Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Co čeká diváky Letní Letné?

  01. června 2024 diskutujte

  Festival Letní Letná uvede dvě české premiéry, výročí slaví Cirk La Putyka i Losers Cirque Company.

  Letní Letná vstupuje do třetí dekády

  12. dubna 2024 diskutujte

  Festival představuje svůj zahraniční program, kterému dominují Francouzi.

  Cirque Inextremiste na Letní Letné

  12. prosince 2023 diskutujte

  První z hvězdných souborů Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná je oznámen! Odvážný francouzský Cirque Inextremiste doprovodí osmnáctičlenný improvizační orchestr Surnatural Orchestra.

  Poslední komentáře

  Cirkusy u nového jezera… (No. 11)

  13. září 2023 diskutujte

  Patrně posledním letošním představením Letní Letné v českém stanu byla inscenace s názvem A Riveder Le Stelle Reloaded (Znovu uvidět hvězdy Reloaded) odkazující k citátu z Dantovy Božské komedie... Z české scény III.

  Cirkusy u nového jezera… (No. 10)

  12. září 2023 diskutujte

  Letní cirkusové miniatury se nazývalo mozaikovité představení, v němž se představilo celkem devět novocirkusových skečů a výstupů uváděných a glosovaných moderátorem Justinem Svobodou aneb V českém stanu podruhé.

  Cirkusy u nového jezera… (No. 9)

  11. září 2023 diskutujte

  Letní Letná skončila, ale rozhodně si zaslouží ještě několik ohlédnutí. Jako první nabízím Triptych of Existence uskupení Feel the Universe Circus Company.

  Cirkusy u nového jezera… (No. 8)

  05. září 2023 diskutujte

  Letní Letná v neděli skončila, a tak se sluší za letošním jubilejním dvacátým ročníkem se - aspoň krátce - ohlédnout.

  Cirkusy u nového jezera… (No. 7)

  02. září 2023 diskutujte

  Tentokrát o Losers Cirque Company a jejich třech nových projektech uvedených na festivalu - Loop, Nespoutaní a Žena, růže píseň, kost.

  Cirkusy u nového jezera… (No. 6)

  01. září 2023 diskutujte

  O produkcích ve stanu č. 6 - Ruten Japonky Aki Yoshidy a společné práci (work in progress) Crossing čtyř performerek - Eleonory Dall'Asta (Panama), Ilony Jäntti (Finsko), Aki Yoshidy (Japonsko) & Elišky Brtnické (Česko).

  Cirkusy u nového jezera… (No. 5)

  27. srpna 2023 diskutujte

  Poslední "hlavní hvězdou" letošního ročníku Letní Letné je bratrské duo Simon a Vincent Bruyninckxovi z francouzsko-belgického souboru Collectif Malunés. Jejich sofistikovaný, náročný duet techniky mouth-hanging se jmenuje Bitbybit.

  Cirkusy u nového jezera… (No. 4)

  22. srpna 2023 diskutujte

  Je-li humanismus základním posláním umění, pak jsou Cirque Aïtal a jeho produkce A Ciel Ouvert (Pod otevřeným nebem) toho přímým dokladem.

  Cirkusy u nového jezera… (No. 3)

  20. srpna 2023 diskutujte

  Přirovnáme-li soubor k popové hudbě, je to taková novocirkusová ABBA, ZZ Top či Greenhorns... O farmářské show Animal quebeckého souboru Cirque Alfonse.

  Cirkusy u nového jezera… (No. 2)

  20. srpna 2023 diskutujte

  V oficiální zahajovací den letošní Letní Letné se již od 11 hodin naplno rozjel denní festivalový program... O cirkusové show Sabotage walešského souboru NoFit State Circus a podruhé uvedené Poctě novému cirkusu Aquanauti.

  Cirkusy u nového jezera… (No. 1)

  19. srpna 2023 2 komentářů

  20. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná oficiálně začal sice ve čtvrtek, ale fakticky vlastně už den předtím... O premiéře Losers Cirque Company Loop a úvodní show. Zahajujeme denní zpravodajství.

  Letní Letná ve čtvrtek začíná

  14. srpna 2023 diskutujte

  Dvacátý ročník festivalu Letní Letná, který začíná ve čtvrtek 17. srpna a potrvá do 3. září, vzdá hold novému cirkusu pod vodou, na zemi i ve vzduchu. Přiveze čtyři zahraniční soubory a uvede několik českých premiér.

  Letní Letná slaví dvacetiny

  09. června 2023 diskutujte

  Dvacátá Letní Letná pokračuje v tom nejlepším z českého nového cirkusu. Dokáží to premiéry Losers Cirque Company i performerky Elišky Brtnické se zahraničními hosty.

  Novocirkusový crème de la crème

  11. května 2023 diskutujte

  Na jubilejní dvacátý ročník Letní Letné se vrací zahraniční hvězdy novocirkusového umění, které nejvíce strhly festivalové publikum.  Obsah,