzdálení se od hluku měst.

  Výběrové řízení na ředitele/ředitelku Činoherního studia

  Statutární město Ústí nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Činoherního studia města Ústí nad Labem, příspěvkové organizace.

  Poslední komentáře

  Nová síť informuje (No. 40)

  19. května 2021 diskutujte

  V naší sérii rozhovorů věnujících se kulturním strategiím nemůže chybět Olga Škochová. V jejím portfoliu jsou strategie jak pro malé několikatisícové obce, tak pro velká krajská města nebo i samotné kraje.

  Nová síť informuje (No. 39)

  31. ledna 2021 diskutujte

  Město Jihlava má již druhým rokem mladou primátorku (dříve kulturní manažerku) Karolínu Koubovou. Rozhovor se věnuje převážně tématu komunikace mezi kulturními aktéry a zástupci veřejné správy.

  Nová síť informuje (No. 38)

  29. listopadu 2020 diskutujte

  V Královéhradeckém kraji právě vzniká nová kulturní strategie. Velkou zásluhu na tom má i současná vedoucí kulturního odboru kraje Kateřina Churtajeva. A rozhovor s ní přináší nový díl cyklu Nová síť informuje.

  Lze spolupracovat v kultuře?

  02. října 2020 diskutujte

  Nultý ročník konference o spolupráci v kultuře Culture Get-Together zmapoval aktuální situaci kulturní obce, poukázal na mnohá fakta a přinesl řadu podnětů, ze kterých může nadále čerpat jak nezávislá kulturní scéna, tak zastupitelé samosprávy.

  Konference o spolupráci v kultuře

  08. září 2020 diskutujte

  Cílem konference je zprostředkovat setkání zástupců především nezávislých scénických umění (zastřešující organizace divadla, tance, nového cirkusu) a představitelů měst, krajů a státní správy.

  Nová síť informuje (No. 37)

  05. září 2020 diskutujte

  Ewa Zembok je divadelní režisérka působící nejen v Praze (Meetfactory, A studio Rubín), ale i na moravských a slezských scénách. Mimo jiné v brněnském HaDivadle či olomouckém divadle Tramtárie. Je spoluzakladatelkou pražského Divadla X10.

  Špičková: Je třeba především vytrvat

  08. července 2020 diskutujte

  Kateřina Klička Špičková je rodačka z Velvar a je jedním z těch, kteří toto město oživují a inspirují k novým, nejen kulturním, podnětům.

  Nová síť: Regiony – hra na mrtvého brouka?

  03. května 2020 diskutujte

  Nová síť pátrá, jaká je situace v regionech ČR pokud jde o kulturu. Jaké jsou podmínky fungování kulturních organizací a možnosti plánování v nejbližší době.

  Nová síť informuje: Programing v regionech

  25. dubna 2020 diskutujte

  Uvádění, zprostředkování a obhajoba současného divadla v regionech ČR, diskuse na téma programingu v regionech v rámci festivalu Malá inventura 2020

  Chceme lovit v různých komunitách

  25. ledna 2020 diskutujte

  Nová síť informuje - rozhovor s dramaturgem Lukášem Jiřičkou o brněnské platformě Terén

  Karolína Plachá: Vystupovat z našich bublin

  27. prosince 2019 diskutujte

  Spolek Naplaveno sídlí v malé vsi Stružinec. Jeho cílem je podporovat a vytvářet kulturu na Jistebnicku a v okolí. O fungování spolku více prozradila spoluzakladatelka Karolína Plachá. 

  Kredance má svůj Výměník1

  23. října 2019 diskutujte

  Kredance, z.s. je nezisková organizace působící v Českých Budějovicích, která od roku 2010 podporuje a rozvíjí živé umění na profesionální i amatérské úrovni v Jihočeském kraji. Kredance po letech opouští své dosavadní působiště a otvírá nový vlastní prostor...

  Kateřina Kuchtová: Město dělají lidé

  20. září 2019 diskutujte

  V Českém Krumlově jako by se zastavil čas... Další z rozhovorů organizace Nová síť představuje projekt Prádelna v Českém Krumlově.

  Nová síť informuje (No. 26)

  30. května 2019 diskutujte

  Tančírna je secesní stavba v lesích Račího údolí v oblasti Rychlebských hor. Kulturní instituce pořádá koncerty, autorská čtení, divadlo a spolupracuje na přípravě a realizaci česko-německého site-specific festivalu V centru / Im Zentrum.  Obsah,