Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Kategorie článků:

  Proklatá Plzeň (No. 3)

  17. září 2023 4 komentářů

  O pátečním programu MF Divadlo v Plzni, tedy o panelové diskusi Divadelních novin a inscenacích Audience a Příjem Divadla F. X Šaldy v Liberci a Celý život nestačí Klicperova divadla.

  Podcast roku z Klicperova divadla

  09. dubna 2023 diskutujte

  Klicperovo divadlo má od dnešního dne nový podcast. Dostal název Podcast roku a jeho tvůrci jsou nejmladší členové uměleckého souboru Martina Czyžová a Martin Klapil.

  Příští zastávka: Klicperovo divadlo

  15. ledna 2023 diskutujte

  Klicperovo divadlo nabízí od konce minulého roku novou bonusovou službu pro své seniorské předplatitele. Ke každému představení v rámci předplatného skupin „Senioři" vypravuje speciální autobusovou linku.

  Zemřel Otmar Brancuzský

  23. října 2022 1 komentář

  (13. 2. 1956 Jihlava – 22. 10. 2022 Malý Beranov) Herec a dabér. Za svůj život prošel angažmá v Horáckém divadle Jihlava, v Klicperově divadle Hradec Králové, v Městských divadlech pražských a v Činoherním klubu.

  Regiony must go on (No. 2)

  27. června 2022 diskutujte

  Sobota na Regionech: Dětské odpoledne před Divadlem Drak a představení Slož si ve Studiu Drak, adaptace Trierova filmu Prolomit vlny ve Studiu Beseda a sólo Cécile Da Costy Roselyne opět ve Studiu Drak.

  Poslední komentáře

  Nastavovat době její pravou tvář

  18. května 2022 diskutujte

  Klicperovo divadlo představilo dramaturgický plán na novou sezónu.

  Zemřela Dagmar Felixová

  13. dubna 2022 diskutujte

  (8. 3. 1930 Praha - 9. 4. 2022 Hradec Králové) Divadelní a rozhlasová herečka, dlouholetá členka Klicperova divadla v Hradci Králové.

  Koncepce přihlášené do výběrového řízení na vedení Klicperova divadla

  09. února 2022 15 komentářů

  Ve vedení Klicperova divadla v Hradci Králové bude pokračovat jeho současná ředitelka Eva Mikulková. Správní rada Klicperova divadla loni vypsala konkurz na nového ředitele. Divadelní noviny přinášejí všechny tři přihlášené koncepce.

  Klicperovo divadlo povede dál Mikulková

  26. ledna 2022 diskutujte

  Její funkční období mělo skončit v červnu letošního roku, správní rada Klicperova divadla proto v loni v září vypsala konkurz na nového ředitele.

  Dobrý den, jedete na festival? (No. 7)

  09. července 2021 2 komentářů

  Stará pravda praví: Pokud něco milujete, uteče to rychle!, a tak i Regiony ročník 2021 nabraly tempo doslova zběsilé.

  Dobrý den, jedete na festival? (No. 2)

  22. června 2021 diskutujte

  Chceš zase žít...! Programově jednoduchý slogan hymny pacientů detoxikační jednotky z hradecké inscenace Lidé, místa, věci by se dal vyhlásit heslem víkendu.

  Akce Vitamín D aneb Divadla spolu vrcholí

  09. května 2021 diskutujte

  Přímým přenosem z Divadla F. X. Šaldy v Liberci vyvrcholí dnes velká divadelní adrenalinová výzva Vitamín D aneb Divadla spolu. Do akce se zapojilo 13 divadel z celé republiky.

  Hradecký divadelní festival mění název

  11. ledna 2021 3 komentářů

  Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program vstupuje do dalšího čtvrtstoletí své existence s novým názvem a novou vizuální identitou.

  Křížové výpravy Jiřího P. Kříže (No. 25)

  09. října 2020 1 komentář

  U Klicperů zjistili, jak krásné je být naživu... O české premiéře hry Duncana Macmillana Lidé, místa, věci v Klicperově divadle Hradec Králové.

  Pod rouškou Plzně (No. 1)

  Dvacátý osmý ročník Mezinárodního festivalu Divadlo Plzeň začal ve čtvrtek 10. 9. 2020 a hned v úvodu dostál svému přídomku mezinárodní. Loutkové dopolední představení programu Plzeň uvádí nás totiž zavedlo do Mexika.

  Křížové výpravy J. P. Kříže (No. 7)

  04. listopadu 2019 diskutujte

  Je Krejčího (Léblův, Morávkův, Špinarův, Fedotovův, Smilkové, Krobotův) čechovovský svět obrazem Čechovova Ruska, nebo toho, jaké jsme měli možnost poznat a zažít i my?!... O Strýčku Váňovi Ivana Krejčího v Klicperově divadle v Hradci Králové.

  Fragmenty z Hradce 2019 (No. 6)

  28. září 2019 diskutujte

  Sprint s časem má vždy pouze jednoho vítěze. A člověk to není. Budiž mi proto omluvou, že se s poslední reflexí vracím k 25. ročníku DER až ve chvíli, kdy se stal uzavřenou historií.  Obsah,